Nuotr.: AP - Scanpix
Nuotr. AP - Scanpix

Būkite pasveikinti – Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezonas oficialiai atidarytas, o pirmosiose 2021-2022 m. pirmenybių rungtynėse pergalę iškovojo lygos čempionai – Milvokio „Bucks“ (1-0) krepšininkai.

Rezultatyvūs perdavimai 7

Mike'o Budenholzerio auklėtiniai namuose 127:104 (37:25, 29:34, 31:26, 30:19) sutriuškino Bruklino „Nets“ (0-1) ekipą.

Prieš pat rungtynių pradžią įvyko graži ceremonija. Praėjusį sezoną NBA čempionų titulą iškovoję „Bucks“ žaidėjai atsiėmė pagamintus žiedus.

Mačą geriau pradėjo čempionai, kurie, vedami Giannio Antetokounmpo, pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 12 taškų pranašumą (37:25). Visgi prieš pertrauką Bruklino ekipai pavyko šiek tiek aptirpdyti skirtumą – Blake'as Griffinas pelnė 4 taškus paeiliui ir po dviejų ketvirčių „Nets“ atsiliko 7 taškais (59:66).

Iki rungtynių pabaigos likus 8 minutėms Duranto tempiami svečiai laikėsi rungtynėse (93:101), tačiau galingai spurtavę „Bucks“ (24:9) įgijo triuškinančią – 23 taškų persvarą (125:102), kurią išlaikė iki pat mačo pabaigos.

Į pergalę Milvokio klubą vedė Giannis, surinkęs 32 taškus (11/21 dvit., 1/4 trit., 7/9 baud.), 14 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus ir 4 klaidas.

Khrisas Middletonas ir Pattas Connaughtonas pelnė po 20 taškų.

Buvęs Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ graikas Georgios Kalaitzakis taip pat gavo šansą. Puolėjas aikštelėje praleido 2 minutes, prametė abu dvitaškius ir atkovojo 2 kamuolius.

„Buvo sunku valdyti emocijas, susijaudinome gaudami žiedus, – po mačo įspūdžiais dalinosi Giannis. – Po ceremonijos buvo sunku persiorientuoti ir būti susikoncentravusiems rungtynių metu. Visgi manau, jog atlikome puikų darbą, sekėme rungtynių planą ir tai mums padėjo iškovoti pirmąją pergalę.“

Giannio pasirodymas:

Kitoje barikadų pusėje neatsiliko Durantas. „Nets“ puolėjas atsakė 32 taškais (10/18 dvit., 3/7 trit., 3/6 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyviais perdavimais ir 2 blokais.

Po mačo Bruklino ekipos lyderis įvardijo pagrindinę pralaimėjimo priežastį.

„Šiandien „Bucks“ leidome mesti 19 kartų daugiau nei mes, ir tai buvo nuo pat pirmojo kėlinio. Turėjome gerų spurtų, nukirpome deficitą iki 7-8 taškų, tačiau negalėjome perlaužti rungtynių, nes jie sukūrė sau daugiau progų puolime, atkovodami daugiau kamuolių, o sykį 5 per vieną ataką. Mes neišprovokavome jų klaidų, jie padarė tik 7.

Kova, kas atliks daugiau atakų, yra mums labai svarbi. Ritmas ir rotacijos ateis, bet mes paprasčiausiai negalime laimėti prieš komandą, kuri turi 20 atakų daugiau nei mes“, – kalbėjo KD.

Duranto pasirodymas:

Patty Millsas pridėjo 21 tašką (7/7 trit.), Jamesas Hardenas – 20 taškų, 8 atkovotus kamuolius ir 8 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynių metu „Bucks“ prarado Jrue Holiday, kuris antrojo kėlinio pradžioje susižeidė kulną ir ant parketo nebepasirodė. Per 17 minučių gynėjas spėjo pelnyti 12 taškų.

Bruklino ekipoje nebuvo registruotas Kyrie Irvingas. „Nets“ žvaigždė nesutinka vakcinuotis ir lieka atskirtas nuo komandos.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 32 (14 atk. kam., 7 rez. perd.), Khrisas Middletonas (9 atk. kam.) ir Patas Connaughtonas po 20, Jordanas Nwora 15 (6 atk. kam.), Jrue Holiday 12, Graysonas Allenas 10 (6 rez. perd.).

„Nets“: Kevinas Durantas 32 (11 atk. kam.), Patty Millsas 21, Jamesas Hardenas 20 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Nicas Claxtonas 12 (7 atk. kam.).