Nuotr.: Reuters-Scanpix
Nuotr. Reuters-Scanpix

Domantas Sabonis buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas, tačiau prametė lemiamą metimą ir jo atstovaujama Indianos „Pacers“ (0-1) Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezoną pradėjo nesėkme.

Rezultatyvūs perdavimai 7

Lietuvio vedamas Indianapolio klubas išvykoje 122:123 (38:27, 37:32, 13:33, 34:31) pripažino LaMelo Ballo vedamos Šarlotės „Hornets“ (1-0) pranašumą.

Visas rungtynes dominavusiam Saboniui buvo patikėtas paskutinis metimas – „Pacers“ lemiamai atakai po minutės pertraukėlės turėjo puspenktos sekundės, tačiau nugara žaidęs lietuvis puskablio su dvikovos sirena nepataikė.

Sabonis iš viso per 39 minutes surinko 33 taškus (9/13 dvit., 4/6 trit., 3/4 baud.), 15 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus ir 6 klaidas.

Lietuvio karjeros rezultatyvumo rekordas yra 36 taškai.

Antrojo kėlinio pradžioje Sabonis jau buvo pelnęs 22 taškus (9/11 metimų) ir atkovojęs 7 kamuolius.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Pacers“ triuškino šeimininkus (84:63), tačiau „Hornets“ spurtavo 24:0 (87:84) ir lemiamo ketvirčio viduryje jau turėjo dviženklį pranašumą – 106:96.

„Pirmoje pusėje arena buvo beveik numirusi ir prie to labiausiai prisidėjo mūsų žaidimas, – po rungtynių kalbėjo „Pacers“ strategas Rickas Carlisle'as. – Bet po pertraukos varžovai į aikštė išėjo su kita energija, arena atsigavo ir kai tai įvyksta, beprotiški dalykai gali atsitikti šioje lygoje.“

Sabonio tritaškių įkvėpta „Pacers“ sugebėjo laimėti atkarpą 14:3 ir viskas sprendėsi paskutinėmis minutėmis – 110:109.

Nugalėtojams LaMelo per 28 minutes pelnė 31 tašką (4/14 dvit., 7/9 trit., 2/2 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir 2 sykius suklydo.

Arnoldas Kulboka buvo registruotas rungtynėms, tačiau trenerio sprendimu ant parketo nepasirodė.

„Hornets“: LaMelo Ballas 31 (4/14 dvit., 7/9 trit., 9 atk. kam., 7 rez. perd.), Gordonas Haywardas 27 (8/18 dvit., 2/4 trit., 5/8 baud., 5 atk. kam.), Kelly Oubre (3/8 dvit., 2/9 trit.), Ishmaelis Smithas (7/14 dvit., 5 rez. perd.) po 14, Milesas Bridgesas 13 (8 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Cody Martinas 10 (4/4 dvit., 6 atk. kam.), Masonas Plumlee 8 (4/10 dvit., 10 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Pacers“: Domantas Sabonis 33 (9/13 dvit., 4/6 trit., 15 atk. kam., 6 kld.), Malcolmas Brogdonas 28 (5/10 dvit., 3/10 trit., 9/9 baud., 11 rez. perd.), Chrisas Duarte 27 (6/9 trit., 5 atk. kam.), Justinas Holiday 11 (1/7 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Mylesas Turneris 9 (7 atk. kam., 4 blok., 4 kld.).