Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Itin nesėkmingai FIBA Europos taurėje trečiadienio vakaras susiklostė lietuviškajai Permės „Parma“ (1-1) ekipai.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai C grupės mače išvykoje 69:83 (13:23, 20:20, 9:26, 27:14) nusileido Lisabonos „Benfica“ (1-1) krepšininkams.

Maksvytis buvo išvarytas dar iki ilgosios pertraukos. Antrojo kėlinio viduryje po perimto kamuolio Mareks Mejeris pasileido į greitą ataką ir bandė įdėti kamuolį iš viršaus, tačiau iš nugaros latvį pastūmęs varžovas sutrukdė tai padaryti ir buvo nubaustas pražanga.

Pasipiktinęs, jog prieš jo auklėtinį buvo skirta paprasta nuobauda, Maksvytis aikštelės prieigose reiškė nepasitenkinimą ir už tai buvo nubaustas antrąją technine pražanga bei paliko aikštelę.

Abi technines pražangas Maksvytis užsidirbo antrajame ketvirtyje.

Incidento epizodas (žiūrėti nuo 46:18):

Vadžias Kazys perdavė asistentui Gintarui Kadžiuliui, o be vyr. trenerio likęs Permės klubas po trijų kėlinių turėjo 27 taškų deficitą (42:69).

Rungtynės nenusisekė ir lietuviams žaidėjams.

Adas Juškevičius per 22 minutes pelnė 2 taškus (1/4 dvit., 0/3 trit.), atkovojo ir prarado po 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengė bei surinko 1 naudingumo balą.

Eigirdas Žukauskas per 22 minutes pridėjo 3 taškus (1/4 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, 2 sykius prasižengė ir mačą baigė su 0 naudingumo balų.

„Benfica“: Travisas Munningsas 16 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Jose Barbosa 14, Aaronas Broussardas 13 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), Makramas Benas Romdhane'as 12.

„Parma“: Mareks Mejeris ir Nikolajus Žmako po 14, Marcelis Ponitka 12, Arciomas Parachouskis 8 (8 atk. kam.).