Nuotr.: BasketNews.lt/D.Repečka
Nuotr.: BasketNews.lt/Dominykas Repečka
Nuotr.: D.Repečka/BasketNews.lt

Nervų karą pralaimėjęs Kauno „Žalgiris“ (0-5) Eurolygoje toliau lieka be pergalių.

Jure Zdovco auklėtiniai namuose 73:75 (24:13, 15:14, 16:25, 18:23) nusileido Miuncheno „Bayern“ (1-4) krepšininkams.

„Žalgiris“ Eurolygoje liko vienintele komanda, neiškovojusia pergalės.

„Sveikinimai Trinchieri ir „Bayern“. Žinojome, kad bus sunkios rungtynės, abi komandos stengėsi iškovoti pirmąją pergalę, – po rungtynių sakė Zdovcas. – Žaidėme kietai, bet nepakankamai protingai, jog laimėtume. Vis dėlto neturiu blogų žodžių žaidėjams.“

Likus 2 minutėms iki mačo pabaigos po Edgaro Ulanovo baudų metimų rezultatas tapo lygus – 70:70.

„Bayern“ neužpuolė, kitoje atakoje Joshas Nebo užsidirbo pražangą puolime, vėliau Lukas Lekavičius suklydo, o likus minutei Deshaunas Thomasas persvėrė rezultatą bavarų naudai (72:70).

Netrukus Lekavičius įmetė vieną baudą iš dviejų (71:72), o kitoje pusėje dvitaškiu atsakęs Thomasas likus 37 sekundėms nutolino svečius per vieną metimą (74:71).

Lemiamoje „Žalgirio“ atakoje iniciatyvos ėmėsi Mantas Kalnietis. Veteranas išmetė tolimą metimą, tačiau jis skriejo pro šalį, o pražangą išprovokavęs Hunteris prametė baudas ir kauniečiams sužibo viltis.

Likus 6,4 sekundės Lekavičius sumetė abi baudas ir sumažino skirtumą iki minimalaus (73:74).

Kitoje pusėje, likus 4,3 sekundės, Vladimiras Lučičius buvo sustabdytas pražanga ir realizavo pirmąją baudą (75:73), antrąją prametė, o kamuolį atkovojęs Edgaras Ulanovas atakos suregzti nespėjo.

Rezultatyvūs perdavimai 0

Antrąją mačo pusę kauniečiai pralaimėjo 34:48.

„Gynyba pirmoje pusėje buvo gera, treneris prašo labai dažnai rotuoti, būti aktyviems gynyboje, – sakė 17 taškų pelnęs Lekavičius. – Tai kol kas gana gerai sekasi. Puolime mažai spėjome įsivesti kažką naujo. Treneris stengiasi, bet trūksta laiko ir treniruočių. Manau, kad ateityje žaidimas gerės.“

Naudingiausiai žalgiriečių gretose rungtyniavo Joshas Nebo, surinkęs 12 taškų (4/5 dvit., 4/4 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 3 klaidas, 2 blokus ir 21 naudingumo balą.

13 atkovotų kamuolių – asmeninis Nebo rekordas Eurolygoje.

Amerikiečiui talkino visą ketvirtąjį kėlinį žaidęs Lekavičius, kuris per 23 minutes pelnė 17 taškų (3/3 dvit., 1/5 trit., 8/10 baud.), atkovojo 3 bei prarado 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 17 naudingumo balų.

Puikiai gautą laiką išnaudojo Marekas Blaževičius, per 11,5 minutės surinkęs 8 taškus (3/5 dvit., 0/1 trit., 2/5 baud.), 8 atkovotus kamuolius ir 10 naudingumo balų.

„Jis vėl įėjo neblogai, davė atsipūsti Joshui, – apie Mareką sakė Mantas Kalnietis. – Tikrai negadino vaizdo, ėjo ir kovėsi, ko labiausiai reikia iš jauno žaidėjo – atstovėti gynyboje, kovoti dėl kamuolių. 8 atkovoti kamuoliai – super. Tikrai dėjo žingsnį į priekį. Aišku, jaunas žaidėjas, yra dalykų, kuriuos jam dar sunku išpildyti. Bet iš esmės bravo.“

Rezultatyviausiai „Bayern“ klube rungtyniavo Lučičius. Serbas per 33 minutes pelnė 17 taškų (3/6 dvit., 1/5 trit., 8/9 baud.), atkovojo 4 bei perėmė 3 kamuolius, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 20 naudingumo balų.

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be traumuotų Emmanuelio Mudiay, Janio Strelnieko ir Joffrey Lauvergne'o.

„Kiek treniruočių „Žalgiris“ turėjo pakeisti kažką? – atsakyti į klausimą apie Jure Zdovco įvestus žaidimo pokyčius pradėjo Trinchieri. –  Ar matėte tvarkaraštį? Tikėtis pasikeitimo tiesiog spragsint pirštais... Aš neturiu būti kiekvieno trenerio advokatas, bet tikėtis pasikeitimų, kuomet turi Eurolygos dvigubą savaitę, traumuotus žaidėjus... Kaip galima tikėtis permainų? Spragsint pirštais? Krepšinyje tai neveikia. Kiekvienam treneriui reikia laiko sukurti kažką naujo. Jie negalėjo kažko pakeisti ir jie žaidė labai sunkias rungtynes.“

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17 (1/5 trit., 8/10 baud., 4 kld.), Joshas Nebo 12 (4/5 dvit., 13 atk. kam., 2 blok.), Mantas Kalnietis (3/4 trit., 6 rez. perd.) ir Nielsas Giffey (2/4 trit., 7 atk. kam.) po 11, Marekas Blaževičius 8 (8 atk. kam.).

„Bayern“: Vladimiras Lučičius 17 (1/5 trit., 8/9 baud., 3 per. kam.), Deshaunas Thomasas 15 (6/10 dvit.), Darrunas Hilliardas 14 (3/7 trit.), Corey Waldenas 11 (5 rez. perd.), Augustine'as Rubitas 8 (3/9 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Othello Hunteris 7.