Nuotr.: Jonathan Daniel/Getty Images
Nuotr. Jonathan Daniel/Getty Images

Jonas Valančiūnas sužaidė galingas rungtynes, o jo vedamas Naujojo Orleano „Pelicans“ (1-3) klubas iškovojo pirmąją pergalę NBA sezone.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Willie Greeno auklėtiniai išvykoje 107:98 (25:19, 29:24, 26:30, 27:25) įveikė Minesotos „Timberwolves“ (2-1) krepšininkus.

Monstriškai žaidęs JV per 39 minutes surinko 22 taškus (7/18 dvit., 8/8 baud.), 23 atkovotus bei 1 prarastą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus ir 5 pražangas.

Lietuvis buvo arti asmeninio atkovotų kamuolių rekordo (25), kurį užfiksavo 2020-ųjų vasario 29-ąją, žaisdamas Memfio „Grizzlies“ ekipoje.

Negana to, Valančiūnas įsirašė į „Pelicans“ metraščius, tapdamas vos šeštuoju žaidėju klubo istorijoje, pelniusiu bent 20 taškų ir atkovojusiu bent 20 kamuolių per vienerias rungtynes.

Kiti krepšininkai, užfiksavę tokį pasiekimą, yra Anthony Davisas, DeMarcusas Cousinsas, Tysonas Chandleris, Jamaalas Magloire'as ir Derrickas Favorsas.

Antrajame mačo kėlinyje Jonas įsivėlė į konfliktą su Patricku Beverley. JV stojo prie baudų metimų linijos, o „Timberwolves“ gynėjas buvo prilipęs prie lietuvio ir neleido mesti jam baudų. Viskas baigėsi apsistumdymu ir abipusėmis techninėmis pražangomis.

Valančiūnas taip pat pasižymėjo reto grožio perdavimu per visą aikštę, pasibaigusiu komandos draugo dėjimu iš viršaus.

Rungtynes „Pelicans“ perlaužė lemiamame ketvirtyje. Jo pradžioje šeimininkai turėjo vos 4 taškų deficitą (76:80), tačiau Valančiūno ir Ingramo vedamas Naujojo Orleano klubas spurtavo 24:13 ir likus 2 minutėms įgijo 16 taškų pranašumą (104:88), kurį išlaikė iki pat mačo pabaigos.

Daugiausia pataiko: Karl-Anthony Towns

Lietuviui geriausiai talkino Brandonas Ingramas, kuris surinko 27 taškus (7/14 dvit., 4/7 trit., 1/1 baud.), 9 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą ir 4 klaidas.

Minesotos komandai Karlas-Anthony Townsas per 39 minutes pelnė 32 taškus (6/14 dvit., 4/10 trit., 8/8 baud.), atkovojo 14 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Timberwolves“: Karlas-Anthony Townsas 32 (6/14 dvit., 4/10 trit., 8/8 baud., 14 atk. kam., 7 rez. perd., 2 blok., 37 naud.), Anthony Edwardsas 28 (6/12 dvit., 4/11 trit., 9 atk. kam.), Patrickas Beverley 13 (4/5 trit.), D'Angelo Russellas 9 (1/8 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 27 (7/14 dvit., 4/7 trit., 9 atk. kam., 4 kld.), Jonas Valančiūnas 22 (7/18 dvit., 8/8 baud., 23 atk. kam., 2 blok., 33 naud.), Devonte Grahamas 21 (7/10 dvit., 1/6 trit., 7 rez. perd., 4 kld.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 17 (4/7 dvit., 2/9 trit., 7 atk. kam.), Garrettas Temple'as 7 (5 atk. kam.).