Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt

Likus maždaug keturioms valandoms iki rungtynių Tel Avive pradžios Jure Zdovcas sužinojo, kad pirmosios pergalės turės siekti be savo starto penketo žaidėjo. Maždaug 16-17 val. vakaro „Žalgirio“ stovyklą pasiekė žinia, kad Tylerio Cavanaugh PGR testas buvo teigiamas. 

Fotogalerija

Kaip paaiškės vėliau, tai buvo klaidingai nustatytas teigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas ir Cavanaugh kartu su komanda keliauja į Stambulą. Tačiau į „Žalgirio“ kulną prieš pat ginčo kamuolį įsikabinę nesusipratimai vijo Lietuvos čempionus visą antradienio vakarą.

„Žalgiris“ kapituliavo Tel Avive 62:76 ir priartėjo prie prasčiausio savo starto Eurolygos istorijoje. Žalgiriečiai prasčiau pradėjo pasirodymą turnyre tik 2008-2009 m. sezoną, kai atsidarė 0-7.

Joshas Nebo gynyboje galėjo pasaugoti Nielsą Giffey, kuris neturėjo jokių šansų vienas prieš vieną su Derricku Williamsu. Centras pralaimėjo poziciją prieš Ante Žižičių, kuris nusiėmė kamuolį nuo amerikiečio galvos ir antru bandymu pasiekė „Maccabi“ tikslą. Tačiau Mareko Blaževičiaus paleidimas ant parketo jau antrąją minutę greičiausiai nustebino ir patį 20-metį lietuvį.

Nebo „Menora Mivtachim“ arenoje buvo vienintelis atletas su „Žalgirio“ marškinėliais, kuris galėjo gainiotis su „Maccabi“ krepšininkais. Kaip parodė rungtynių eiga, jis vėl buvo viena iš nedaugelio pozityvių figūrų „Žalgirio“ žaidime (10 tšk., 9 atk. kam.). Kai amerikietis anksti sėdo ant suolo, „Maccabi“ sukėlė puolimo viesulą, po kurio žaibiškai susikrovė dviženklę persvarą (12:2).

„Marekas geriau tiko žaisti prieš Žižičių. Centro pozicijoje jie turi atletiškus vyrukus Reynoldsą ir Lessortą, o Joshas labiau tiko prieš juos“, – savo sprendimą „Žalgiris TV“ aiškino Zdovcas.

Rungtynių žaidėjas
Derrick  Williams
EFF
23
Derrick Williams
Taškai 17
Taiklumas 6-10
Atkovoti kamuoliai 7
Rezultatyvūs perdavimai 1

Kad tai buvo klaida, pats treneris pripažino grąžindamas Nebo į aikštę jau po poros minučių, nors „Maccabi“ baudos aikštelėje vis dar žaidė tas pats Žižičius.

„Žalgiris“ startavo visiškai sutrikęs.

Vietoje paprasto perdavimo ir lengvų taškų iš po krepšio, kontratakoje 4 prieš 1 po „Maccabi“ krepšiu pralindęs Janis Strelnieks pasirinko siuntinį Mantui Kalniečiui trijų taškų zonoje. Lietuvio metimas skriejo pro šalį ir jau „Maccabi“ leidosi į greitą išpuolį.

Edgaras Ulanovas lėkė į greitą puolimą ir jau ruošėsi mesti tritaškį, kai tiesiog sustingo prie tritaškio linijos ir nei pats atakavo krepšį, nei nusimetė perdavimą komandos draugams – žingsniai.

Zdovcas jau po trijų pirmų mačo minučių į aikštę metė tris naujus žaidėjus, bandydamas suvaldyti situaciją. O ši atrodė nekontroliuojama – 2:14.

„Žalgirį“ iš nokdauno kėlė nedovanotinos „Maccabi“ klaidos. Už tokią neatsakingą gynybą prieš Milaknį „Maccabi“ krepšininkus reikėtų traukti baudžiamojon atsakomybėn. Kaip ir už underinimą prieš Janį Strelnieką.

Nors čia reikėtų išskirti sėkmingą Emmanuelio Mudiay įėjimą į žaidimą nuo suolo. Būtent jo agresyvus lindimas į baudos aikštelę, kantrybė ir surastas laisvas Milaknis taip pat leido patyrusiam šauliui atsidaryti pirmais taikliais metimais.

Maža to, savi pradėjo šaudyti į savus – kovoje dėl kamuolio Romanas Sorkinas nubloškė savo komandos draugą Kameroną Taylorą, „Maccabi“ pametė kontrolę ir skirtumas žaibiškai ištirpo.

„Daug agresyviau pradėjome gintis, – „Žalgiris TV“ pasakojo net 11 taškų per pirmąjį ketvirtį į tinklelį įraitęs Milaknis. – Ir pagalbos atėjo ten, kur reikėjo, laiku. Padarėme savo baudas. Buvome daug aktyvesni, ko trūko pradžioje. Sugrįžo energija, fiziškumas. Dar puolime gerai sujudėjo kamuolys. Atradome laisvus metimus ir greitai grįžome į rungtynes.“

Grįžęs Nebo irgi keitė „Maccabi“ metimus. Centrui tereikėjo apšilti didžiulius bicepsus ir jis pastebimai sucementavo gynybą žalgiriečių baudos aikštelėje. Bet po laimėto pirmojo kėlinio (20:16) netrukus savo raumenis vėl išsitraukė „Maccabi“ žaidėjai.

Cavanaugh paskutinės minutės netektis greičiausiai mažai ką būtų pakeitusi. Bet Derricko Williamso dominavimas ir prieš gerokai lėtesnį Paulių Jankūną, ir prieš tiek fiziniais duomenimis, tiek savo sprendimais neprilygusį Giffey, priminė vienuoliktoko kovą su septintoku.

Kartais prieš varžovus atrodėme kaip vaikai“, – pripažino ir Zdovcas.

Williamsas baigė vakarą su 17 taškų ir 23 naudingumo balais. Tai buvo vienas naudingiausių 2011-ųjų NBA naujokų biržos 2-ojo šaukimo pasirodymų Eurolygoje per pastaruosius tris sezonus.

„Maccabi“ uždėjo taikinį ir ant Mudiay nugaros. Šis buvo per lėtas tarp užtvarų gaudydamas Scottie Wilbekiną. Turėdami gelbėti Mudiay gynyboje, savo tiesioginius oponentus be atidžios priežiūros paliko Marekas Blaževičius ir Artūras Milaknis. Į „Žalgirio“ krepšį vienas po kito krito taiklūs metimai, o „Maccabi“ vėl bėgo į priekį.

„Žalgiris“ eilinį kartą strigo puolime. Pusę taškų iki pertraukos svečiai susirinko su be priežiūros paliktais Milakniu ir Kalniečiu. Per du kėlinius „Žalgiris“ padarė 8 rezultatyvius perdavimus prie 8 klaidų, kurios virto 11 „Maccabi“ lengvų taškų – visais iš greitų atakų.  „Maccabi“ naudingumo balais pranoko „Žalgirį“ 57:18 ir buvo sunku patikėti, kad žalgiriečiai po dviejų ketvirčių atsiliko tik 30:39.

Po pertraukos Mudiay tokiais švelniais prisilietimais pabandė sustabdyti Nunnally prasiveržimą ir bandymą užsiimti geresnę poziciją po krepšiu metimui iš artimos distancijos, kad tokią gynybą išvydęs Zdovcas tik numojo ranka. Netrukus Mudiay atsidūrė ant suolo ir daugiau jau nebematėme jo aikštėje.

Paprastai gan ramiai įvykius aikštėje stebintis Zdovcas sužaibavo prie šoninės linijos, kai tiksint paskutinėms atakai skirto laiko sekundėms Giffey nuleistomis rankomis skubėjo prie trijų taškų zonoje tykojusio „Maccabi“ metiko. Žaidėjai dar neišpildo jo reikalavimų varžovus sutikti aukštai iškeltomis rankomis ar prasižengti situacijose iki bonuso.

„Neturime laiko treniruotis, todėl mokomės per rungtynes“, – pridūrė strategas.

„Žalgiris“ prieš 19 dienų atleido Martiną Schillerį ir į jo vietą pastatė Jure Zdovcą, tačiau komplektacijoje dar nebuvo nė vienos korekcijos. Paulius Motiejūnas pabrėžė, kaip slovėnui patinka dabartinė sudėtis ir kaip jis tiki jos potencialu. Panašiai kalbėjo ir pats Zdovcas. Tačiau turbūt jau užtenka apgaudinėti save.

Zdovcas per tris savaites taip ir neišreikalavo gynybinės koncentracijos iš Emmanuelio Mudiay. O be išorinės pagalbos iš Manto Kalniečio ir Janio Strelnieko tikėtis užtikrintos Eurolygos lygio gynybos turbūt jau ir nebeįmanoma.

Galbūt agresyvus „Žalgirio“ gynybos sumanymas pristabdė Scottie Wilbekiną iki 5 taškų pasirodymo (1/9 met.). Tačiau šalia „Maccabi“ atakų lyderio rungtyniavęs Keenanas Evansas sužaidė geriausią sezono mačą su 13 taškų, 4 rezultatyviais perdavimais ir 21 naudingumo balu, o po krepšiu daug erdvės turėjęs Ante Žižičius po Wilbekino perdavimų surinko 14 taškų, 9 atkovotus kamuolius ir 20 naudingumo balų vos per 18 minučių.

„Žalgiriui“ verkiant trūksta žaidėjo, kuris galėtų ir užkamšyti gynybos skyles perimetre, ir pats įsukti kauniečių puolimą.

Po truputį tvarką žaidime įvedantis Zdovcas Tel Avive pabandė Mudiay kaip atakuojantį gynėją, tačiau taip ir nesurado sau tinkamo įžaidėjo. Pavyzdžiui, trečiąjį kėlinį jis pradėjo su Kalniečiu atakų dirigento pozicijoje, bet jau po poros minučių lazdelę perdavė Lekavičiui.

„Žalgiris“ atliko 14 rezultatyvių perdavimų, iš kurių daugiausiai – po 5, išskirstė Mudiay (sezono rekordas) ir Lekavičius. Bet suklydo žalgiriečiai dar daugiau – 15 kartų.

„Kaip ir visada, prastokai dalijomės kamuoliu, – akcentavo Zdovcas. – Kai mums tai pavykdavo, atrasdavome laisvą žmogų. Bet puolime neturime daug ginklų. Pavyzdžiui, negalime įkišti kamuolio po krepšiu. Puolime esame gan riboti, todėl su geru kamuolio judėjimu turime atrasti laisvus žmones. Šiek tiek trūko ir sėkmės, prametėme gerus metimus. Turime problemų ir jas žinome nuo pirmos dienos. Būčiau labai laimingas, jei rinktume daugiau taškų. Mums to labai reikia. Nes kitaip bus sunku laimėti.“

Bus sunku laimėti ir be atletiško puolėjo, kuris galėtų dengti ketvirtos pozicijos žaidėjus ir įnešti fiziškumo. Viešbučio kambaryje su teigiamu PGR testu likęs Cavanaugh nebūtų išgelbėjęs „Žalgirio“ nei nuo Williamso, nei nuo „Maccabi“ sprinterių greitose atakose.

Stebint Williamso dominavimą, akyse šmėstelėjo Ishmailas Wainrightas, su kuriuo „Žalgiris“ vasarą jau beveik turėjo susitarimą.

„Dabar rinkoje nėra lengva rasti žaidėją, kuris mums galėtų padėti Eurolygoje. Dėl šios priežasties mes dar nieko nepasirašėme, nes nėra daug variantų. Nenorime rizikuoti ir kuomet rasime kažką tinkamo, nedelsdami pasirašysime sutartį“, – prieš pasileisdamas į dvigubą Eurolygos savaitę Kaune pasakojo Zdovcas, vis dar kalbantis tik apie 4-5 pozicijos krepšininko poreikį.

Mantas Kalnietis aiškiame vaidmenyje atrodo naudingesnis komandai nei prie Martino Schillerio. Edgaras Ulanovas tikrai neatakuos krepšio tokiu katastrofišku procentu visą sezoną (17,6 proc. dvit., 21,1 proc. trit.). Vidutiniškai po daugiau nei tris tritaškius per pastaruosius tris mačus įmetęs Milaknis rodo, kad „Žalgirio“ metikai išvedami į geresnes situacijas. Net ir su tokiu klaikiu gynybos potencialu žaliai balti prie Zdovco praleidžia ne tiek jau ir daug – po 76 taškus. Kažkada „Žalgiris“ žais ir su visa bei 100 proc. pasiruošusia sudėtimi.

„Išlieku pozityvus. Noriu toks būti ir noriu tai perduoti žaidėjams, – po pralaimėjimo Tel Avive sakė Zdovcas. – Žinau, kad jiems nelengva. Tos visos problemos, tvarkaraštis ir traumos juos veikia. Bet aš tikrai tikiu, kad anksčiau ar vėliau rasime kelią į pergales.“

Galima suprasti naują trenerį, kuris bando iki galo nenumušti ūpo ir taip pralaimėjimų prislėgtai komandai. Bet net jei „Žalgiris“ ir planuoja laidoti 2021-2022 m. sezoną, klubas turi imtis bent poros korekcijų, kad neliktų įkalintas labai ribotos komandos kūne ir pirmosios pergalės laukime.

Kitu atveju turiu labai paprastą patarimą „Žalgirio“ sirgaliams, jei šie nori pataupyti savo nervus: vietoje žalgiriečių rungtynių tą vakarą rinktis įdomesnį aukštesnio lygio mačą Eurolygoje, po saviškių susitikimo tiesiog įsijungti pasižiūrėti Josho Nebo gražiausių dėjimų rinkinį, ir jau braukyti dienas kalendoriuje iki kito Eurolygos sezono.

Komentarai:
Sako filadelfijus neziurekit rungtyniu, o tik highlightus. Kaip tada Zalgiris uzsidirbs po tokiu genialiu patarimu? Zalgirio klaida ta kad atleisdami treneri jie neatkabino ir Kelton zaideju. Jei butu dar vienas ar du su Nebo energija tai rungtynes butu idomios nesvarbu su ar be pergaliu. Dabar ten pensionatas.
2021-10-27
+14
Atsakyti
OFF TOPIC naujiena.UAB BasketNews vadina save didziausiu krepsinio portalu Lietuvoje,verziasi į Europos rinka,sako manantys kad gali buti netgi geresni uz EUROHOOPS(saunuoliai,palaikau),samdo uzsieniečius specialistus,pardavineja puodelius ir maikes su savo atributika....Miklovai tu juokauji?Taip man tas dalykas nepatiko naujienlaiskio atributikos pardavimas,galvoju Basketnews i UAB virsta.Uzmaciau sendien naujiena ieskote krepsnio zurnalisto(pabreziu Busimi Eurhoops konkurentai).Siulote 500-800e.Tu rimtai Miklovai?.Dabar kiek nauju remeju, patreon,uzsienys, viskas pleciasi pajamu kaip irgi turetu daugeti,o tu verslinike didysis savo zurnalistui 500-800 mokesi?Miklovai tu esi tipiskas lietuvos verslinikas,imsi tiek kol per nagus negausi,slykstyne paskutinis.Pasijunksiu tik į fantasy baigiau su situ sudportaliu.
2021-10-27
+38
Atsakyti
Paskaitai žurnalisto mintis ir nesupranti ar jis durnas ar tik vaidina tokiu. Šį sezona laidok, NES KITA SEZONA GERAS DĖDĖ DUOS 40 milionų ir tada pridėsim sutaupytus ir kai varysim Eurolygoj. Neduos ir kitą sezona ir dar kita ir da kitą ir dar kita niekas tu milionų. Pinigus pas rėmėjus randa komandos kurios rodo rezultatą ir suteikia gerą veiksmą. Tai yra testinis procesas. Jeigu šiemet žalgiris liks paskutinis kitais metais biudžetas bus dar MAŽESNIS. Žvelgiant į kitas komandas tas 10 mln kitais metais atrodys kaip grašiai nes norint kažką nuveikti Eurolygoje tikrai 10 mln neužteks. O žiūrovams ne tiek pergalių reikia kiek veiksmo Jacikevicius devynis kartus pralaimėjo, bet vistik žiūrovai ėjo. Žiurovams reikia veiksmo, vilties nugalėti, gero šou, pagaliau gerų šokėjų. Super, kad komadoje yra latvis kiek žiūrovu atvyksta iš latvijos, klausimas kodėl nėra esto. Ko mažiausiai reikia pesimistinių žurnalistų kurie visur mato vien tik juodą, Sabo žodžiai buvo tiesiog auksniai jeigu lt krepšininkai pradėtų laimėti ką jūs berašytumėt tada.
2021-10-27
+29
Atsakyti
D_K
Oho, na ir patarimai prasti pabaigoje žiūrovui. Žiūrėsiu Žalgirį visada, laimėj ar nelaimėj bei palaikysiu jį, kad Eurolyga matytų, jog reitingai žiūrimumo nei kiek nekrenta ir kad Eurolyga matytų, jog mes esam krepšinio šalis, o ne pergalių šalis!
2021-10-27
+28
Atsakyti
kada bus interviu su genialiuoju vadybininku, su neparuostais is anksto klausimais? laidot ta sezona jau seniai laikas, atleist ar parduot brangiausius zaidejus, surinkt jaunima, pridet kelis stipresnius zaidejus ir pirmyn, blogiau jau tikrai nebus.
2021-10-27
+16
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Tel Avivo Maccabi
Kauno Žalgiris
43%
30/69
Metimai iš žaidimo
37%
23/62
39
Atkovoti kamuoliai
35
19
Rezultatyvūs perdavimai
14
8
Perimti kamuoliai
6
2
Blokuoti metimai
2
12
Pražangos
21

Rungtynių žaidėjai

Derrick  Williams
17 PTS
6/10 FG
3/3 FT
Artūras  Milaknis
17 PTS
6/10 FG
0/0 FT
Ante  Zizic
9 REB
6 DREB
3 OREB
Josh  Nebo
9 REB
5 DREB
4 OREB
Scottie  Wilbekin
6 AS
2 TO
28 MIN
Kauno Žalgiris
Keli žaidėjai
5 AS
Derrick  Williams
23 EFF
50% 2P%
100% 3P%
Josh  Nebo
16 EFF
57% 2P%
- 3P%