Nuotr.: USA TODAY Sports – Scanpix
Nuotr. USA TODAY Sports – Scanpix

Iš giliausios duobės išsikapstę „Thunder“, pergalė su sirena ir po ilgos pertraukos Kanadoje pasiekta pergalė – tai ir dar daugiau – spalio 28-osios NBA pulse.

Spalio 28-osios NBA pulsas

IŠ MINUS 26 Į PERGALĘ. Oklahomos „Thunder“ praėjusios nakties mače su Los Andželo „Lakers“ antrajame kėlinyje atsiliko 30:56, tačiau galiausiai laimėjo 123:115. Tai buvo pirmoji „Thunder“ sezono pergalė.

„Rungtynės trunka 48 minutes. Yra nutikę labiau neįtikėtinų dalykų, taigi žinojome, kad tai – įmanoma“, – sakė 27 taškus „Thunder“ pelnęs Shai Gilgeous-Alexanderis.
„Lakers“ antras rungtynes paeiliui vertėsi be LeBrono Jameso, kuris jaučia čiurnos skausmus.

Panaikinę 26 taškų deficitą, „Thunder“ pakartojo klubo rekordą.

NEPAKAKO. „Lakers“ negelbėjo nė trigubą dublį surinkęs Russellas Westbrookas – 20 taškų, 14 atkovotų kamuolių, 13 rezultatyvių perdavimų. Tai – 185-asis jo karjeros trigubas dublis. Tiesa, jis taip pat suklydo 10 kartų.

SU SIRENA. Sakramento „Kings“ triumfavo Finikse, kai Harrisonas Barnesas su sirena pataikė tritaškį. Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 1,4 sek., De’Aaronas Foxas išsimetė kamuolį iš užribio Barnesui ir šio tolimas metimas per Devino Bookerio rankas pasiekė tikslą.

LYDERIS. Šarlotės „Hornets“ 120:111 įveikė Orlando „Magic“, laimėjo ketvirtą kartą per 5 mačus ir Rytų konferencijoje žengia antra, o komandą į priekį veda Mikalas Bridgesas. Jis jau trečią kartą per penkerias rungtynes pelnė 30 ar daugiau taškų (31 šįkart).
„Hornets“ sezono pradžioje vidutiniškai pelno po 121,2 taško ir pagal šį rodiklį pirmauja lygoje.

KLAIDA. Bostono „Celtics“ praėjusią naktį gavo netikėtą palaikymą iš… sekretoriato. „Celtics“ namų arenoje vykusiose rungtynėse su Vašingtono „Wizards“ paskutiniame kėlinyje net tris minutes švieslentėje degė neteisingas rezultatas, šeimininkams skyręs dviem taškais daugiau nei turėtų būti. Galiausiai šią klaidą kėlinio vidduryje ištaisė teisėjai.

AUKŠTYN-ŽEMYN. Prieš sezoną vertinti kaip pagrindiniai kandidatai tapti NBA čempionais, Bruklino „Nets“ kol kas labai banguoja: pralaimėjimą keičia pergalės ir atvirkščiai. Per pirmas penkerias sezono rungtynes jie du kartus laimėjo, tris sykius suklupo, o praėjusią naktį 93:106 nusileido Majamio „Heat“.

PAGALIAU. Po daugiau nei metų pertraukos į Kanadą rungtyniauti grįžę Toronto „Raptors“ pirmojo laimėjimo namų aikštėje pagaliau sulaukė praeitą naktį, kai 118:100 įveikė Indianos „Pacers“. Prieš tai „Raptors“ namie buvo pralaimėję 3 sykius iš eilės.

Įdomu tai, kad „Pacers“ buvo ir paskutinis oponentas, kurį „Raptors“ įveikė dar prieš pandemiją – tai įvyko 2020 m. vasario 23 d. Dėl judėjimo ribojimų visą praeitą sezoną „Raptors“ namų rungtynes žaidė Floridoje.

BE PASITEISINIMŲ. Čempionų titulą ginantys Milvokio „Bucks“ 108:113 namie nusileido Minesotos „Timberwolves“. „Bucks“ vertėsi be įžaidėjo Jrue Holiday ir centro Brooko Lopezo.

„Turime mokėti žaisti ir be jų, nes bus tokių rungtynių, kaip šios. Negalime to naudoti kaip pasiteisinimo. Turime geriau kovoti dėl kamuolių“, – sakė „Bucks“ lyderis Giannis Antetokounmpo.

Pats Giannis surinko 40 taškų, 16 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvius perdavimus ir 53 naudingumo balus.

ATSITIESIA. Klivlando „Cavaliers“ sezoną pradėjo dviem iš eilės pralaimėjimais, tačiau dabar iškovojo jau tris pergales paeiliui. Praėjusią naktį „Cavs“ išvykoje 92:79 pranoko Los Andželo „Clippers“, o 28 taškus pelnęs Collinas Sextonas pasižymėjo galingu dėjimu, kuris patraukė net LeBrono Jameso dėmesį.

„Dieve mano, Jaunasis Buliau, – į Sextoną tviteryje kreipėsi Jamesas. – Netgi su kaire ranka.“

PRISTABDĖ. Mmfio „Grizzlies“ iki praėjusios nakties buvo rezultatyviausia NBA komanda (vid. 124,3 taško), tačiau į Portlando „Trail Blazers“ krepšį jie įmetė vos 96 taškus ir pralaimėjo 20 taškų skirtumu. Pristabdytas buvo ir „Grizzlies“ lyderis Ja Morantas, kuris prieš tai pelnydavo vid. po 35 taškus, o šįkart surinko 17.