Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje susirėmė A grupės lyderės. Pergalę svečiuose galiausiai pasiekė Klaipėdos „Neptūno“ (4-1) krepšininkai, kurie svečiuose 84:70 (23:23, 16:11, 25:16, 20:20) įrodė pranašumą prieš Prienų „Labas GAS“ (3-2) klubą.

Rezultatyvūs perdavimai 9

Pirmoji šių komandų akistata baigėsi prieniškių pergale 79:76.

Keturios pergalės leidžia „Neptūnui“ užsitikrinti vietą kitame etape, tuo metu „Labas GAS“ lauks svarbi akistata su Jonavos „CBet“ (2-3).

Nors šiuo metu viena pergale daugiau turi prieniškiai, pirmą tarpusavio mačą buvo laimėję Virginijaus Šeškaus auklėtiniai (85:81). Antroji Prienų ir Jonavos ekipų akistata vyks lapkričio 3 d.

Prienų komanda pranašumą siekė susikurti jau pirmajame kėlinyje, kuomet po Igno Sargiūno, Juwano Durhamo ir Jovano Kljajičiaus metimų pirmavo 17:11. Vis tik Juliaus Juciko šešių iš eilės baudos metimų ir Mato Vaitkaus tolimo šūvio dėka „Neptūnas“ jau ketvirčio pabaigoje buvo išlyginęs rezultatą – 23:23.

Nuo šio momento klaipėdiečiai bandė imti iniciatyvą į savo rankas (35:28), tačiau jiems iki didžiosios pertraukos nepavyko susikurti tvirtesnės persvaros –  39:34.

Šis tikslas buvo įgyvendintas po 15 minučių pasitarimo. Mato Jogėlos tritaškis sukūrė „Neptūnui“ dviženklę persvarą (48:38), Jucikas smaginosi dėjimu, o prie geros atkarpos prisidėjo ir Nojus Mineikis – 59:42.

Nors Kljajičiaus ir Roko Gadiliausko metimai vertė Tomą Gaidamavičių prašyti minutės pertraukėlės (48:61), iškart po jos Vaitkus pataikė iš toli, o prieš paskutinį kėlinį svečiai pirmavo 64:50.

„Labas GAS“ dar kėsinosi gaivinti intrigą ir ketvirtą kėlinį pradėjo atkarpa 10:3, taip priartėjant 60:67. Visgi klaipėdiečiai greitai į tai sureagavo, o reikšmingas Deivido Gailiaus tolimas metimas vėl leido svečiams jaustis ramiau – 74:60.

Daugiausia pataiko: Deividas Gailius

Klaipėdos ekipos gretose naudingumu išsiskyrė Žygimantas Janavičius, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 8 taškai (3/3 dvit., 2/2 baudų), 3 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai ir 20 naudingumo balų.

Jau tradiciškai rezultatyviausias žaidėjas nugalėtojų gretose buvo Gailius – jo sąskaitoje buvo 16 taškų.

Trenerių komentarai:

Žygimantas Janavičius, nors pelnė tik 8 taškus, tačiau atliko net 9 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų. Jis – efektyviausias „Neptūno“ žaidėjas.

Prienai komandai Juwanas Durhamas per 27 minutes pelnė 16 taškų (6/7 dvit., 4/5 baudų) ir atkovojo 8 kamuolius.

Prienų komandai nepadėjo Rapolas Ivanauskas, o „Neptūnui“ – Martynas Mažeika.

„Labas GAS“: Jovanas Kljajičius 21 (4/11 dvit., 2/4 trit., 7/8 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld.), Juwanas Durhamas 16 (6/7 dvit., 8 atk. kam., 2 blok., 25 naud.), Erikas Venskus 10 (4/4 dvit., 3 per. kam., 4 kld.), Ignas Sargiūnas 9 (3/4 trit., 6 kld.).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16 (3/4 trit., 5/5 baud.), Edgaras Želionis 11 (5/8 dvit.), Isaacas Bontonas (2/7 dvit., 2/2 trit.), Benas Griciūnas (4/8 dvit., 5 atk. kam.), Julius Jucikas (6/6 baud.) po 10, Žygimantas Janavičius (9 rez. perd.), Matas Vaitkus (2/3 trit.) po 8.