Nuotr.: FIBA / BNS | BasketNews/E.Alšausko iliustracija
Nuotr. FIBA / BNS | BasketNews/E.Alšausko iliustracija

Kauno „Žalgiris“ toliau atlieka permainas sudėtyje – naujokų gretas prie Zorano Dragičiaus papildė Tai Websteris, kuris komandoje keičia Emmanuelį Mudiay.

Tai Webster

Tai  Webster
Komanda: Kauno Žalgiris
Pozicija: PG, SG
Amžius: 26
Ūgis: 193 cm
Svoris: 88 kg
Gimimo vieta: Auklendas, Naujoji Zelandija

Vasarą „Žalgiris“ ir Martinas Schilleris ilgai medžiojo 7-ąjį NBA naujokų biržos šaukimą, tačiau jo karjera Kaune truko vos 2 mėnesius, per kuriuos ilgą laiką Mudiay dar ir buvo kamuojamas sveikatos problemų.

Į taip savo potencialo ir neatskleidusio Mudiay vietą atvyksta krepšininkas su Europos krepšinio patirtimi, tačiau nors tai dėl šio faktoriaus yra šiek tiek saugesnis variantas, tačiau vis dar sunku nuspėti, kaip Websteris atrodys Eurolygoje.

Tinklalapis BasketNews apžvelgia, koks žaidėjas yra Websteris, ką jis gali duoti „Žalgiriui“ ir svarsto, ar atsisveikinimas su Mudiay nebuvo per ankstyvas.

Kitoks „Žalgirio“ pirkinys

Nuotr. Phil Walter/Getty Images

Per pastaruosius metus „Žalgiris“ savo pasirinkimais sirgalius buvo pripratinęs prie žaidėjų su gerais charakteris. Websterio atvejis – kitoks.

Tarpsezoniu dėl nenoro skiepytis garantuotą dvejų metų kontraktą Naujojoje Zelandijoje su vietos „Breakers“ praradęs Websteris nevengia išsiskirti tiek aikštėje, tiek už jos ribų ir pagal jo charakterio savybes gali atrodyti, jog tai – zelandų LaMelo Ballas.

Kai kurie gynėjo išsišokimai turėtų būti gerai prisimenami ir lietuviams. Štai 2019-2020 metų sezone, atstovaudamas Stambulo „Galatasaray“, namų rungtynėse su Vilniaus „Rytu“ Websteris iš aikštės buvo išvarytas dar antrajame kėlinyje, iš pradžių užsidirbęs nesportinę pražangą, o vėliau ir techninę.

Websterio veidą turėtų gerai prisiminti ir Simas Jasaitis, kuris po zelando neleistinai pastatytos užtvaros 2014-ųjų pasaulio čempionate dar ilgai liko gulėti ant parketo skausmo perkreiptu veidu.

Emmanuel Mudiay

Emmanuel  Mudiay
Emmanuel  Mudiay
MIN: 19.21
PTS: 7.4 (41.18%)
REB: 2.2
AS: 3.2
ST: 0.6
BS: 0
TO: 2.2
GM: 5

Internete galima rasti galybę nebūdingų dabartiniams „Žalgirio“ žaidėjams Websterio išsišokimų, bet galbūt būtent tokio žaidėjo Lietuvos čempionams ir reikėjo dabar? Šį sezoną surinktas gerų vyrukų branduolys pergalių Eurolygoje dar neatnešė.

26-erių gynėjas po studijų baigimo Nebraskos universitete profesionalo karjerą pradėjo Frankfurto „Skyliners“, o po to du sezonus praleido „Galatasaray“, kuriai šiuo laikotarpiu atstovavo ir dabar jau Europoje gerai pažįstami veidai – Nigelas Hayesas, Alexas Poythressas, Aaronas Harrisonas ir Zachas Auguste'as.

Per du sezonus Europos taurėje Websteris sužaidė 25-erias rungtynes ir fiksavo 11,4 taško ir 3,8 rezultatyvaus perdavimo statistiką. Žinant, jog tokius skaičius zelandas fiksavo būdamas 23-24 metų, galima tikėtis, jog tai – nenušlifuotas talentas.

„Galatasaray“ ekipoje Websteris atrodė solidus taškų rinkėjas Europos taurės lygiu, tačiau sprendimų priėmimas neleido prognozuoti, jog tai – ateities Eurolygos žaidėjas. Vis dėlto šis „Žalgirio“ pirkinys atrodo labiau suprantamas nei Dragičiaus įsigijimas.

Websteris dar tik artėja prie savo karjeros brandos ir sėkmės atveju jis turi potencialo tapti žaidėju ne tik šiam sezonui. Jei jam etapas Kaune nesusiklostys, Lietuvos čempionai mažai ką gali prarasti.

Koks tai žaidėjas?

Zelandas Europos taurėje buvo tikras taškų rinkėjas. Pirmiausia reikia pažymėti, jog tai yra krepšininkas, kuris pirmiausia žiūri į tai, kaip pačiam pelnyti taškus, ir tik po to į tai, kaip atlikti perdavimą.

Per 25-erias Europos taurės rungtynes Websteris 15 sykių rinko dviženklį taškų skaičių. Jam trūkdavo stabilumo, tačiau tai galima pateisinti jaunu žaidėjo amžiumi.

Nors Naujoje Zelandijoje Websterio pataikymo procentas iš toli siekė 38,2 proc., o paskutinį sezoną Europos taurėje net 55,2 proc., visgi krepšininko snaiperiu tikrai negalime vadinti.

Per keturis sezonus Nebraskos universitete Websterio bendras tritaškių pataikymo procentas nesiekė 30 (27,9 proc.) ir nors combo gynėjas pastaraisiais metais gerino metimą, tačiau tai yra daugiau siautėjas-metikas, kuris gerą dieną perimetre gali jaustis labai patogiai, tačiau blogą – skandinti komandą į dugną.

„Žalgiris“ sezono pradžioje praktiškai neturėjo žaidėjo, kuris užtikrintai įeitų su kamuoliu į baudos aikštelę, o ypatingai ši problema atsiskleisdavo, kuomet varžovai keisdavosi ginamaisiais.

Websteris, nors ir neturi ypatingų fizinių savybių, geba solidžiai prasiveržti po krepšiu ir didelę dalį savo taškų susirenka būtent arčiau krepšio, taigi ši gynėjo savybė turėtų išspręsti dalį „Žalgirio“ problemų. Tam, kad zelandas jaustųsi gerai, jam reikia ilgai turėti kamuolį savose rankose.

Kitas dalykas, ar Eurolygos lygiu jis gali būti efektyvus įžaidėjas? Didelis klausimas. Websteris „Galatasaray“, žaisdamas per dvi pozicijas, fiksavo 3,8 rezultatyvių perdavimų ir 2,8 klaidos vidurkius, kas nėra geras rezultatas.

Neramina ir faktas, jog, remiantis „Bballytics.com“, 2019-2020 metų sezone Websterio puolimo reitingas „Galatasaray“ buvo prasčiausias (10-as) tarp žaidėjų, žaidžiančių bent 11 minučių – 106,6 taško.

Gynyboje Websteris nėra kažką keičiantis žaidėjas, bet tai neturėtų būti blogesnis variantas už Mudiay, kuriam, atrodė, jog dažnai stigo ir motyvacijos, ir Europos krepšinio supratimo savoje aikštės pusėje.

Rungtyniaudamas įžaidėjo pozicijoje, 193 cm krepšininkas dažniausiai turi ūgio pranašumą prieš tiesioginį oponentą, o „Galatasaray“ komandoje jo gynybos reitingas buvo vidutinis – 110,9 taško. Tik du pagrindinės rotacijos krepšininkai šioje vietoje turėjo ženkliai geresnius skaičius už Websterį.

Laiko pritrūkęs Mudiay

Nuotr. BNS

Tokioje situacijoje bet kokie pasikeitimai yra gerai ir juos reikėjo daryti, bet, žiūrint tik iš žaidimo perspektyvos, ar paleisti pirmą kartą į Europą atvykusį žaidėją po vos dviejų mėnesių atrodo teisingas sprendimas?

„Žalgiris“ per pastaruosius metus pripratino savo tikėjimo procesu – Kevino Pangoso pirmasis sezonas Kaune buvo blankus, Thomasas Walkupas vienu metu pats buvo susikrovęs lagaminą, net Vasilije Micičiui reikėjo laiko, bet Lietuvos čempionai tuomet išlaukė.

Paulius Motiejūnas ir „Žalgiris“ laukė net traumuoto Patricio Garino ar ne į tą lygį patekusio Steve'o Vasturios, tačiau su didžiausią potencialą turėjusiu kauniečių žaidėju šį sezoną išsiskirta po vos 11 rungtynių.

Mudiay progresas nebuvo toks greitas, kaip visi tikėjosi, bet gero žaidimo užuomazgų buvo, o potencialo visiškai atsiskleisti neleido aplinkybės. Blogiausia, jog nuo sezono starto Europoje nežaidusiam krepšininkui buvo užkelti milžiniški lūkesčiai, o paslėpti jo adaptacijos procesus komandoje tiesiog nebuvo kam.

Problemos su sveikata taip pat neprisidėjo prie Mudiay apsipratimo. Afrikietis sužaidė išties solidų mačą su Pirėjo „Olympiakos“ (19 tšk., 16 naud.), tačiau po poros dienų Šiauliuose patyrė kelio traumą, po kurios dar bandė žaisti Tel Avive, ten sužaidė gerą 8 minučių atkarpą, išdalindamas 5 rezultatyvius perdavimus, bet ir vėl iškrito iš rikiuotės.

Taip, Mudiay plaukiodavo gynyboje, bet jo gynybos reitingas komandoje iš rotacijos žaidėjų buvo trečias pagal gerumą (vid. 109,3 tšk.). Gal ir maža imtis, bet praleistas laikas Kaune (prisidedant ir kitoms aplinkybėms) nuspręsti, jog Mudiay Europoje tikrai nebeatsiskleis, irgi buvo per mažas.

Šioje situacijoje pirmiausia buvo žiūrima į klubo rezultatus ir ateitį. Vienintelė logiška tokio greito atsisveikinimo su prieš sezoną pieštu komandos lyderiu priežastis būtų pačio žaidėjo nenoras likti Lietuvoje, bet apie tai bent jau kol kas negirdėjome.

Dabar sezoną gelbėti bandoma žaidėju su aiškesnėmis, bet žemesnėmis lubomis, kuris taip pat turi perspektyvų likti komandoje ir kitam sezonui. Sėkmės atveju ir Mudiay būtų galėjęs tapti tokiu krepšininku kitam sezonui, bet Lietuvos čempionas kentėti nebenorėjo.

Nuotr. zalgiris.lt

Dabar jau galime tik spekuliuoti, kaip Mudiay būtų atrodęs šalia Websterio ir Dragičiaus, kurie nuimtų didelę dalį atsakomybių ir jo mokymosi klaidos nebekainuotų taip brangiai. Ir ar buvo kitas variantas išvykti, jeigu tai būtų ne Mudiay? Čia pirmiausia į galvą šautų Janio Strelnieko kandidatūra.

Ar bus po sezono „Žalgiriui“ ar kažkam kitam iš Eurolygos įdomus Strelnieks? Vargu. Latvis turėjo neblogų pasirodymų Eurolygoje, tačiau jo fizinė būklė vis labiau priverčia bijoti kiekvienos jo atkarpos aikštėje, nes dažniausiai ji baigiasi mikrotrauma.

Iš žaidybinės pusės, latvis gynyboje turbūt yra fiziškai silpniausias Eurolygos starto penketo atakuojantis gynėjas. Tuo metu dėl atvykstančio Websterio galimybių sėkmingai pritapti Eurolygoje antroje pozicijoje klausimų yra mažiau.

Žinoma, permainos yra gerai ir bent jau trumpalaikėje perspektyvoje tai turėtų supurtyti komandą bei duoti impulsą, ko visi ir norime.

Visgi matant dabartinę 2021-2022 metų sezono situaciją, kai „Žalgiris“ nebeturi ko prarasti, norėtųsi daugiau rizikos vardan geresnio rytojaus. Juk būtent dabartinė „Žalgirio“ vieta Eurolygoje ir yra vasarą surinktų per saugių variantų rezultatas, o tokio biudžeto klubai tiesiog privalo kažkur rizikuoti.

„BasketNews.lt podkastas“:

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (20)
Siūlau pasižiūrėti visą aibę blogiausio Eurolygos GM failų (ar čia irgi Ryto kaltė?): 1) Sumokėta >130 k išpirka Rytui už Blaževič. Alga jo taip pat nėra centai. Visą 2020-2021 m. sezoną prasedėjo ant suolo, šiemet taip pat sedėjo ant suolo, kol Lauvergne negavo traumos. Dabar Žalgiris nori pirkti naują centrą. Po naujų metų grįžta Lauvergne. Ką turime. Lauvergne, Nebo, šitas belgas, Marekas. O kur dar Jankūnas dar kartais C pažaidžia. Net ir Jankūno neskaičiuojant, Marekas būtų 4-tas centras. Puiki investicija PMo. Spėju, kad bus eilinis failas su aukštaūgiu ir ateinančią vasarą bus paskolintas kitai komandai, o dar po metų tiesiog bičas išvyks į kokią Vokietiją ar Italiją. (panašus variantas į Masiulio bus). 2) Garinooooo. Ar reikia komentarų? Pasirašytas TRAUMUOTAS žaidėjas, kurio grįžimas buvo planuojamas ankstyvą rudenį. Maždaug lapkritį paaiškėjo, kad Patricio grįš tik apie pavasarį. Buvo interviu kur Garino pats minėjo, kad jau tikėjosi, kad su juo nutrauks kontraktą ir tą būtų supratęs, kadangi puikiai suprato, kad nieko komandai neduos šį sezoną, o tiesiog praatostogaus. Bet puikusis GM Motiejūnas, net čia nesugebėjo išsiskirti su žaidėjo, o tik "šiek tiek sumažino atlyginimą". Realiai ne centus kainuojantis žaidėjas praatostogavo visus metus už ne biedną algą. Na, verta paminėti, kad čia dar neblogą reabilitaciją padarė Žalgiriukas jam, leido pasiruošti olimpinėms žaidynėms :) 3) Vasturia. Solidūs stats'ai Vokietijoje. Žaidėjas pasirašytas dar pavasarį, tad tikrai ne centus gavo. Nors ir nebuvo traumuotas, tačiau realiai situacija ta pati kaip ir su Garino. Legionierius, kuris būdamas sveikas visą sezoną pratrynė suolelį. Realiai vėlgi išmesti pinigai and legionieriaus atostogų. Verta paminėti, kad galiojantis kontraktas su žaidėju buvo nutrauktas iš klubo pusės, tad Žalgiris turėjo sumokėti (turbūt vis dar moka) kompensaciją šiam legionieriui. 4) Schilleris. Situacija wow. Vasarą PM kartu su austru komplektavo savo top8 sudėtį, tačiau po pirmojo pralaimėjimo EL, išvykoje Asveliui su austru buvo atsisveikinta. Parašai su Zdovcu jau buvo sudėti prieš Zenit grajų. Asvelis šiuo metu yra 5toje vietoje EL. Žalgirio score'as po Šilerio atleidimo 0-5. Ar Martinas buvo geras treneris ir su juo rezultatai būtų geresni? Turbūt ne. Bet čia yra eilinis PM fail'as ir jo pasakymas, kad prisiimu "DALĮ" atsakomybės yra juokingas. Čia yra pilna jo atsakomybė. Aišku, kad vėl nutraukiamas galiojantis kontraktas iš klubo pusės ir yra mokama kompensacija Martinui. Apie šio sezono naujokus net nekalbėsiu, čia gal laiko dar reikia, tad neskubėsiu. Bet bent kol kas tiek aš, tiek jūs matote, kad pridaryta daugybė klaidų ir tokie lėti, tiesiom kojom besiginantys baltaodžiai kaip Kalnietis, Cavanaugh, traumų maišas Strelnieks jau yra nebetinkami. Manau, kad po šio sezono, auksčiau minėtą fail'ų sąrąšą bus galima stipriai prailginti.
2021-11-04
+3
Atsakyti
Vakar klausiau kaip kalbėjo Adomaitis. Paprastai jo mintys būna tokios, kad reikia gerbti komandos priimamus sprendimus, jie valdo daugiau informacijos, mato treniruotes, turi viziją ir mes iš šono žiūrėdami ir nematydami visko galime ir nesuprasti kai kurių sprendimų, nors jie ir geri. Tačiau vakar viskas pasikeitė. Jis pareiškė, kad nesupranta kas čia vyksta ir kokia yra komandos vizija ir sakyčiau papylė visai nemažai kritikos dabartinei Žalgirio komandai. Aš jau senokai laikausi pozicijos, kad Adomaitis yra geriausias variantas, ką dabar galėtų padaryti Žalgiris galvodamas apie ilgalaikę komandos viziją. Tikiu, kad su juo augtų ir Žalgiris ir pats Dainius augtų. Jis yra visiškas krepšinio frykas. Tokių žmonių labai mažai yra. Taip, pas jį trenerio patirties aukščiausiame krepšinio lygyje nėra itin daug. Tačiau jo krepšinio supratimas yra aukščiausiame lygyje. Be to jis nuolatos tobulinasi ir yra visiškai atsidavęs krepšiniui. Adomaitis domisi ir seka labai daug žaidėjų, kas yra itin svarbu. Reikia pripažinti, kad ir Šaras nebūtų pasiekęs su Žalgiriu tiek kiek pasiekė, jei nebūtų atradęs tokių itin aukštą potencialą turinčių žaidėjų. O tokius gali atrasti tik tada, kai realiai itin domiesi krepšiniu ir seki daugybę žaidėjų. Tinkamos komandos surinkimas yra daugiau nei pusė darbo ir gali kompensuoti kitus trenerio trūkumus. Puikiai matėme, kad net toks negyvėlis kaip Schiller‘is visai neblogai važiavo su profesionaliai sukomplektuota komanda. Asmeniškai aš turėdamas galimybę spręsti – jau dabar rašyčiausi po stalu sutartį su Adomaičiu ir pradėčiau kartu su juo dėlioti ateinančių trijų metų viziją, rinktis žaidėjus ilgalaikėms sutartims ir t.t. Nuo Žalgirio komandos nueina daug veteranų, sutartys pagrinde trumpalaikės. Komanda sukomplektuota tik šiam sezonui. Kitą sezoną tų pokyčių turės būti dar daugiau nei buvo šį. Reikės naują lietuvių branduolį suformuoti, kurie bus komandos veidas ateinantiems metams. Labai daug reikalų laukia. Tokį didelį darbą teisingai gali padaryti tik krepšinio frykas. Pvz., Dainius. Vienas geriausių Europos specialistų, Šaro citata.
2021-11-04
-1
Atsakyti
D_K
Kad tas specialistas, dar su nei vienu klubo nieko neįrodė, iš Happoel buvo praspirtas ir dabar tapo žurnalistu/vedėju. Niekad Eurolygoje nebuvęs, tad nebent asistento vaidmuo,o treneris turi būt bene brangiausias ekipos asmuo, taip kaip buvo Šaras
2021-11-05
-1
Atsakyti
testas
2021-11-04
Atsakyti
vietoj kalniecio butu nerealus pastiprinimas, o dabar tiesiog loterija. na ir aisku, uz visa sita cirka atsakingas tik motiejunas.
2021-11-03
-4
Atsakyti
Kalnas eurolygoje nebegali zaisti tiek kiek jam tekdavo zaisti del musu buvusios kongo zvaigzdes zaidimo...Kalnas pirktas max desimt min pazaist...O ne buti startiniam jis aplinkybiu auka...Aplamai del Mudyai zaidimo prasto viskas ir sugriuvo bet aisku leksui tiskeviciui ir miklovui tai nedasunta
2021-11-03
+15
Atsakyti
Sklinda kalbos kad Zalgiris is prancūzų Metrapolitans nori išpirkti Vince Hunter
2021-11-03
+10
Atsakyti
kur cia tos kalbos???
2021-11-03
+4
Atsakyti
Apie ka jus snekat? Zalgiris gi Sanatorke seneliams, nieks nesikeicia karta i karta.
2021-11-03
-13
Atsakyti
as nesuprantu kaip gali buti ankstyvas jei komanda praktiskai be izaidejo zaide,o kai kada penki pries keturis...Apie ka jus kalbat as nesuprantu...Viskas kas vyksta tai nebuvimas komandoje izaidejo jus norit pergaliu su nemotyvuotu Kongieciu kuris nei puolime oa dave o ginyboje isvis kiauras buvo...
2021-11-03
+12
Atsakyti
o as dar kazkada, pusiau juokais pusiau ne sulyginau Mudiay su Corey becku...anas irgi pries tofas abu sykius gerai suzaide, bet bendrai paemus, jo, kaip ir Mudiay, taiklumas buvo tragiskas, o gynyboj nieko neparode.
2021-11-03
+8
Atsakyti
Bus taip, kad nuvarys į kitą komandą ir pradės žaisti..
2021-11-03
-1
Atsakyti
Garino ir Vasturia buvo kam pakeisti, dėl jų negriūdavo visos komandos žaidimas, Mudyiai stringant strigo ir visa komanda. Aišku geriau jį buvo apsilikti šalia Websterio, bet akivaizdu, kad čia buvo sutarta su jų agentu juos tokiu būdu apkeisti. Turbūt tik taip Žalgiriui buvo galima išvis atlikti keitimus šioje pozicijoje ir gal tai nėra pats blogiausias variantas.
2021-11-03
+41
Atsakyti
pagaliau bent vienąs geras komentaras,jie neskire situaciju lygina mesulyginamus dalykus
2021-11-03
+3
Atsakyti
Geriausias variantas buvo atsisveikinti su Kalniečiu ir palikti Mudiay.
2021-11-03
-2
Atsakyti
geriausias variantas tau nekomentuot. kalnas buvo pirktas kaip epizodinis zaidejas veteranas, o ne art tiek minuciu pagrindiniu pg. kodel are? nes tavo mudakas grybas yra. tas pats ir su jankiu, bicelis si sezona ir nepadielu daug losia, nuvarys isvis :)))
2021-11-04
+10
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.