Nuotr. BNS

Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) paaiškėjo dar viena ketvirtfinalio dalyvė ir ja tapo Jonavos „CBet“ (3-3) komanda.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose 78:74 (20:17, 15:20, 22:16, 21:21) palaužė Prienų „Labas GAS“ (3-3) klubą ir užsitikrino antrąją vietą A grupėje.

Taip nutiko dėl to, kad pirmą tarpusavio dvikovą KMT taip pat laimėjo Jonavos komanda (85:81).

Vietą KMT ketvirtfinalyje taip pat turi Vilniaus „Rytas“, Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Lietkabelis“, A grupės lyderis Klaipėdos „Neptūnas“ ir B grupėje nekluptelėjusi Utenos „Uniclub Casino – Juventus“.

Vis tik Prienų klubas vilčių dar turi, kadangi dėl paskutinio bilieto į ketvirtfinalį kovos su trečią vietą B grupėje užimsiančia ekipa.

Rungtynės prasidėjo itin atkakliai ir per pirmuosius du kėlinius nė viena komanda nesugebėjo susikrauti apčiuopiamo pranašumo. Prieš pertrauką Justinas Jogminas smeigė tritaškį ir prieniškiai į rūbinę išėjo turėdami vieno metimo pranašumą (37:35).

Likus 4 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos svečiai turėjo 3 taškų persvarą (50:47), tačiau Šeškaus kariauna spurtavo 10:3 ir po Justino Ramanausko tolimo šūvio prieš lemiamą kėlinį įgijo 4 taškų pranašumą (57:53).

Paskutinis ketvirtis prasidėjo nerezultatyviai, tačiau pirmaujanti komanda nekito – ja toliau liko „CBet“, tuo metu Jacksono Dubinskio penki taškai paeiliui įstūmė svečius į dar sudėtingesnę padėtį – 64:57.

Skirtumas buvo panaikinamas, tačiau „Labas GAS“ viltis daužė Vitalijus Kozys ir Andersonas, smeigę po tolimą metimą – 74:63. Daugiau intrigos prieniškiai nesukūrė.

Prienų komanda turėjo du aiškiai išreikštus lyderius – Jovanas Kljajičius įmetė 21 tašką, o Juwanas Durhamas – 20, likę žaidėjai nepelnė dviženklio taškų skaičiaus.

Šiose rungtynėse Prienų ekipoje debiutavo po traumos sugrįžęs Vasilije Pušica, kuris per 22,5 minutės surinko 9 taškus (0/1 dvit., 3/8 trit.), 2 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas ir 7 naudingumo balus.

Jonavos klube su 19 taškų rezultatyviausias buvo Andersonas (23 naud.), o efektyvumu nuo jo mažai atsiliko Juanas Palaciosas (9 tšk., 8 atk. kam., 22 naud.).

„CBet“: Lachlanas Andersonas 19 (7 atk. kam.), Laimonas Kisielius 13, Edvinas Šeškus 12, Justinas Ramanauskas (5 rez. perd.) ir Juanas Palaciosas (8 atk. kam.) po 9.

„Labas GAS“: Jovanas Kljajičius 21, Juwanas Durhamas 20 (7 atk.kam.), Vasilije Pušica 9 (6 rez. perd.), Justinas Jogminas 6, Ignas Sargiūnas ir Rapolas Ivanauskas po 5.