Nuotr. BNS

Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) dramatišką pergalę pasiekė „Šiaulių-7bet“ (2-4) komanda, kuri namuose vykusiose B grupės rungtynėse 95:90 (30:22, 18:26, 17:24, 30:18) palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (1-4).

Pirmąją tarpusavio dvikovą KMT turnyre laimėjusi buvo „Šiaulių-7bet“ komanda (77:70), dabar turinti tarpusavio pranašumą.

„Pieno žvaigždžių“ komandos B grupėje dar lauks akistata su Alytaus „Dzūkija“ (2-3), kurią pirmajame mače pasvaliečiai sutriuškino 97:57. Dėl to šioje grupėje kol kas lieka neaišku, kas keliaus tiesiai į ketvirtfinalį, o kas dar turės dėl paskutinio bilieto kovoti su Prienų „Labas GAS“.

„Šiaulių-7bet“ komanda rodė galingesnio puolimo ženklus rungtynių pradžioje, kas leido įgauti persvarą – 30:22.

Labiausiai prie to prisidėjo spurtas 7:0 pirmojo ketvirčio pabaigoje. Tiesa, greitai „Pieno žvaigždės“ ėmė artėti ir komandas skyrė jau vos du taškai (31:33), o rezultatą išlygino Marqueso Towneso dvitaškis – 44:44. Esant lygybei komandos iškeliavo ir į didžiąją pertrauką.

Po jos pasvaliečiai siekė imti iniciatyvą į savo rankas (59:52), tačiau Donatas Sabeckis ir Nemanja Bezbradica neleido „Šiaulių-7bet“ ekipai stipriai atsilikti – 59:65. Paulius Petrilevičius skirtumą buvo padidinęs iki 9 taškų, bet dviženklės ribos „Pieno žvaigždės“ neperžengė (71:62), o prieš paskutinį kėlinį intriga buvo didelė.

Paulius Danusevičius ją dar labiau kurstė (73:76), tačiau atsaką paruošė Petrilevičius – 78:73.

Trapus pranašumas toliau buvo Pasvalio ekipos pusėje, bet svarstykles šiauliečių pusėn staiga pakreipė Giedrius Staniulis su Martynu Varnu – po pastarojo tritaškio „Šiauliai-7bet“ pirmavo 81:80.

Simas Jarumbauskas ir Staniulis užsidirbo po techninę pražangą, o tuo metu emociškai pakilime atsidūrė šiauliečiai, tolę nuo oponentų – 85:81.

Likus pustrečios minutės Isaiah Armwoodas galėjo artinti prie pergalės savo ekipą, bet pataikė tik vieną baudą iš keturių (86:81), o Sabeckio ranka taip nesudrebėjo – 90:81.

Likus pusantros minutės ir pergalės šiauliečiai nepaleido, nors Skučo baudos metimai dar kurstė intrigą – 87:90.

„Šiauliai-7bet“: Jonathanas Elmore’as 23 (7 atk. kam.), Nemanja Bezbradica, Giedrius Staniulis (8 atk. kam.) ir Martynas Varnas po 13, Donatas Sabeckis 12 (7 atk. kam.).

„Pieno žvaigždės“: Arnas Beručka 22, Markellis Johnsonas ir Marquesas Townesas po 20, Žygimantas Skučas 10 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).