Nuotr.:

Incidentas Filadelfijoje, sustabdyta „Nets“, fantastiškas Karlo-Anthony Townso metimas, Nikola Jokičiaus pykčio proveržis, išvarytas Rajonas Rondo – tai ir dar daugiau – lapkričio 9-osios NBA pulse.

Lapkričio 9-osios NBA pulsas

IŠ PER DIDELIO DŽIAUGSMO. Dvikovos pabaigoje spurtu 13:3 Filadelfijos „76ers“ krepšininkus pribaigusi Niujorko „Knicks“ šėlo varžovų teritorijoje.

Galingai žaidusiam Juliusui Randle’ui įtvirtinus „Knicks“ persvarą 102:91, krepšininkas po sėkmingo epizodo sproginėjo iš džiaugsmo, kuriuo norėjo pasidalinti su R.J. Barrettu.

Pastarasis pasišokinėdamas įsirėžė į Randle’o nugarą ir aukštaūgis parkrito ant parketo. Visgi tai euforijos neužgesino – Randle’as staigiai pašoko ir tryško triumfu.

Randle’as per 36 minutes pelnė 31 tašką (7/15 dvit., 5/10 dvit., 2/2 baud.) ir sugriebė 12 kamuolių.

Paskutinį kartą „Knicks“ Filadelfijoje buvo laimėjusi 2016 metų balandžio 8 dieną.

SUSTABDĖ RUNGTYNES. „Knicks“ žygiuojant pergalės link, o Kemba Walkeriui rikiuojant puolimą, svečių ataką nutraukė fanas iš tribūnos.

Aistruolis metė kamuoliuką į Walkerį, tačiau nesėkmingai, o pašalinį daiktą iškart pastebėjęs teisėjas sustabdė veiksmą aikštelėje.

PASIŲSTI Į KARANTINĄ. Filadelfijos „76ers“ komanda į dvikovą stojo net be keturių krepšininkų, iš kurių du – rezultatyviausi krepšininkai.

Naujausiais duomenimis, COVID-19 nustatytas buvo Joeliui Embiidui, šį sezoną renkančiam po 21,4 taško, 9,4 atkovoto kamuolio ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Lygos žvaigždė iš rikiuotės iškrito mažiausiai 10 dienų.

„Viskas nesiklosto puikiai. Joelis kovoja su tuo. Situacija panaši į Tobiaso Harriso ir mums kelia susirūpinimą“, – sakė „76ers“ strategas Docas Riversas.

Saviizoliacijoje užsidaręs Harrisas – antras rezultatyviausias „76ers“ krepšininkas (vid. po 19,8 tšk.). Taip pat nerungtyniauja Matisse’as Thybulle ir Isaiah Joe, į karantiną pasiųstas ir vienas neįvardintas personalo darbuotojas.

SUSIDOROJO. Čikagos „Bulls“ ketvirtajame kėlinyje surinko 42 taškus ir nutraukė Bruklino „Nets“ penkių pergalių seriją, akistatą laimėdama 118:95.

DeMaras DeRozanas nugalėtojams surinko 28 taškus, Zachas LaVine’as – 24. „Nets“ superžvaigždės Kevino Duranto sąskaitoje – 38 taškai, 10 atkovotų kamuolių ir 4 rezultatyvūs perdavimai.

Jamesas Hardenas pelnė 14 taškų, sugriebė 8 kamuolius, išdalino 5 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus suklydo.

SUBYRĖJO, GELBĖJOSI, BET PRITRŪKO. Karlas-Anthony Townsas neįtikėtinu metimu iš beveik dvylikos metrų išplėšė pratęsimą Memfyje, tačiau Minesotos „Timberwolves“ nepavyko atsilaikyti per pridėtą laiką.

„Wolves“ per paskutines dvi minutes įmetė tik tašką, o per pratęsimą iš viso tik penkis, tuo metu „Grizzlies“ spurtavo 8:0 ir uždarė rungtynes 125:118.

Minesotos komanda užstrigo dar ketvirtajame kėlinyje, kai iki jo pabaigos likus pusaštuntos minutės buvo priekyje 16 taškų persvara (102:86).

Visgi tada per pusšeštos minutės „Wolves“ pataikė vos vieną metimą iš dešimties ir penkis kartus suklydo.

„Mes nesugebėjome išpildyti savo plano aukštu lygiu, – kalbėjo Townsas, surinkęs 25 taškus ir 13 atkovotų kamuolių. – Tiesiog nežaidėme pakankamai gerai, viskas yra paprasta. Padarėme tiek, kiek tereikėjo užsikabinti rungtynėse, bet turime daugiau atiduoti savęs.“

„Grizzlies“ lyderis Ja Morantas pelnė 33 taškus, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 kamuolius ir 3 kartus suklydo.

NEUŽTEKO. Jono Valančiūno dominavimas Dalaso „Mavericks“ (7-3) baudos aikštelėje nepadėjo Naujojo Orleano „Pelicans“ (1-10) išsikapstyti iš pralaimėjimų liūno.

Lietuvos rinktinės centras surinko 22 taškus (8/13 dvit., 2/3 trit.), 11 atkovotų kamuolių ir 3 rezultatyvius perdavimus, bet jo vedama ekipa 92:108 krito prieš Dalaso „Mavericks“ ir patyrė devintą nesėkmę paeiliui.

„Tai – dalis to, ką turime pereiti kaip komanda, – kalbėjo Willie Greenas, vertęsis be lyderių Ziono Williamsono ir Brandono Ingramo. – Jokių pasiteisinimų, tačiau mes nesame visi sveiki. Mūsų komanda nėra visavertė. Mes tikrai nežinome, kaip atrodysime, bet tikiuosi, jog ši patirtis vyrukams bus itin vertinga.“

Luka Dončičius nugalėtojams pelnė 25 taškus (10/21 metimai). Ketvirtojo kėlinio pradžią jam leidžiant ant suolo, „Mavs“ spurtavo 12:0 ir įgijo įtikinamą persvarą 93:71.

Latvis Kristaps Porzingis antrajame ketvirtyje per 77 sekundes užsidirbo tris pražangas. Latvis prie pergalės pridėjo 12 taškų (1/5 dvit., 3/8 trit., 1/1 baud.), 8 atkovotus kamuolius ir 3 rezultatyvius perdavimus.

NUBLOŠKĖ. Po Markieffo Morriso grubios pražangos nesusitvardęs Nikola Jokičius pakirto varžovą iš nugaros.

Serbijos žvaigždė įsibėgėjo ir stipriai vožė Majamio „Heat“ puolėjui, kuris parkritęs ant parketo ilgai nesikėlė. Floridos komanda pranešė, jog Morrisas patyrė kaklo traumą.

Nešvariai pasielgęs Jokičius, surinkęs 25 taškus, 15 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių, buvo išvarytas iš rungtynių.

Žiūrėjęs epizodo pakartojimą, kai Morrisas galva trenkėsi į grindinį, Jokičius teigė atsitraukęs nuo vaizdo dėl šiurkštaus momento.

„Jaučiausi blogai, labai blogai“, – sakė Jokičius.

„Heat“ vyr. treneris Erikas Spoelstra pabrėžė, jog tokie Jokičiaus veiksmai – „absoliučiai nereikalingi“. Tuo metu pats serbas teigė, kad Morriso pražanga viršijo kietos pražangos ribas.

„Norėjau pastovėti už save, bet iš kitos pusės aš negaliu taip reaguoti ir būti išmestas iš rungtynių“, – kalbėjo „Nuggets“ žvaigždė.

Morrisas taip pat buvo išvarytas iš rungtynių, o Jimmy Butleris gavo techninę pražangą. Pastarasis su 31 pelnytu tašku buvo rezultatyviausias dvikovoje Denveryje, bet „Nuggets“ apgynė savo teritoriją (113:96).

KLASIŠKAI. Rungtynes individualia atkarpa 10 taškų iš eilės pradėjęs Stephenas Curry užsikūrė fantastiškam pasirodymui. „Golden State Warriors“ superžvaigždė varė į neviltį Atlantos „Hawks“, kuriai atseikėjo net 50 taškų (5/9 dvit., 9/19 trit., 13/13 baud.).

Gynėjas taip pat atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius.

„Tai buvo tiesiog stulbinantis Stepheno pasirodymas, – po laimėtos dvikovos 127:113 kalbėjo vyr. treneris Steve'as Kerras. – Jis buvo nuostabus. Niekada nebuvau matęs kažko tokio, ką dabar stebiu pastaruosius septynerius metus. Matau tai iš arti ir vis dar yra neįtikėtina tai stebėti.“

Curry tai buvo 10-osios 50-ies taškų rungtynės. Jis tapo trečiuoju „Warriors“ žaidėju, užfiksavusiu 50-ies taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų pasirodymą. Prieš tai tokį rezultatą fiksavo Wiltas Chamberlainas (1963 m. vasario 13 d.) ir Rickas Berry (1974 m. vasario 23 d.).

„Visada malonu, – apie įspūdingą benefisą kalbėjo Curry. – Niekada nežengi į aikštę su tam tikru taškų skaičiumi galvoje. Kai sekasi, bandai tai tęsti.“

Lyderio fantastiško pasirodymo fone „Warriors“ laimėjo 9 kartą per 10 sužaistų rungtynių ir įtvirtino persvarą Vakarų konferencijoje, kurioje nuo antroje vietoje esančios Jutos „Jazz“ (7-3) atitrūko per dvi pergales.

IŠTRAUKĖ. Be LeBrono Jameso besiverčiančią Los Andželo „Lakers“ savų sirgalių akivaizdoje išgelbėjo Carmelo Athony ir Anthony Daviso tandemas.

Įpusėjus pratęsimui Kalifornijos ekipos deficitas siekė keturis taškus (117:121), tačiau tada Davisas atsakė dviem taškais, Carmelo pridėjo tritaškį ir „Lakers“ įgijo minimalią persvarą (122:121).

Po to Davisas dar pridėjo keturis taškus iš eilės, kurie galop įtvirtino šeimininkų laimėjimą 126:123.

Davisas per 44 minutes pelnė 32 taškus (13/22 dvit., 0/3 trit., 6/8 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir blokavo 5 metimus.

Carmelo sąskaitoje – 29 taškai (2/3 dvit., 7/10 trit., 4/5 baud.), o Westbrooko – trigubas dublis: 17 taškų (5/13 dvit., 0/2 trit., 7/10 baud.), 17 rezultatyvių perdavimų, 12 atkovotų kamuolių ir 7 klaidos.

„Hornets“ gretose spindintis LaMelo Ballas taip pat užfiksavo trigubą dublį: 25 taškai (5/11 dvit., 3/8 trit., 6/6 baud.), 15 atkovotų kamuolių ir 12 rezultatyvių perdavimų.

SUPYKINO. Puikiai pasirodęs Davisas dvikovoje kentė virškinimo problemas, pranešė ESPN žurnalistas Dave'as McMenaminas. „Lakers“ centras atskleidė vėmęs trečiojo kėlinio pabaigoje, o vėliau tęsė rungtynes.

Praėjusioje akistatoje su Portlando „Trail Blazers“ vidurio puolėjas sužaidė tik 7 minutes ir dėl virškinimo problemų pasitraukė iš mačo.

IŠVARYTAS. Ketvirtajame kėlinyje smūgiu į galvą Terry Rozierą sustabdęs Rajonas Rondo buvo nubaustas diskvalifikacine pražanga. „Lakers“ veteranas į baudos aikštelę įsiveržusiam varžovui trinktelėjo alkūne.

Rondo per 12 minučių prametė tris metimus iš žaidimo, bet atliko 8 rezultatyvius perdavimus.