Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Fantastiškas Jonas Valančiūnas, apiplėštas Domantas Sabonis, naujokų konfliktas, įspūdingas Andrew Wigginsas ir Anthony Edwardsas – tai ir dar daugiau – lapkričio 11-osios NBA pulse.

Lapkričio 11-osios NBA pulsas

HEROJUS. Vašingtono „Wizards“ likus žaisti 30 sekundžių Klivlande turėjo 4 taškų deficitą (89:93), tačiau netrukus tritaškį smeigė Kyle'as Kuzma (92:93), Ricky Rubio pataikė tik vieną baudą (94:92) ir paliko sostinės klubui šansą.

„Wizards“ gelbėjo ne kas kitas, o tas pats Kuzma, likus 11 sekundžių smeigęs dar vieną tritaškį ir išvedęs savo komandą į priekį (95:94), kuri galiausiai šventė pergalę prieš „Cavaliers“ – 97:94.

Kuzma iš viso per 35 minutes pelnė 22 taškus, pataikęs 6 tritaškius iš 9.

NETIKĖTI LYDERIAI. „Wizards“ tai buvo trečias laimėjimas iš eilės, o su 8 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais ji dabar Rytuose dalinasi pirmąją vietą su Čikagos „Bulls“.

PROFESIONALAS. LaMarcusas Aldridge'as praėjusį sezoną dėl problemų su širdimi buvo paskelbęs apie karjeros pabaigą, tačiau vasarą grįžo ir dabar yra svarbi Bruklino „Nets“ dalis.

Šios nakties rungtynėse „Nets“ 123:90 sutriuškino Orlando „Magic“, o Aldridge'as per 22 minutes pelnė 21 tašką (6/11 dvit., 3/5 trit.) ir atkovojo 8 kamuolius.

„Jis – tikras profesionalas, – komandos draugą gyrė trigubą dublį surinkęs Jamesas Hardenas. – Jis buvo pasitraukęs pernai, bet turėjo pasitikėjimo savimi grįžti ir dabar mums labai daug duoda.“

Aldridge'as per pirmąsias savo 8 rungtynių minutes pelnė 15 taškų, o šį sezoną jo vidurkiai NBA per 20 minučių siekia 13,1 taško ir 5,5 atkovoto kamuolio.

PRODUKTYVUS. Ignas Brazdeikis gavo šansą ir jį išnaudojo produktyviai. Lietuvis per 4 minutes pelnė 5 taškus (1/2 dvit., 1/2 trit.), atkovojo kamuolį ir atliko rezultatyvų perdavimą.

PIRMAS. Bostono „Celtics“ 104:88 įveikė Toronto „Raptors“ ir iškovojo pirmąją pergalę namuose. Taip pat tai buvo pirmasis „Raptors“ sezono pralaimėjimas išvykoje.

Nugalėtojų gretose šeši žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių, o su 22 rezultatyviausias buvo Jaysonas Tatumas (5/17 dvit., 3/7 trit., 3/4 baud.). Jis dar atkovojo 12 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

SUOLAS. Namie žaidusi Niujorko „Knicks“ 100:112 nusileido Milvokio „Bucks“, o šiose rungtynėse šeimininkams itin trūko pagrindinių žaidėjų indėlio.

Vienintelis Juliusas Randle'as (16 tšk.) iš starto penketo žaidėjų surinko dviženklį taškų skaičių, o likę keturi sukrapštė vos 16 taškų.

„Knicks“ būtų sutriuškinta, tačiau keturi jos atsarginiai žaidėjai iš viso pelnė 68 taškus ir sugebėjo išlaikyti šeimininkus kovoje.

NBA čempionams Giannis Antetokounmpo per 38 minutes pelnė 15 taškų (3/10 dvit., 2/5 trit., 3/4 baud.), atkovojo 15 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

NAUJOKAI. NBA autsaiderių dvikovoje Hjustone tarp vietos „Rockets“ ir Detroito „Pistons“ susidūrė aukščiausi naujokos biržos šaukimas – Cade'as Cunninghamas ir Jalenas Greenas.

Pergalę šventė Cunninghamo atstovaujama „Pistons“ (112:104), o 1-asis šaukimas pelnė 20 taškų (8/18 met.). Greeno sąskaitoje 23 taškai (8/20 met.).

Trečiajame kėlinyje Greenas įkrovė kamuolį iš viršaus, kažką užrėkė Cunninghamui ir už tai buvo nubaustas technine pražanga.

„Niekas, ką išgirdau šiąnakt, nedarė man įtakos, – po rungtynių sakė Cunninghamas. – Viskas buvo skirta kameroms, aš nekreipiau dėmesio ir buvau susikoncentravęs rungtynėms.“

GINKLAS. Lonzo Ballas įmetė 7 tritaškius iš 10, o jo vedama „Bulls“ namuose susitvarkė su Dalaso „Mavericks“ – 117:107.

Ballas visus taškus pelnė tritaškiais, o šį sezoną jo pataikymas iš toli siekia 44,7 proc. Palyginimui, pirmajame gynėjo sezone NBA jo procentas iš toli siekė 30,5.

„Kaip diena ir naktis, – savo metimo techniką karjeros pradžioje ir dabar po mačo lygino Lonzo. – Kelerius metus neatakavau krepšio gerai, bet dabar matau tobulėjimą.“

REKORDAS. Kelly Oubre'as pakilo nuo suolo ir per 31 minutę pelnė 37 taškus (6/8 dvit., 7/9 trit., 4/4 baud.). Tai yra Šarlotės „Hornets“ klubo rekordas, kalbant apie atsarginio žaidėjo taškus.

Nuo suolo galingos pagalbos sulaukęs „Hornets“ klubas išvykoje 118:108 palaužė Memfio „Grizzlies“.

NEPASIDUOS. Jonas Valančiūnas yra Naujojo Orleano „Pelicans“ lyderis, tačiau jo komanda patyrė 8-ąjį pralaimėjimą iš eilės ir po 12 rungtynių turi vos 1 pergalę.

Šįkart „Pelicans“ namuose 100:108 pralaimėjo Oklahomos „Thunder“, o JV pelnė 25 taškus (8/17 dvit., 1/3 trit., 6/7 baud.) ir atkovojo 15 kamuolių.

„Visi turime tapti geresniais, – po mačo sakė lietuvis. – Žinau, kad tai skamba kaip sugedusi plokštelė, bet mes nežadame pasiduoti.“

NEMATYTI SKAIČIAI. Nors klubui ir nesiseka, Valančiūnas demonstruoja karjeroje nematytą statistiką – 20 taškų, 14 atkovotų kamuolių ir 2,7 rezultatyvaus perdavimo per 34 minutes.

JV iš trijų taškų zonos atakuoja 54,5 proc. tikslumu (12 iš 22), nuo baudų metimo linijos – 88,5 proc. (46 iš 52).

FIESTA. San Antonijaus „Spurs“ buvo pralaimėjusi tris rungtynes paeiliui namie, todėl nebuvo nusiteikusi ketvirtajai nesėkmei iš eilės. Nė karto neatsilikinėjęs Teksaso klubas 136:117 nugalėjo Sakramento „Kings“.

Šeimininkai suvarpė „Kings“ krepšį tritaškiais – 18 iš 32 (56,3 proc.). Net septyni žaidėjai nugalėtojų gretose surinko dviženklį taškų skaičių, kai kitoje barikadų pusėje De'Aronas Foxas sužaidė sezono rungtynes – 37 taškai (12/19 dvit., 2/5 trit., 7/8 baud.).

NEIŠGELBĖJO. Domantas Sabonis pelnė 20 taškų (8/12 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.) ir atkovojo 19 kamuolių, tačiau toks lietuvio pasirodymas neišgelbėjo Indianos „Pacers“ Denveryje, kur be suspenduoto Nikola Jokičiaus žaidę šeimininkai pasiekė pergalę – 101:98.

Sabonis šį sezoną per 36 minutes pelno po 19,3 taško, atkovoja po 11,6 kamuolio ir atlieka po 3,8 rezultatyvaus perdavimo.

ATĖMĖ. Likus 43 sekundėms teisėjai sušvilpė pražangą prieš Domantą Sabonį, kuris turėjo stoti prie baudų metimo linijos, tačiau Michaelas Malone'as pasinaudojo trenerio iššūkio taisykle ir po peržiūros pražanga buvo anuliuota. Šeimininkai tuomet pirmavo 96:94.

ĮSIVAŽIAVO. NBA vicečempionai Finikso „Suns“ krepšininkai pajuto ritmą. Arizonos valstijos komanda namuose 119:109 įveikė Portlando „Trail Blazers“ ir iškovojo šeštąją pergalę iš eilės.

Dabar „Suns“ su 7 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais Vakaruose užima 3-iąją vietą.

PERŠOKO. Andrew Wigginsas su dviguba energija rungtyniavo prieš buvusį klubą, Minesotos „Timberwolves“, ir dukart apdovanojo Karlą-Anthony Townsą įspūdingais dėjimais.

Wigginsas vedė „Golden State Warriors“ į pergalę namuose (123:110), pelnydamas 35 taškus ir taip sužaisdamas geriausias sezono rungtynes.

„Tai – ne revanšo rungtynės, o geras sužaistas mačas prieš buvusią komandą, – kalbėjo kanadietis. – Smagios rungtynės. Žaisti prieš buvusį klubą visada yra kitokia motyvacija.“

KARJEROS RUNGTYNĖS. „Timberwolves“ neišgelbėjo karjeros rungtynes sužaidęs Anthony Edwardsas. Lygos antrametis pelnė 48 taškus (9/14 dvit., 7/13 trit., 9/12 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Ankstesnis Edwardso taškų rekordas buvo 42 taškai į Finikso „Suns“ krepšį 2020-2021 m. sezone.

2020-ųjų NBA naujokų biržos pirmasis šaukimas tapo penktu jauniausiu krepšininku lygos istorijoje, kuriam pavyko pelnyti 45 taškus.

Edwardsas taip pat yra trečias jauniausias žaidėjas NBA istorijoje, surinkęs bent 45 taškus, 5 atkovotus kamuolius ir 5 rezultatyvius perdavimus. Pirmieji du – Brandonas Jenningsas ir LeBronas Jamesas.

ANTRAS IŠ EILĖS. Be LeBrono Jameso besiverčiantis Los Andželo „Lakers“ klubas laimėjo antrąjį pratęsimą iš eilės.

Šį kartą Kalifornijos klubas per paskutines 7 ketvirtojo kėlinio minutes panaikino 9 taškų deficitą ir išplėšė pratęsimą, kuriame 120:117 palaužė Majamio „Heat“.

Į pergalę „Lakers“ vedė Westbrookas, kuris per 43 minutes surinko 25 taškus (7/15 dvit., 3/7 trit., 2/2 baud.), 12 atkovotų bei 8 prarastus kamuolius ir 14 rezultatyvių perdavimų.

Dabar „Lakers“ be LeBrono yra iškovojusi dvi pergales ir patyrusi tiek pat nesėkmių.

PRARADO. „Heat“ pralaimėjimą Los Andžele dar labiau apkartino Jimmy Butlerio trauma, kuris pirmoje rungtynių dalyje susižeidė čiurną ir ant parketo nebegrįžo.

Puolėjas per 12 minučių spėjo įmesti 7 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit., 5/5 baud.).