Nuotr.: zalgiris.lt

Nukraujavę Kauno „Žalgirio“ (0-9) krepšininkai pagirtinai kovojo Madride, tačiau Eurolygoje vis dar lieka be pergalių.

Fotogalerija

Jure Zdovco auklėtiniai išvykoje 82:95 (11:20, 34:31, 25:24, 12:20) nusileido Madrido „Real“ (7-2) krepšininkams.

Šiose rungtynėse kauniečiai turėjo itin mažą pasirinkimą priekinėje linijoje. Negana to, jog dėl traumų kurį laiką yra iškritę Joffrey Lauvergne'as bei Paulius Jankūnas, prieš pat mačą paaiškėjo, jog ant parketo dėl čiurnos sužeidimo nežengs ir Joshas Nebo.

Po krepšiu žalgiriečiai priekinėje linijoje turėjo tik Tylerį Cavanaugh ir Mareką Blaževičių.

„Nesvarbu, kad jie įmetė daug taškų, gynyboje turėjome gerų momentų, kai kurios rotacijos buvo geros, – po mačo sakė Zdovcas. – Taip, turėjome problemų baudos aikštelėje, pralaimėjome didžiąją dalį kovų, kai tereikia sugriebti kamuolį, bet kažkodėl to nepadarome.

Puolime radome šiokį tokį ritmą, bet žaidėjai turi suprasti, kad net „Real“ komanda, kurioje kai kurie žaidėjai yra vyresni, lėtesni, praleidžia tik 70 taškų. Jeigu mes praleistume tiek, jau būtume iškovoję 2-3 pergales. Tai – ne tik gynyba, viskas susiję. Be puolimo, be kontrolės, be varžovams suteiksime daugiau galimybių pelnyti taškus.“

Jure Zdovco komentarai:

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie po spurto 6:0 ir Vincento Poirier baudų metimų pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 9 taškų pranašumą (20:11).

Antrojo ketvirčio pabaigoje po įspūdingo Tristano Vukčevičiaus dėjimo su pražanga „Real“ įgijo 13 taškų pranašumą (45:32), tačiau svečiai nepasidavė.

Rezultatyvūs perdavimai 2

„Žalgirio“ varikliukas Lukas Lekavičius pelnė 8 taškus paeiliui, dvitaškį prieš pat pertrauką pridėjo Janis Strelnieks ir kauniečiai po įspūdingo 34 taškų kėlinio atsiliko 6 taškais (45:51).

Po pertraukos „Žalgiris“ toliau laikėsi. Likus 3 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos Nielsas Giffey ir Tyleris Cavanaugh smeigė po tritaškį bei kvėpavo varžovams į nugaras (65:67), o po 30 grynojo žaidimo laiko minučių turėjo 5 taškų deficitą (70:75).

Iki rungtynių pabaigos likus 8 minutėms po Giffey dvitaškio „Žalgiris“ turėjo 3 taškų deficitą (72:75), tačiau tuomet „Real“ įjungė aukštesnę pavarą, spurtavo 11:3 ir po Sergio Llullo tolimo šūvio likus 5 minutėms įgijo dviženklį pranašumą (86:75).

Per likusį laiką „Žalgiriui“ dar vieno spurto surengti nepavyko, o atstumą padidinęs „Real“ triumfavo.

Blaževičius per 21 minutę surinko 10 taškų (4/8 dvit., 2/2 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 10 naudingumo balų.

Kokios mintys Mareką užplūdo sužinojus, kad bus pagrindinis vidurio puolėjas?

„Nelabai yra tų minčių. Yra tiesiog ta atsakomybė ir noras pasinaudoti šansu, – sakė Blaževičius. – Pirmasis dalykas yra noras, antrasis – reikia mėgautis tuo. Žaidi krepšinį aukščiausiame lygyje ir vis tiek reikia pasisemti patirties bei pasimokyti iš klaidų, kad jos nesikartotų. Kažkur sekundę ateiti anksčiau ir pasiimti pražangą puolime. Tai daug ką gali pakeisti ir galiausiai jeigu visi tai pakeisime, ateis teigiamas rezultatas visai komandai.“

Zdovco kalba per minutės pertraukėlę:

„Visą mačą tikėjau, kad galbūt galime nustebinti, – po mačo kalbėjo Zdovcas. – Bet lemiamu metu mes nebuvome susitelkę. Pridarėme kvailysčių. Puolime skubėjome, o gynyboje nebuvome susikoncentravę. Jie mus nubaudė ir vėl turėjome pripažinti pralaimėjimą.“

Žalgiriečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo puikus Lekavičius. Gynėjas per 27 minutes surinko 12 taškų (5/8 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 3 atkovotus bei 2 prarastus kamuolius, 10 rezultatyvių perdavimų ir 17 naudingumo balų.

10 rezultatyvių perdavimų – asmeninis Lekavičiaus rekordas Eurolygoje, kuris prieš tai buvo 8. Tai buvo pirmasis 27-erių krepšininko dvigubas dublis karjeroje Eurolygoje.

Rezultatyviausias kauniečių gretose buvo Cavanaugh, kuris pelnė 14 taškų (2/2 dvit., 3/6 trit., 1/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 14 naudingumo balų.

Eurolygoje debiutavęs Tai Websteris per 15,5 minutės įmetė 8 taškus, atkovojo 2 bei prarado 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 10 naudingumo balų.

Zoranas Dragičius pridėjo 6 taškus (0/4 dvit., 2/5 trit.), 3 atkovotus bei 2 prarastus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 2 naudingumo balus.

„Real“ ekipoje net 7 žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių. Tai – Guerschonas Yabusele (15), Lullas (13), Vincentas Poirier ir Thomasas Heurtelis (po 12), Rudy Fernandezas, Adamas Hanga bei Walteris Tavaresas (po 10).

Įmetusi 95 taškus, Madrido pagerino šio sezono klubo rezultatyvumo rekordą, kuris iki šiol buvo 94 taškai prieš „Monaco“.

„Real“: Guerschonas Yabusele 15 (7/10 dvit., 6 atk. kam.), Sergio Llullas 13 (3/9 trit., 4 rez. perd.), Thomasas Heurtelis (5/6 baud., 5 rez. perd.) ir Vincentas Poirier (6/6 baud.) po 12, Adamas Hanga (2/5 trit., 5 atk. kam.), Walteris Tavaresas (5/6 dvit., 6 atk. kam.) ir Rudy Fernandezas (2/4 trit., 4 rez. perd.) po 10, Tristanas Vukčevičius 7.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 14 (3/6 trit.), Lukas Lekavičius (5/8 dvit., 10 rez. perd.), Nielsas Giffey (2/3 trit.) po 12, Marekas Blaževičius 10 (4/8 dvit.), Tai Websteris 8 (2/4 trit.), Janis Strelnieks 7.

Mareko Blaževičiaus komentarai:

Zorano Dragičiaus komentarai:

Atrinkti (0) Visi (22)
ka jus cia svaigstat zalgirio fanai? apie kokia kova cia snekat? kova kad pakrito fukciniai metimai? kova kad realas kontroliavo visas varzybas ir zaide puse kojos? Realui nekrito metimai ir tai surinko beveik 100 tasku, visas varzybas realas vede ir nebuvo net menkiausio sanso laimet ,kai reikedavo ijungdavo antra koja trumpam zalgiriui nepakrisdavo fukciniai metimai ir rezultatas greit tapo minus 15 vel. Taip kad nenusisvaikit apie kazkokia cia labai gera kova
2021-11-13
-15
Ziurek... Cbb
2021-11-13
-7
visi ekspertai aiskina kad Ulanovas gali pazaist ir PF, kur jis buvo siandien? tokioj trumpoj rotacijoj net 2m nesiekiantis perpuciamas vokietis ten zaide, o Edgaras sedejo
2021-11-13
+4
sita zalgirio komanda savo fanus laiko tikrais idiotais. po blogiausio starto klubo istorijoje (0-8) ir antausio nuo ryto fanai prase vienintelio - kovos. ir siandien jos nebuvo. as kova matuoju pagal gynyba. jei komanda po savaites treniruociu pries puse kojos zaidzianti real prasileidzia arti 100 tasku tai man cia ne kova. o buvo viskas taip. real kaip ir megsta zaidziant madride ypac su silpnesnem komandom zaide kate su pele. nepersistenge gynyboj todel zalgiris irideno savo 80 tasku. patys nepervargdami pabumpsejo kamuoli tris kelinius ir ketvirtam pasidare saugia persvara. rezultate ir pergale ir nepavargo. o tulas zalgirio fanas patenkintas, gavom maziau nei 15, imetem daugiau nei 70. po triju real buvo sumete 75 taskus, bendras komandos naudingumas virs 121 balas. as asmeniskai nematau jokiu isvadu, blogiausiai besiginanti eurolygos komanda siandien gynesi dar prasciau. ir koki kredita turi gynybinis treneris zdovcas?
2021-11-12
-4
Butent. Realas suzaide gerai pradzia ir 4 kelini. Bet cia jau tampa iprastu reiskiniu, gynybos sitoje komandoje nebus ir neturejo but pamacius komplektacija. Cia tokiam zemam lygyje Zalgiris kad fanai dabar dziaugiasi kad bent jau negavo ant 30 tsk be Nebo ir Joeffrey
2021-11-13
-4
Akivaizdu, kad didžiausias inkaras komandoje Kalnietis, tiek Dragicius, tiek Websteris jau dabar geriau įsilieja.
2021-11-12
+13
Kalnietis yra apgailėtinas. Dar gryš vienas neliečiamasis rekordininkas tuoj - Jankis:) Mane užknisa, kad tie mūsų kašės treneriai be darbo: Adomaičiai, Braziai, Paulaskas( ar jis dar vis treneris:) ) visada savo komentaruose bijo pasakyt teisybę apie šitų nusipelniusių, bet jau išėjusių žvaigždžių dabartinį lygį ir naudą.
2021-11-13
Pralaimėjimas dėl kurio negėda.
2021-11-12
+20
as, kaip ir treneris zdovcas, ir kai kurie dar zmones, tikejomes pergales, bet cia as tikrai negaliu pykti. gerai suzaide, pazymesiu cavanaugh, kuris sezono varzybas mano nuomone sulose, tik 4 kelinyj sugriuvo komanda.