Nuotr.: zalgiris.lt

Kauno „Žalgiris“ Madride davė gerą kovą vietos „Real“, tačiau ir vėl Eurolygoje liko be pergalės – 82:95.

Fotogalerija

Kauniečiai sužaidė geriausias rungtynes puolime, o jas papuošė 13 įmestų tritaškių iš 31 bandymo (41,9 proc.).

Joshą Nebo prieš rungtynes praradusį „Žalgirį“ tempė pirmą karjeros dvigubą dublį surinkęs Lukas Lekavičius – 12 taškų, 10 rezultatyvių perdavimų ir 17 naudingumo balų.

Tinklalapio BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino Lietuvos klubo žaidėjų individualų pasirodymą Madride.

Lukas Lekavičius – 9 balai
27 min., 12 tšk. (5/8 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 10 rez. perd., 2 kld., 17 naud. balų.

Nuotr. zalgiris.lt

Mačas prasidėjo sudėtingai, tačiau vėliau Lukas žaidė aštriai ir užtikrintai. Antrojo kėlinio pabaigoje Lekavičiaus 8 paeiliui taškai grąžino „Žalgirį“ į kovą, o solidų jo pasirodymą Madride vainikavo pirmasis dvigubas dublis Eurolygoje. Sunkioje „Žalgiriui“ situacijoje įžaidėjas tapo tikru komandos lyderiu, o jei dar pavyktų pagerinti pataikymą iš distancijos (6 iš 23), lietuvis taptų apskritai sunkiai sustabdomu.

Tyleris Cavanaugh – 8 balai
21 min., 14 tšk. (2/2 dvit., 3/6 trit., 1/2 baud.), 4 atk. kam., 4 praž., 14 naud. balų.

Nuotr. BNS

Iškritus Nebo, atrodė, kad Cavanaugh bus pakištas po tanku, tačiau pirmą kartą centro pozicijoje atsidūręs amerikietis nepabūgo stipriausios priekinės linijos Eurolygoje. Tyleris pikenpopais sėkmingai atakavo Walterį Tavaresą, taip pat išnaudojo pranašumus. Gynyboje, žinoma, puolėjui buvo sunku, ką pasiūlyti varžovų bokštams, tačiau ir čia jis turėjo kelis sėkmingus epizodus. Toks mačas galbūt privers Jurę Zdovcą ateityje ir prie normalių sąlygų atkarpomis pabandyti Cavanaugh vidurio puolėjo vietoje.

Marekas Blaževičius – 7,5 balo
21 min., 10 tšk. (4/8 dvit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 2 rez. perd. 10 naud. balų.

Per mėnesį iš rankšluostį komandos draugams padavinėjusio centro Blaževičius tapo vieninteliu ir pagrindiniu komandos vidurio puolėju, Madride prižiūrėjusiu Tavaresą ir Vincentą Poirier. Ne iš gero gyvenimo Marekas tapo pagrindiniu Lietuvos čempionų centru, tačiau pats jaunuolis gerai naudojasi šia situacija ir ne kartą pelnė taškus per geriausiai besiginantį Eurolygos vidurio puolėją. Puolime taip pat lietuvis iškišo Sabonio stiliaus perdavimą, o gynyboje buvo daugiau problemų, kur ne tik pikenroluose jis buvo atakuojamas, bet ir pateko į įspūdingą, bet pačiam žaidėjui labai nemalonų plakatą.

Artūras Milaknis – 6,5 balo
14 min., 6 tšk. (2/2 trit.), 3 atk. kam., 8 naud. balai.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Milaknis 100 procentu realizavo savo progas ir net gaila, kad snaiperiui buvo per mažai skiriama derinių. Gynyboje sykį Artūras užkliuvo už užtvaros ir tuomet gavome Rudy Fernandezo tritaškį, tačiau, apskritai, veteranas savo vaidmenį išpildė solidžiai.

Nielsas Giffey – 6 balai
22 min., 12 tšk. (3/4 dvit., 2/3 trit.), 4 praž., 6 naud. balai.

Vokietis sužaidė rezultatyviausias savo sezono rungtynes Eurolygoje, tačiau naudingumo balų – dvigubai mažiau, prie ko prisidėjo pora kvailų pražangų. Ketvirtoje pozicijoje rungtyniavęs Giffey kūrė gerą išsidėstymą aikštėje ir realizavo metimus, bet gynyboje – kita istorija ir čia sekėsi gerokai sunkiau stabdyti Guerschoną Yabuselę.

Tai Websteris – 5,5 balo
15 min., 8 tšk. (1/1 dvit., 2/4 trit.), 2 atk. kam., 5 išpr. praž., 10 naud. balų.

Atsižvelgiant, jog tai tik antra Websterio savaitė komandoje, debiutą Eurolygoje galime vadinti pavykusiu. Tai nemažai klaidžiojo gynyboje, puolime priėmė skubotų sprendimų, tačiau taip pat įnešė reikiamos energijos ir per trumpą laiką išprovokavo 5 pražangas. Krepšinio dievai buvo su zelandu, kuomet įtraukė tritaškį nuo lentos, tačiau statistika galėjo būti ir dar gražesnė – žingsniai greitoje atakoje bei pirmasis netikslus metimas iš po krepšio, gerai įėjus į baudos aikštelę.

Edgaras Ulanovas – 5 balai
16 min., 5 tšk. (0/1 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 4 naud. balai.

Nuotr. LKL

Madride pamatėme pirmuosius Edgaro atsigavimo ženklus. Puolėjas atakavo krepšį nedvejodamas, stengėsi lipti ant lentos, ne viskas pavyko, tačiau buvo pagirtinas agresyvumas ir su laiku tai atsipirks. Ulanovas pirmą kartą tiek daug rungtyniavo ketvirtoje pozicijoje šį sezoną ir gynyboje turėjo problemų tiek perimetre, tiek baudos aikštelėje. Po truputį lietuviui atgaunant pasitikėjimą, Zdovcui bus labai svarbu į žaidimą įtraukti Edgaro žaidimą ant ūselio, nes tai – išskirtinis ginklas, galintis sėkmingai veikti Eurolygoje.

Janis Strelnieks – 4,5 balo
25 min., 7 tšk. (2/2 dvit., 1/3 trit.), 4 atk. kam., 2 kld., 7 naud. balai.

Vis atrodė, jog latviui yra labai sunku gainiotis varžovų perimetro linijos krepšininkus, o puolime to kompensuoti nepavyko. Strelnieks aikštėje praleido 25 minutes ir kai jis per tokį laiką nesurenka dviženklio taškų skaičiaus, „Žalgiriui“ yra per didelė prabanga dėl jo trūkumų gynyboje.

Mantas Kalnietis – 4 balai
12 min., 2 tšk. (1/3 dvit., 0/2 trit.), 5 rez. perd., 2 per. kam., 2 kld., 3 naud. balai.

Nuotr. D.Repečka/BasketNews.lt

Kaip sunku Kalniečiui buvo žaisti izoliacijoje, geriausiai parodė dvigubas Yabuseles ir Tavareso blokas pirmoje rungtynių dalyje. Mantas atliko 5 rezultatyvius perdavimus, tačiau pataikė vienintelį kuriozišką dvitaškį. Patikimesnį žaidimą demonstravo kiti gynėjai, todėl Zdovcas iš rotacijos žaidėjų veteraną aikštėje laikė trumpiausiai.

Zoranas Dragičius – 4 balai
24 min., 6 tšk. (0/4 dvit., 2/5 trit.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 2 naud. balai.

Prie ženkliai geresnio balo Zoranas buvo arti, tačiau viskam koją kišo netikslūs metimai iš patogių padėčių. Slovėnas prametė ir iš po krepšio ir būdamas laisvas perimetre. Taip pat pasitaikė blogų sprendimų – skubotas metimas po atkovoto kamuolio, perlaikytas kamuolys ir dėl to padaryta klaida bei iškart po to pražanga bonuse.

Nors daug dalykų Dragičiui nepavyko, jo energija ir agresyvumas leidžia tikėti, jog solidesnes jo statistikos eilutes matysime jau artimiausiu metu.

Atrinkti (0) Visi (3)
Linkiu Marekui dar labiau tobulėti. Kai kalba, matosi, kad protingas vaikis. Sėkmės jam, ir labai džiugu už Luką. Auksas ir pelenuose žiba - jei Žalgiris ir toliau buksuos, Lukui bus pasiūlytas rimtas kontraktas iš kitos komandos. Aišku, gal trūksta kai kurių fizinių savybių, bet tinkamai išnaudojamas visada duos naudos komandai.
2021-11-13
+5
Marekas 7.5balo! Mantas 4balai Lekšas-2balai!
2021-11-13
-3
Komanda atsigauna, bet kalniečiai, jankūnai - grūzas. Reikėjo paimti kitus, kad ir jaunesnius - būtų buvę daugiau naudos net pralaimint.