Nuotr.: K.Kavolėlis
Nuotr. K.Kavolėlis

Panevėžio „Lietkabelis“ (2-3) taikliais tritaškiais draskė varžovų tinklelį ir paskutinę minutę turėjo galimybę išlyginti rezultatą, bet galiausiai nusileido vieniems iš Europos taurės favoritų.

Rezultatyvūs perdavimai 1

14 tritaškių pataikę Nenado Čanako auklėtiniai Belgrade 77:84 (14:22, 24:19, 22:27, 17:18) pripažino Željko Obradovičiaus treniruojamos Belgrado „Partizan“ (4-1) komandos pranašumą.

Prasidėjus paskutinei minutei „Partizan“ pirmavo 80:77, o laisvas likęs Nikola Radičevičius galėjo išlyginti rezultatą, bet jo šūvis tikslo nepasiekė.

Tuomet rungtynių likimą nusprendė „Partizan“ žvaigždė Kevinas Punteris, likus 12 sekundžių pataikęs dvitaškį (82:77).

Panevėžiečiai pataikė 14 tritaškių iš 34 (41,2 proc.). 4 tritaškius iš 5 įmetė ir karjeros Europos taurėje rekordą užfiksavo Kristupas Žemaitis.

Taip pat keturis tolimus šūvius į varžovų krepšį pasiuntė Gediminas Orelikas, po 2 – Kaspars Berzinš ir Panagiotis Kalaitzakis, po 1 – Vytenis Lipkevičius ir Nikola Radičevičius.

Belgrado komandai Zachas LeDay per 31 minutę pelnė 19 taškų (5/6 dvit., 2/3 trit., 3/3 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 24 naudingumo balus.

Panevėžio ekipos gretose išsiskyrė Vytenis Lipkevičius, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 7 taškai (1/3 dvit., 4/4 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.

„Partizan“ krepšininkai rungtynėse eilę kartų buvo susikrovę dviženklę persvarą, bet mačo iki pat jo pabaigos taip ir neuždarė.

Antrajame kėlinyje „Partizan“ pirmavo 36:26, bet Orelikas ir Žemaitis smeigė po tritaškį, Kaspars Berzinš ir Vytenis Lipkevičius sumetė baudas, Gabrielius Maldūnas pasižymėjo dvitaškiu ir po dviejų ketvirčių „Lietkabelis“ atsiliko tik 38:39.

Daugiausia pelno: Gediminas Orelikas

Trečiajame kėlinyje šeimininkai turėjo 12 taškų persvarą, ketvirtojo kėlinio pradžioje atitrūko per 13 taškų (73:60), bet ir tai nebuvo viskas.

Panagiotis Kalaitzakis ir Orelikas pataikė iš toli, graikas įmetė vieną baudą, Maldūnas – dvitaškį, o Nikola Radičevičiaus penki taškai paeiliui ir Oreliko tolimas šūvis likus 100 sekundžių iki mačo pabaigos deficitą nukirpo iki 3 taškų – 77:80.

Rezultatą išlyginti galėję Oreliko ir Radičevičiaus tritaškiai tikslo nepasiekė ir „Lietkabelis“ daugiau taškų nepelnė.

Rungtynės itin nenusisekė su savo buvusia komanda žaidusiam centrui Džordže Gagičiui. Jis per 15 minučių įmetė 2 taškus (1/4 dvit.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, bet penkis sykius suklydo, gavo 1 bloką, keturis kartus prasižengė ir surinko -9 naudingumo balus.

„Partizan“: Zachas LeDay 19 (5/6 dvit., 2/3 trit., 3/3 baudų), Alenas Smailagičius (12 atk. kam.) ir Gregoras Glasas po 13, Aleksa Avramovičius (7 rez. perd.) ir Balsa Koprivica po 12, Kevinas Punteris 11.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 19 (4/8 trit.), Kaspars Berzinš (2/5 trit., 5 praž.) ir Kristupas Žemaitis (4/5 trit.) po 12, Nikola Radičevičius 9, Panagiotis Kalaitzakis (2/8 trit.) ir Gabrielius Maldūnas (4/5 dvit.) po 8, Vytenis Lipkevičius 7 (10 atk. kam., 7 rez. perd., 23 naud. bal.).

Nenadas Čanakas „Štark“ arenoje buvo sutiktas plojimais:

Atrinkti (0) Visi (19)
Labai padoriai laikesi. Nera tas Partizanas kazkokie mega favoritai. Obradovicius yra per senas ir jo tas grieztas antikrepsinio stilius jau nebeveikia kai varzovam pradeda gerai krist.