Nuotr.: FIBA

Nesulaikomai rungtyniavęs Ivanas Buva surinko 27 taškus, o jo vedamas Vilniaus „Rytas“ (2-2) FIBA Čempionų lygoje pasiekė svarbią pergalę.

Giedriaus Žibėno vadovaujama komanda audringai palaikomų savų sirgalių akivaizdoje 82:69 (20:14, 21:22, 22:15, 19:18) pasiekė revanšą prieš Stambulo „Bešiktaš“ (2-2).

Prieš dvi savaites vilniečiai tarpusavio akistatoje skaudžiai pralaimėjo Stambule, kai per antrą pratęsimą nusileido 79:82.

Pergalę pasaldino varžovų kapituliaciją dvikovos pabaigoje, kada „Bešiktaš“ žaidėjai nuleido rankas, o vyr. treneris Ahmetas Kandemiras užsipuolė sekretoriatą, užsidirbo antrą techninę pražangą ir buvo išvarytas iš aikštės.

Specialistas kurį laiką ignoravo arbitrų nurodymą, bet galop rūbinės link ėmė traukti, kai ant parketo pasirodė apsauginis.

Kandemiras nepasirodė spaudos konferencijoje, kur jį vadavo antrasis asistentas Savasas Kaynakas. Pastarasis susilaikė komentarų apie situaciją, kuomet „Bešiktaš“ vairininkas buvo pasiųstas į rūbinę.

Siautėjęs Buva dar iki ilgosios pertraukos surinko 16 taškų. Kroatas iš viso rungtyniavo 24 minutes, realizavo 6 iš 10 dvitaškių, 2 iš 4 tritaškių ir 9 iš 9 baudų.

Vilniečiai dviženklę persvarą buvo įgiję dar per pirmąsias kiek daugiau nei dvi minutes, kai startavo 12:0, tačiau jos ilgai neišlaikė.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Rondae Hollisui-Jeffersonui pridėjus du taškus, „Bešiktaš“ deficitas sumenko iki penkių taškų – 64:69, bet tuomet Speedy Smithas surinko penkis taškus, Arnas Butkevičius pridėjo du ir „Rytas“ susigrąžino 10-ies taškų pranašumą – 76:66.

„Rytas“: Ivanas Buva 27, Margiris Normantas 15, Gytis Radzevičius 11 (11 atk. kam.), Speedy Smithas ir Maurice'as Ndouras – po 10.

„Bešiktaš“: Rondae Hollisas-Jeffersonas 26 (12/17 dvit.), Jordanas Bone'as 13, Isaiah Whiteheadas 11.