Lenkijos lygos (PLK) sezono lyderės, Sopoto "Prokom Trefl" komandos nuo pralaimėjimo 21-ajame ture prieš vidutiniokę Inovroclavo "Notec" ekipą, rezultatu 81:71 (21:23, 10:22, 25:7, 25:19), neišgelbėjo 24 lietuvių pelnyti taškai.

Atrodė, kad nesunkią pergalę šiose rungtynėse iškovos favoritais laikyti "Prokom Trefl" žaidėjai, kurie per pirmas 20 minučių įgijo 14 taškų pranašumą (31:45).

Vis dėlto aikštės šeimininkai, Inovroclavo "Notec" krepšininkai nesutriko, ir aklinai uždarę oponentus gynyboje ir leidę jiems per trečiąjį kėlinį pelnyti vos 7 taškus, ne tik kad atstatė pusiausvyrą rungtynėse bei sugrąžino intrigą, bet ir persvėrė jį savo naudai (56:52).

Į nokautą pasiųsti Sopoto krepšininkai sunkiai galėjo suvokti kas vyksta, ir paskutiniajame kėlinyje nebesugebėjo susigrąžinti rungtynių vairo į savo rankas.

Rezultatyviausias nugalėtojų ekiopoje buvo 23 taškus pelnęs Adrianas Penlandas (4 atk. kam., 3 rez. perd.). Jam neblogai talkino Tomas Mrozekas (8 atk. kam., 4 rez. perd.), įmetęs 19 taškų bei 14 taškų į savo sąskaitą įsirašęs Marko Djuričius (6 atk. kam.).

Sopoto "Prokom Trefl" ekipoje rungtyniujantis Darius Maskoliūnas, per 37 minutes praleistas aikštėje, pelnė 14 taškų (2/2 baudų, 3/3 dvitaškių, 2/5 tritaškių), sugriebė 4 bei perėmė 3 kamuolis, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei 3 sykius pažeidė taisykles.

Tomo Masiulio sąskaitoje 10 taškų (2/2 baudų, 4/6 dvitaškių, 0/2 tritaškių), 11 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai komandos draugams ir 3 asmeninės pražangos per 29 minutes.

Už lietuvius rezultatyviau žaidė tik Adamas Wojčikas (18 tšk.) ir Istvanas Nemethas (15 tšk.).

Aivaras Kiaušas, aikštėje praleidęs 19 minučių bei pelnęs 4 taškus (2/4 dvitaškių), nepadėjo išvykoje žaidusiai Vroclavo "Deichmann Slask" išvengti pralaimėjimo, rezultatu 82:70 (18:15, 23:10, 17:17, 24:28) prieš Starogardo "Gdansko Polpharma".

Iki didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai susikrovė 16 taškų persvarą, ir jos nebepaleido iki susitikimo pabaigos.

Lietuvis taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei 3 sykius prasižengė.

Rezultatyviausi pralimėjusių ekipoje buvo Adrianas Autry (15 tšk., 5 rez. perd.) ir P.Kobale (10 tšk.), vieninteliai peržengę 10 taškų ribą.

Starogardo ekipoje nesulaikomas buvo George Reese‘as, įmetęs 37 taškus, po krepšiu sugriebęs 5 kamuolius bei atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.

Ostruvo "Gipsar Stal" - Košalino "AZS Gaz Ziemny" 106:95 (30:29, 18:22, 29:20, 29:24).

Nerijus Karlikanovas žaidęs be keitimų nugalėtojams pelnė 16 taškų (4/4 baudų, 6/13 dvitaškių, 0/3 tritaškių), sugriebė 6 kamuolius, rezultatyviai asistavo 2 kartus bei taisykles pažeidė 4 kartus.

Bydgoščiaus "Astoria" - Slupsko "Czarni" 99:95 (29:29, 16:29, 27:20, 27:17)

2005-03-20 14:56