Nuotr.: LKL/BNS

Jure Zdovas bijojo, kad dvikova su Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ bus sunkiausia šią savaitę ir jo baimės pasitvirtino. Lėtai startavę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai įpusėjus mačui atsiliko 10 taškų skirtumu ir atrodė mažai motyvuoti kovoti dėl pergalės.

Viskas pasikeitė po ilgosios pertraukos. „Žalgiris“ pelnė 64 taškus, 41 iš jų – ketvirtajame kėlinyje, ir iškovojo devintąją pergalę „Betsafe – LKL“ pirmenybėse.

Tai vainikavo geriausią „Žalgiriui“ savaitę šį sezoną, kai prieš tai antradienį ir penktadienį buvo iškovotos pergalės Eurolygoje.

„Labai bijojau šių rungtynių, nes žinau, kaip žaidėjai galvoja po pergalių, – po sekmadienio mačo spaudos konferencijoje kalbėjo Zdoovcas. – Ko bijojau, taip ir nutiko: pirmoje pusėje buvome lėti.

Norint sustabdyti Uteną, reikia kietai gintis, bet mes buvome baisūs. Mūsų metimai buvo trumpi, reiškia žaidėjai nebuvo pasirengę. Gali teisintis nuovargiu ir t.t., bet nieko panašaus, tai mūsų darbas.

Antroje pusėje išpildymas buvo daug geresnis. Augome su gynyba, priėmėme geresnius sprendimus. Puolime pradėjome pelnyti taškus, nes apsigindavome. Tai labai paprasta. Laimėjome tokiu skirtumu, tačiau negalėjome atsipalaiduoti iki kol liko 3 minutės. Man, kaip treneriui, tai buvo sunkios rungtynės. Laimėjome ir viskas gerai, bet ir tuo pačiu nėra gerai.“

„Žalgiris“ po 20 žaidimo minučių atsiliko 37:47, tačiau trečiajame kėlinyje sugrįžo su visai kitokia energija. Spurtavę 15:4, kauniečiai išsiveržė į priekį ir ėmė tolti.

Laimėję 101:77, žalgiriečiai trečią kartą per pastarąsias keturias LKL dvikovas įmetė triženklį taškų skaičių.

Zdovcas sako jau galvojantis apie tai, kaip reikės su komanda tvarkytis žaidėjams pradedant geriau jaustis.

„Laimėjus įgauni pasitikėjimo ir tai svarbu. Bet tai automatiškai suteikia ir daugiau atsakomybės, nes kai žaidėjai pralaimi, jie yra rimti, o kai tik pradeda laimėti, jie atsipalaiduoja, – aiškino Zdovcas. – Tai mane kartais dar labiau nervina, nes tavo darbas yra ne tik treniruoti, bet ir stumti žaidėjus, kad jie būti pasirengę visoms rungtynėms. Kaip ir lipant į kalną, paskutiniai 10 metrų yra patys sunkiausi.

Su šiomis pergalėmis įgavome pasitikėjimo, pradėjau jausti komandą, kaip jie jaučiasi, kaip reaguoja į skirtingas situacijas, kas su kuo gerai žaidžia. Bet kiekvienose rungtynėse man tai naujas iššūkis, toks mūsų darbas.“

„Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje pelnė 41 tašką ir pataikė 10 tritaškių. Kas lėmė tokį gerą puolimą?

„Utena nustojo gintis, – paprastai atsakė Zddovcas. – Mes rasdavome laisvą žaidėją, o jie neturi daug žaidėjų ir pavargo. Bet mes darydavome, ką treniravomės, iš baudos aikštelės siųsdavome kamuolius į laisvus plotus, išsimesdavome metimus tarsi treniruotėse. Sumetėme viską. Tokie metimai yra aukšto procento. Tikiu, kad visa tai nutiko, nes pradėjome gintis.“

Su tuo turėjo sutikti ir „Juventus“ strategas Žydrūnas Urbonas. Rėmęsis praktiškai septyniais žaidėjais, jis žinojo, kad ilgai tokia rotacija negalės tempti.

„Mes ne subyrėjome, o pavargome, – ketvirtojo kėlinio pasirodymą paaiškino Urbonas. – Esu dėkingas savo vyrams, kad kol turėjome jėgų, galėjome laikyti intensyvumą septyniese.

Antroje mačo pusėje persvarą padarė Websteris, kuris atėjo nuo suolo šviežias, ir dar keli žaidėjai. O mes atėjome pavargę ir kritome į duobę. Tada nukenčia ne tik energija, bet ir sprendimai galvoje. Kaip treneris, esu patenkintas tuo, ką darėme tris kėlinius, kol buvo jėgų.“

„Žalgiriui“ Tyleris Cavanaugh per 30 minučių pelnė 20 taškų ir pratęsė savo sėkmingų dvikovų atkarpą. Anot Zdovco, sėkmingas Cavanaugh žaidimas tiesiogiai siejasi su jo darbu treniruotėse, nors tam gali būti ir kita priežastis.

„Pajuokausiu, kad gal jis taip žaidžia dėl to, kad pastarąsias dvi savaites čia yra jo tėvai. Gal jie atneša sėkmę, – šyptelėjo Zdovcas. – Tyleris yra labai rimtas, visą dieną praleidžia salėje, tobulėja, klausosi patarimų. Man malonumas turėti tokį žaidėją. Žinome jo silpnybes, bet norime tobulėti, paslėpti jas, o jis visada atiduoda 100 proc. jėgų.

Kitas dalykas, kai jis žaidžia penktoje pozicijoje, gali lengvai išsimesti tritaškius, gal tai padeda įeiti į ritmą. Kas kartą, kai jį pastatome į penktą poziciją, mes kažką iš jo gauname, taip nutiko net ir per rungtynes su „Fener“.“

„Žalgiris“ kitą savaitę, penktadienį, Eurolygoje žais su „Barcelona“, o nacionalinėse pirmenybėse bus pertrauka dėl FIBA atrankos lango.

Sveikiname! Jūs buvote pasirinktas dalyvauti naujame finansiniame projekte, kurio stabilios pajamos yra iki tūkstančio dolerių (1000 USD) per savaitę. Jūsų kvietimas nuoroda yra aktyvus vieną dieną: https://bit.ly/3qULk7S