Nuotr.:

Paulius Danusevičius būdamas 17 metų buvo užaugęs iki 190 cm, Moksleivių krepšinio lygoje žaidė lengvojo krašto puolėjo pozicijoje, bet pats jaunuolis tikėjo, kad dar išstyps.

Paulius Danusevičius

Paulius  Danusevičius
Komanda: Šiaulių Šiauliai-7bet
Pozicija: PF
Amžius: 20
Ūgis: 206 cm
Svoris: 105 kg
Gimimo vieta: Šiauliai, Lietuva

Profesionaliame krepšinyje 190 cm ūgio žaidėjai įprastai rungtyniauja pirmoje pozicijoje. Paulius MKL tuomet gludino puolėjo pozicijos įgūdžius, nors šioje pozicijoje vyrų krepšinyje labiau priimtinas 200 cm ūgis.

Neretai pasitaiko atvejų, kai vėlyvoje jaunystėje dėl nepasiekto prognozuoto ūgio žaidėjai turi keisti pozicijas, o galiausiai dėl to į aukščiausią lygį taip ir neprasimuša.

„Visada žinojau, kad esu vėlyvesnio brendimo, mano tėvai yra aukšti, todėl tikėjau, jog anksčiau ar vėliau išaugsiu“, – BasketNews sakė Paulius Danusevičius.

Pauliaus tėčio, buvusio krepšininko Audriaus Danusevičiaus ūgis siekia 204 cm, o mamos – 176 cm.

Pauliaus prognozė pasitvirtino. Būdamas 17 metų jis per vasarą stybtelėjo 10 cm, o iš viso per metus – 15 cm.

Dabar 20-mečio „Šiaulių-7bet“ krepšininko ūgis siekia 206 cm, o pats Danusevičius mano, kad dar gali paaugti vieną kitą centimetrą. Vieną kartą toks tikėjimas jau padėjo, galbūt padės ir šįkart?

Praėjusią vasarą Danusevičiaus kūnas ir vėl gerokai pasikeitė, tik šįkart jam pačiam sunkiai dirbant. Istorija apie tai ir Danusevičiaus iškilimą iki svarbaus „Šiaulių“ krepšininko – tinklalapyje BasketNews.

Vėlyvas iškilimas

2001 metų gimimo Lietuvos krepšininkų karta nėra itin išsiskirianti, o jos ryškiausiu veidu tapo Marekas Blaževičius.

U16 čempionate Blaževičius rinko po 16 taškų, Lukas Kreišmontas – po 9,9, Modestas Kancleris – po 9,1.

Paulius Danusevičius

Paulius  Danusevičius
Paulius  Danusevičius
MIN: 17.96
PTS: 6.11 (41.67%)
REB: 4.44
AS: 1
ST: 0.89
BS: 0.67
TO: 1.11
GM: 9

U18 čempionate Blaževičius nežaidė, o šioje rinktinėje žibėjo net ne 2001 metais, o 2002 metais gimę krepšininkai – Ąžuolas Tubelis (14,9 tšk., 12,6 atk. kam.) ir Augustas Marčiulionis (8,3 tšk., 3,9 atk. kam.). Jiedu buvo rezultatyviausi komandos žaidėjai.

Danusevičius tik nuo 15-os metų išsikovojo ryškesnį vaidmenį Šiaulių MKL komandoje, o į jaunimo rinktines taip ir nepateko.

Galbūt 20-metis Danusevičius rinktinėje būtų debiutavęs šiais metais, tačiau dėl COVID-19 viruso čempionatas neįvyko. FIBA surengė U20 Iššūkio turnyrą, bet į jį Lietuva savo rinktinės nedelegavo.

„Visada buvau vėlyvesnio brendimo, mano bendraamžiai buvo 10 centimetrų aukštesni, taip ir gavosi, kad progos sužaisti rinktinėje taip ir neturėjau“, – pažymėjo šiaulietis.

Nors jaunimo rinktinėse nežaidė, dabar Danusevičius yra vienas iš keturių savo kartos krepšininkų, kurie žaidžia LKL. Kiti trys – Blaževičius, Danusevičiaus komandos draugas Danielius Baslykas ir Adomas Sidarevičius (Klaipėdos „Neptūnas“).

Nuotr. BNS

Visgi iki svarbaus krepšininko statuso „Šiaulių“ komandoje Danusevičius turėjo nueiti ilgą kelią.

Jis 2018-2019 metų sezone debiutavo NKL, kurioje apsivilko Joniškio „Delikateso“ komandos marškinėlius, bet iš viso per sezoną ant parketo praleido tik 35 minutes.

2019-2020 metų sezone, kuomet Danusevičiui buvo 18 metų, „Delikatese“ jo bendras minučių skaičius išaugo iki 430, o labiausiai krepšininkas iššovė antroje sezono pusėje – per paskutines 9 rungtynes žaidė po 17 minučių ir rinko po 7 naudingumo balus.

„Tuomet treneris Robertas Giedraitis labiau manimi tikėjo nei aš pats savimi, – tinklalapiui BasketNews sakė Danusevičius. – Sužaidžiau vienas geras rungtynes su „Neptūnu-Akvaservis“ (13 tšk. ir 18 naud. bal. – aut. past.) ir įtampa iškart nukrito, treneris pradėjo labiau pasitikėti. Užteko vienų rungtynių. Trenerio pasitikėjimas davė didelę paspirtį tiek tam sezonui, tiek tam, kur esu dabar.“

Praėjusį sezoną, 2020-2021 metais Danusevičius jau gavo progą debiutuoti „Šiaulių“ komandoje ir LKL sužaidė 17 mačų. Jis buvo jauniausias, dėl minučių konkuravo su Andy Van Vlietu ir Arminu Urbučiu, tad sezono pradžioje jo vaidmuo buvo epizodinis.

„Neišėjo išsikovoti laiko ir paprašiau, kad paskolintų į Vilkaviškį“, – sakė Danusevičius. Jis lapkritį turėjo pasiūlymą keltis į NKL finale žaidusius „Telšius“, bet susitarti nepavyko, o sausio pabaigoje išvyko į taip pat NKL žaidusį Vilkaviškio „Perlą“.

NKL sužaidęs 11 rungtynių (vid. 6 taškai ir 2,5 atk. kam.), Danusevičius kovo 3 dieną baigė sezoną antroje pagal pajėgumą šalies lygoje ir grįžo į „Šiaulius“.

Danusevičiaus dėjimas prieš devynis mėnesius:

Didžiausio šanso jis sulaukė „Šiaulius“ užpuolus COVID-19 virusui. Ketvirtfinalio serijoje su Vilniaus „Rytu“ Danusevičius pasisėmė geros patirties – vidutiniškai žaidė po 23 minutes ir rinko po 4,5 taško, 4 atkovotus kamuolius, 1,5 rezultatyvaus perdavimo ir 8 naudingumo balus.

„MKL tik paskutiniais metais, kai stipriai paaugau, treneriai ėmė duoti žaisti ketvirtoje pozicijoje. Atėjau į vyrų krepšinį ir reikėjo persiorientuoti iš trečios į ketvirtą poziciją, tuomet buvau labai kūdas ir aukštas, tai mane išstumdavo, pats negalėdavau suteikti fizinio kontakto“, – apie sunkumus vyrų krepšinyje sakė Danusevičius.

Nuo 16 metų kiekvieną vasarą rimtai sportavęs Danusevičius 2021-ųjų atostogas paskyrė savo Achilo kulnui – fiziniam pasiruošimui.

„Šiaulių“ nuostabą sukėlęs pokytis

Po praėjusio sezono Danusevičius susitiko su Artūru Javtoku, kuris dirba su fiziniu parengimu. Šiauliečiui buvo atlikti testai ir sudaryta sportavimo programa.

206 cm ūgio Danusevičius svėrė 97 kg, o jo silpnosios vietos buvo krūtinės ir nugaros sritys.

„Nutariau vasarą labai didelį dėmesį skirti fiziniam parengimui, nes vyrų krepšinyje man buvo treti metai ir vis to trūko – negalėjau duoti atgal fizinio kontakto“, – pažymėjo Danusevičius.

Po sezono krepšininkas pailsėjo vieną savaitę ir iškart kibo į darbus, o juos tęsė iki pat „Šiaulių“ pasiruošimo sezonui stovyklos pradžios.

Įprastai jo savaitės planas atrodė taip: pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį – rytinės treniruotės svorių salėje, nuo pirmadienio iki penktadienio – vakarinės treniruotės krepšinio salėje, savaitgaliais – lengvas krosas, tempimo pratimai ir atsigavimas.

Per vasarą Danusevičiaus svoris pakilo 8 kg – dabar jis sveria 105 kg, o toks skaičius yra kur kas labiau įprastas ketvirtoje pozicijoje žaidžiantiems krepšininkams.

„Pokytis pačiam labai jaučiasi. Vyrų krepšinyje fizinė jėga lemia labai daug, dabar tai akivaizdžiai padeda“, – pasakojo 20-metis krepšininkas.

Treniruotėse krepšinio salėje Danusevičius dirbo kartu su kitais Šiauliuose gyvenančiais žaidėjais – Ignu Vaitkumi, Tomu Lekūnu, Osvaldu Matulioniu. Danusevičius dėmesį skyrė individualiems įgūdžiams, žaidimui vienas prieš vieną ir nugara į krepšį, metimams, kurių atlikdavo serijomis po 200-300, driblingui.

„Labiausiai atsiduodavau metimui. Iš manęs driblinguoti per daug neprašoma, todėl stengiausi nušlifuoti metimą. Treniruotėse būdavo tritaškiai, tritaškiai, tritaškiai“, – pasakojo Danusevičius.

Prasidėjus sezonui, visi „Šiaulių“ sirgaliai galėjo lengvai pastebėti gerokai sustiprėjusį Danusevičiaus kūną.

Ar pasikeitimai sukėlė nuostabą ir „Šiauliuose“ likusiems komandos draugams bei treneriams?

„Tikrai nustebo, komandos draugai sakė, kad pasikeitęs, tą patį ir treneris pasakė, kad esu neatpažįstamas. Aišku, malonu. Rezultatai matosi, buvo visi nustebę“, – prisiminė Danusevičius.

Šiauliečiai turėjo minčių prieš sezoną dar įsigyti naują ketvirtą numerį, bet kai pamatė, kaip žaidžia Danusevičius, tokios idėjos atsisakė.

„Po praėjusio sezono treneris buvo pasakęs, kad mano minutės tikrai išaugs ir to man užteko. Aš vasarą dirbau, o atėjus pasiruošimo etapui, sumečiau 19 taškų vokiečių klubui ir išnaudojau pasitikėjimą, kurį suteikė treneris. Manau, įgavau trenerio pasitikėjimą ir parodžiau, kad nebūtinas kitas ketvirtas numeris“, – sakė puolėjas.

Šį sezoną Danusevičius tapo svarbiu „Šiaulių“ žaidėju.

Geriau jam sekasi Karaliaus Mindaugo taurėje, kurioje atletas per 7 rungtynes vidutiniškai žaidžia po 22 minutes, pelno po 9,3 taško (61,9 proc. dvit., 56,5 proc. trit.), atkovoja po 4,6 kamuolio, perima po 1 kamuolį ir renka po 9,6 naudingumo balo.

LKL jo rodikliai per 9 mačus siekia 18 žaidimo minučių, 6,1 taško (48,1 proc. dvit., 20,7 proc. trit.), 4,4 sugriebto ir 0,9 perimto kamuolio, 1 rezultatyvų perdavimą ir 6,4 efektyvumo balo.

Ką dabar Danusevičius aikštėje gali padaryti, ko pernai nepavykdavo?

„Pagrinde – atstovėti gynyboje, apsiginti prieš varžovų žaidimą nugara, anksčiau varžovai nusileisdavo centruoti ir man būdavo labai sunku atsilaikyti, neturėdavau tiek jėgos, o dabar yra kas kita. Taip pat labai pagerinau metimą, labai daug dirbau. Galbūt ir žaidimo skaitymas pagerėjo. Pernai išeidavau drebančiomis rankomis, bijodavau suklysti, o dabar jau esu įgijęs šiek tiek patirties, žaidžiau su tokiais krepšininkais kaip Mindaugas Lukauskis, Gediminas Orelikas.

Labai džiugina komandos rezultatai (LKL „Šiauliai“ užima 5 vietą – aut. past.). Aš, kaip jaunas žaidėjas, dar esu nestabilus, sužaidžiu tai geriau, tai blogiau, tai yra normalu. Reikia save analizuoti, žiūrėti video į klaidas ir iš jų mokytis. Pirmose rungtynėse su „Dzūkija“ sudegiau, pelniau tris taškus, bet pajaučiau kraujo skonį, kad galiu geriau. Dabar džiaugiuosi savo žaidimu“, – sakė Danusevičius, ne sykį už pasitikėjimą dėkojęs treneriui Antanui Sireikai.

Jo tėtis Audrius krepšinio aikštėje garsėjo savo žaidimu nugara į krepšį, todėl ir pats Paulius iš tėčio dėl šio žaidimo komponento sulaukia daugiausiai patarimų. Visgi ne visus juos pavyksta įgyvendinti.

„Aš visą laiką vyrų krepšinyje buvau pats liekniausias, o dabar staigiai priaugau masės ir dar nelabai jaučiu savo kūno, dar nemoku išnaudoti to, kad esu toks sustiprėjęs“, – pažymėjo Danusevičius.

Vienas vėlyvo brendimo šiaulietis Rokas Giedraitis tapo maloniu 1992 metų kartos atradimu ir dabar puikiai žaidžia Eurolygoje. Galbūt savo sėkmės valandos sulauks ir garsiau apie 2001 metų kartą primins Paulius Danusevičius?

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (7)
Sveikiname! Jūs buvote pasirinktas dalyvauti naujame finansiniame projekte, kurio stabilios pajamos yra iki tūkstančio dolerių (1000 USD) per savaitę. Jūsų kvietimas nuoroda yra aktyvus vieną dieną: https://bit.ly/3qULk7S
2022-01-10
Atsakyti
Anonimas
tevukas buvo totalus medis siauliuose tokia prastesne galdiko versija - bet jei toks poziuris sunaus bus - cituoju "man nieks neliepia po driblingo mesti" tai as tik metima slifuoju - tai toks ir liks lkl galo kokandu zaidejas arba nkl - kaip beniusis - pats turi dirrbti ir slifuoti viska driblinga, metima, fizo
2021-11-25
-2
Atsakyti
bimbom
bet kam reikia stumtis zaisti po krepsiu?? cia blogiausia tendencija musu krepsinyje, jau kaip koks prakeiksmas, beveik visi zaidzia nei treciu, nei ketvirtu numeriu. Kad ir izaideju galejo likti, zaidimas veidu i krepsi, prasiverzimai, pasavimasis yra siu laiku krepsinis, o ne arimas po kase.
2021-11-24
+7
Atsakyti
UspasPsichas
Per 3 mėn 10 cm užaugo, tai gal jis kokiu stebuklingu grybu privalge kaip per super mario? 🤔
2021-11-24
+2
Atsakyti
Jo
Terminatorius ji uzkachalino matosi :)
2021-11-24
+6
Atsakyti
Escpert
Galėtų abu Giedraičio sūnus pamokyti kaip kūną sustiprinti
2021-11-24
+7
Atsakyti
Žalgiris
Liauniausio?
2021-11-24
-7
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Šį sezoną pelnomi taškai

47%
83,0
Pelno taškų: 83,0
Taiklumas: 47,3%
Vieta lygoje: 4
Geriausias pasiekimas: 109
Blogiausias pasiekimas: 64
Daugiausia pelno: Jon Elmore