Nuotr.: Reuters-SCANPIX
Nuotr. Reuters-SCANPIX

2023 m. pasaulio čempionato atrankoje pergalingai startavo Sakartvelo rinktinė (1-0).

Iliaso Zouroso auklėtiniai namuose 88:83 (28:24, 17:22, 19:20, 24:17) palaužė ukrainiečius (0-1).

Kartvelams į pagalbą šoko dar vakar Eurolygoje žaidęs CSKA atletas Tornikė Šengelija. Puolėjas per 33 minutes pelnė 16 taškų (7/13 dvit., 2/2 baudų), atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Toko per dvi dienas buvo tiesiog išgręžtas – 32 minutės prieš „Bayern“, skrydis į Tbilisį ir dar vienos alinančios rungtynės.

Nugalėtojams atitinkamai 27 ir 23 taškus pelnė natūralizuotas amerikietis Thadas McFaddenas ir Giorgis Šermadinis. Sakartvelo lyderių trio surinko 66 iš 86 komandos taškų.

Taškas į tašką vykusioje dvikovoje nei viena ekipa neįgijo dviženklio pranašumo. Šeimininkai pasistūmėjo į priekį likus žaisti mažiau nei tris minutes, kai po dvitaškį įvertė McFaddenas, Šermadinis ir Šengelija (84:78).

Ukrainiečių bandymai sugrįžti buvo nevaisingi – deficitas žemiau 4 taškų nebenusileido. Svečiams Bogdanas Bliznyukas pelnė 18 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Sakartvelas: Thaddusas McFaddenas 27 (2/3 dvit., 7/12 trit., 2/5 baud.), Giorgis Šermadinis 23 (9/13 dvit., 5/5 baud.), Tornikė Šengelija 16 (7/13 dvit., 2/2 baud., 13 atk. kam.), Beka Burjanadzė 11.

Ukraina: Bogdanas Bliznyukas 18 (6 rez. perd., 4 atk. kam.), Viačeslavas Petrovas 16 (12 atk. kam., 28 naud. bal.), Jerome'as Randle'as 15 (5/14 met., 6 rez. perd.), Serhijus Pavlovas 10.