Lietuvos jaunimo rinktinei pavyko peržengti pusfinalio barjerą

2005-07-16 20:59
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas, Čechovas

Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė dėl didelių valios pastangų laimėjo Europos krepšinio čempionato pusfinalio rungtynes prieš Izraelio krepšininkus 67:66 (17:20, 16:10, 8:18, 26:18) ir iškopė į čempionato finalą, kuriame rytoj, 16 val. Lietuvos laiku, susikaus su pirmenybių šeimininke Rusijos rinktine.

Lietuvos jaunimo rinktinė – Europos čempionato finale!
Nuotr. FIBA Europe
Susitikimą abi ekipos pradėjo nerezultatyviai, o po keturių minučių kovos rezultatas buvo lygus (6:6). Vėliau žydai laimėjo atkarpą 13:3 ir atitrūko (18:6). Lietuvos rinktinei juos pasivyti pavyko tik antrojo kėlinuko pabaigoje, kai po dviejų Renaldo Seibučio tolimų metimų lietuviai išsiveržė į priekį (33:30).

Trečiojo kėlinuko pradžioje Izraelio ekipa vėl pabėgo į priekį ir įgijusi 7-10 taškų persvarą ją išlaikė beveik iki mačo pabaigos. Iki jos likus dviem minutėms po R.Seibučio ir Manto Ruikio tritaškių lietuviams pavyko sušvelninti rezultatą iki 2 taškų (56:58).

Penktąją pražangą gavus Jonui Mačiuliui, lyderio vaidmenį iš jo perėmė Artūras Jomantas, pelnęs 10 taškų iš eilės ir persvėręs rezultatą Lietuvos rinktinės naudai (65:64).

Iki rungtynų pabaigos likus 27 sekundėms, Rolandas Alijevas realizavo baudos metimą ir Lietuvos rinktinę išvedė į priekį 67:66. Per atakai skirtą laiką žydai taškų pelnyti nesugebėjo, o kamuolį atkovoję lietuviai jau džiaugėsi pergale.

Lietuviams sunkiausiai sekėsi stabdyti Izraelio rinktinės lyderį Liorą Elyahu, pelniusį 27 taškus
Lietuva: Artūras Jomantas 21 taškas (10 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvūs perdavimai, 7 klaidos) Renaldas Seibutis 14 (3 perimti kamuoliai), Jonas Mačiulis 12 (11 atk. kam., 3 per. kam.), Rolandas Alijevas 11 (6 atk. kam.), Mantas Ruikis 6, Laimonas Kisielius 2, Juozas Ramanauskas 1.

Izraelis: Lioras Eliyahu 27 (6 atk. kam.), Antonas Karzanovskis 10 (10 atk. kam.), Nitzanas Hanochis 9.

Į Europos jaunimo čempionato finalą Lietuvos rinktinė iškopė antrą kartą. 1996 metais lietuviai triumfavo pirmenybių finale. Tuo metu Lietuvai atstovavo tokie žinomi žaidėjai kaip Šarūnas Jasikevičius, Andrius Jurkūnas, Arnas Kazlauskas, Kęstutis Marčiulionis, Kęstutis Šeštokas, Žydrūnas Urbonas. Ekipą treniravo Jonas Kazlauskas.

2005-07-17 14:59