Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA

Vieną po kito tritaškius pro šalį svaidžiusi Lietuvos rinktinėje karštoje Opavos arenoje turėjo problemų. Audringai nusiteikę čekai pademonstravo didelį kontaktą ir charakterį bei privertė mūsiškius prakaituoti visas 40 minučių.

Fotogalerija

Visgi aukštesnio meistriškumo kortą išsitraukę lietuviai rungtynių pabaigą sužaidė lyg iš natų bei debiutinis Kazio Maksvyčio langas pasibaigė be pralaimėjimų (74:66). Dvi iš dviejų ir ramybė iki vasario.

Po antrosios pergalės prie Lietuvos rinktinės vairo Kazys Maksvytis džiaugėsi, jog mačo pabaigoje pavyko pademonstruoti gerą žaidimą.

„Labai sunkios rungtynės su daug kontakto, – po pergalės kalbėjo Maksvytis. – Labai gerai pažįstu čekų trenerį, esu prieš jį žaidęs. Komanda susižaidusi, seniai treniruojasi kartu. Rungtynes pradėjome šiek tiek prasčiau, vėliau pavyko perimti iniciatyvą.

Trečiajame kėlinyje turėjome problemų prieš jų zoninę gynybą, jie pradėjo kaitalioti gynybos sistemas. Mes šiek tiek strigome, šiek tiek blogai įžaidėme kamuolį. Prametėme gana daug neblogų metimų. Vienu momentu galėjome būti šiek tiek agresyvesni. Labai kliovėmės tolimais ir vidutiniais metimais. Džiaugiuosi, kad rungtynių pabaigoje susigynėme, perėmėme iniciatyvą ir pasiekėme pergalę.“

– Kuo paaiškintumėte sunkią pradžią?
– Gerai, kad vienas žaidėjas nuo suolo eilinį kartą pelnė daug taškų. Pradžia vėl prasta, tai reikės vadinamąjį matchupą pakeisti, ar peržiūrėti savo puolimo sistemas. Antras rungtynes iš eilės pradedame duodami varžovams avansą.

– Kuriems žaidėjams daugiausiai komplimentų skiriate?
– Laimėjome visi, didelio pasiruošimo nebuvo. Manau, kad stabiliausiai abi dienas sužaidė Eigirdas Žukauskas. Tiek puolime, tiek gynyboje. Vieni žaidėjai gerai sužaidė pirmąją dieną, bet antrąją šiek tiek pradingo. Antrosiose rungtynėse, ypač puolime, padėjo Mindaugas Kuzminskas, ypatingai tada, kai mūsų žaidimas pradėjo suktis aplink tritaškį, tada gavome kažkiek taškų iš po krepšio. Negaliu neišskirti ir kitų lyderių. Tas pats Tomas Dimša, negaliu sakyti, kad jis forsavo metimus. Reikia tiesiog labiau įžaisti kamuolį ir užtikrinčiau realizuoti progas.

Rungtynių žaidėjas
Eigirdas  Žukauskas
EFF
17
Eigirdas Žukauskas
Taškai 11
Taiklumas 4-8
Atkovoti kamuoliai 8
Rezultatyvūs perdavimai 2

– Ką Eigirdas Žukauskas suteikia aikštelėje?
– Universalumą. Su juo ir puolime yra pasirinkimų. Eigirdas gali žaisti apačioje, lėtą aukštaūgį apžaisti iš viršaus. Gynyboje, ypatingai šiuose languose, kuomet reikia per trumpą laiką išmokyti žaidėjus kažkokių gynybos sistemų, jis labai gerai tinka, kai keičiamės ginamaisiais. Eigirdas gali dengti žaidėjus nuo 1 iki 4 pozicijos.

– Žukauskas minėjo, kad rinktinėje jūsų taisyklės buvo griežtesnės negu Permėje. Kokias taisykles nusibrėžėte šio FIBA lango metu?
– Labai rimtas buvo trenerių darbas. Tiek aš, tiek visas trenerių štabas turėjo mažai laiko. Kai dirbi klube, negali skirti super daug laiko rinktinei. Per tuos langus teko nemažai ką nuveikti. Taisyklės tokios, kad jų čia yra mažiau ir jų griežčiau laikomasi. Kadangi per trumpą laiką išmoksti mažiau dalykų, bet turi griežčiau laikytis taisyklių.

– Kaip jūsų akimis klostėsi tos paskutinės akimirkos?
– Nervingai. Ta pati Arno ataka. Galbūt reikėjo laikyti kamuolį iki galo. Visų pirma, reikėjo nepralaimėti šitų rungtynių. Visų antra, reikėjo susikrauti kuo didesnį pranašumą. Puolimas paskutines kelias minutes kažkiek tenkino. Tas pats Tomas Dimša kelis labai gerus metimus išmetė. Išvedėme jį laisvą, bet jis paprasčiausiai jų nepataikė. Gal gynyboje buvo kažkoks nesusikalbėjimas, kur gavome tritaškį rezultatui esant plius penkiems. Tokių nedidelių smulkmenų buvo, kurias galime ištaisyti.

– Šį langą užbaigėte dviem pergalėmis iš dviejų. Vasarį laukia kovos su bosniais. Ar remsitės šiais žaidėjais, ar bandysite prisikviesti daugiau Eurolygos krepšininkų?
– Šios rungtynės parodė, kad mes strigome įžaisdami kamuolį. Aš manau, kad čia paspirtis bus Vaidas Kariniauskas, kuris buvo numatytas šiame vaidmenyje. Nemanau, kad su Eurolygos žaidėjais viskas taip greitai pasikeis, Turėsime kažką panašaus, ką dabar turėjome.

– Kai Jaromiras Bohačikas įmetė tritaškį tiksint paskutinei rungtynių minutei, prie jūsų priėjo teisėjas. Ką kalbėjotės?
– Teisėjas buvo įsitikinęs, kad ten buvo tritaškis, mums su štabu kilo abejonių, kad buvo užminta ant linijos. Teisėjai pasikliovė savo sprendimu.

– Koks šiandien buvo leistino kontakto lygis?
– Jis buvo didesnis nei Lietuvoje. Galiu sakyti, kad mums kažkiek tas nepadėjo. Nepasakysiu, kad buvome minkšti, tas kontaktas buvo iš abiejų pusių. Čia yra kalba ne apie teisėjus, mes turime greičiau prisitaikyti ir atlaikyti tą kontaktą.

– Kaip vertinate savo pirmąją, kaip Lietuvos rinktinės vyr. trenerio, patirtį?
– Dvi pergalės iš dviejų. Gražus žaidimas Klaipėdoje. Čia neslėpsime, nebuvo gražus žaidimas. Geriau negraži pergalė negu gražus žaidimas. Kai viskas sekasi, yra vienas komandos veidas, kai nesiseka ir pradedame strigti, yra kitas komandos veidas. Galų gale pasimatė, kas gali žaisti lemiamomis akimirkomis, ką galime žaisti. Manau, kad įgavome daug patirties. Vertinu labai gerai. Tas dvi galimybes išnaudojome.

Mindaugo Kuzminsko komentarai:

Eigirdo Žukausko komentarai:

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (27)
Sveikiname! Jūs buvote pasirinktas dalyvauti naujame finansiniame projekte, kurio stabilios pajamos yra iki tūkstančio dolerių (1000 USD) per savaitę. Jūsų kvietimas nuoroda yra aktyvus vieną dieną: https://bit.ly/3qULk7S
2022-01-10
Atsakyti
drfasdasd
Tai gal ir truko kurejo, bet siaip ar Lietuva turi apskritai nors viena kureja PG pozicijoje? Kalnieti jau reiktu pamirsti, o niekas kitas kaip ir neatsirado. Aisku Lekavicius ir Jokubaitis ims vadzias kai ateis laikas, bet jie irgi daugiau scoreriai. Beje Cizauskas neatitinka net sitos rinktines lygio, persivaro aikste, atiduoda kamuoli ir darykit kazka visi like, kampe pastovesiu
2021-11-30
+2
Atsakyti
rr
Manau Žemaitis būtų geriau, nei Vytenis at Girdžiūnas. Pasimatė kad Olisevičiui buvo fuksas pirmas macas, nors ten bulgarai labai siplni. O ką veikia Masiulis rinktinėje tik dievas žino.
2021-11-30
+1
Atsakyti
..
gal vis dar tebemakaluoja nuo praeito trenerio laiku
2021-11-30
Atsakyti
asas
Labai dziaugiuosi Kuzminsku ir Maskvycio komanda..(o didziausias dziaugsmas tai Vasturios dublerio parodymas savo lygio!!)
2021-11-30
-1
Atsakyti
LeRomka
Dimsa MVP, kaip man jo zaidimas nepatinka, toks nestabilus, dar i Žalgirį ji nori, baigs karjera kaip Vasturija
2021-11-29
+1
Atsakyti
realus
matau durnynuose ne tik tv jau rodo, bet ir interneta ivede.
2021-11-29
Atsakyti
Dar viena nuomonė
Trenerio vidinis stabilumas ir tvirtumas didelis pliusas komandai. Iš kitos pusės buvo daug neišnaudotų žaidėjų - Biručiui kamuolio nieks normaliai neįžaidė; Dimša nemažai energijos ištaškė įžaidimui ir pametė metimo koncentraciją; Normanto energija neišnaudota nei gynyboje nei puolime. Na ir keli abejotinų žaidėjų pasirinkimai, vietoje jų norėtųsi, kad jaunimą pratintų ir augintų. Bet trenerių štabas turi potencialo, tai norisi tikėtis, kad padarys išvadas kitam langui.
2021-11-29
+8
Atsakyti
Anonimas
Laimet reikia o ne jaunima pratint ir augint,tegu klubuose auginasi o ne ten kur sprendziasi kas zais pasaulio cempionatuose,cia ne kokios draugiskos
2021-11-29
+13
Atsakyti
Dede
Šaunuoliai! Čekai rimtas varžovas visiems. Mes tikrai geram kely.
2021-11-29
+6
Atsakyti
ciongas
O ko norėti iš Čižausko ir Dimšos? Jie nuliniai. Normantas geras, bet sėdėjo ant suolo, o Velička nebuvo paimtas. Žodžiu, laikas atsisveikinti su Vyteniu, buvo geras jaunystėje, bet dabar nieko nebeliko.
2021-11-29
+15
Atsakyti
Aaa
Parodo trenerio lygi, kai sneka tokias nesamones apie kureju trukuma, kai pats susirinko tokia apgaileta gyneju grandi
2021-11-29
-11
Atsakyti
Eik
na.....
2021-11-29
+5
Atsakyti
keistai skamba kalbos apie kurejo trukuma kai ima cizauska is nevezio, o italijoj spindinti velicka siuncia namo. zemaitis visa galva geresnis uz ta jo plytu metytoja,nekalbant apie arna.
2021-11-29
+16
Atsakyti
tas tavo velicka buvo apgailetinas jaunimo varzybose, pries danija nepazaide, o vasaros lygos vos nelaimejo...tiesiog sededamas ant suolo.
2021-11-29
-1
Atsakyti
Gal
kitame lange pamėgintų gaivinti Rediko karjerą...
2021-11-29
+4
Atsakyti
Na
Echodas vienas geriausiu žaidėju per šias 2 rungtynes, o kiek buvo pasipiktinusiu kodėl jį, o ne Gebeną paėmė
2021-11-29
+15
Atsakyti
x
šiaip gebeno galimybių taip ir nesužinojom, bet Čižausko pamatėm.
2021-11-29
+6
Atsakyti
don
kureju netruksta. FIBAi smegenu truksta. Dar penkis metus tokiu langu ir krepsinis bus nebeidomus. Jau pora metu kokybe prasta nei zaideju nei teiseju. O visi jauni talentai kaip jokubaitis ar sabonis taip ir pabaigs karjeras net nesuzaide languse. O kam idomu ziuret i antrarusius zaidejus. Jai ka visi vaikai ziuri NBA o ne FIBOs langus 😂. Taip kad auga karta kuriai neidomu ta FIBA
2021-11-29
+13
Atsakyti
visi vaikai ziuri nba, tuom ir baigiasi.
2021-11-29
-2
Atsakyti
Best
Truksta kurejo, bet Velicka paleidzia pasilieka du grybus dimsa su cizausku kurie prienu labas gas nepazaistu, grybas!
2021-11-29
+4
Atsakyti
N
Nesuprantu ka tu ten tame Velicka matai? Toks pac grybas kaip ir Cyzas... Parase kad sekanti langa bus Kariniauskas ir izaidejo problema bus isspresta... Pirmose rungtynese puse velnio tas Cyzas buvo... Del to ir paliko.
2021-11-29
+10
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Čekijos rinktinė
Lietuvos rinktinė
39%
26/66
Metimai iš žaidimo
41%
27/66
39
Atkovoti kamuoliai
45
11
Rezultatyvūs perdavimai
16
6
Perimti kamuoliai
5
21
Pražangos
21
25%
5/20
Tritaškiai
26%
6/23

Rungtynių žaidėjai

Tomas  Kyzlink
21 PTS
7/11 FG
6/8 FT
Mindaugas  Kuzminskas
13 PTS
5/8 FG
1/2 FT
Petr  Bohacik
8 REB
7 DREB
1 OREB
Martynas  Echodas
11 REB
7 DREB
4 OREB
Jakub   Sirina
3 AS
2 TO
25 MIN
Mindaugas  Kuzminskas
4 AS
1 TO
21 MIN
Tomas  Kyzlink
17 EFF
75% 2P%
33% 3P%
Martynas  Echodas
17 EFF
80% 2P%
- 3P%