Nuotr.: Usa Today Spors - Scanpix
Nuotr. Usa Today Spors - Scanpix

Įspūdingas Finikso „Suns“ (18-3) žygis NBA lygoje tęsiasi – šį kartą po kojomis krito Vakarų konferencijos lyderiai.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Monty Williamso auklėtiniai namuose 104:96 (31:35, 25:19, 24:24, 24:18) palaužė San Fransisko „Golden State Warriors“ (18-3) krepšininkus.

Nugalėjusi „Warriors“, Finikso ekipa ne tik pakilo į pirmąją Vakarų konferencijos vietą, bet ir pakartojo klubo rekordą.

17 pergalių serija – ilgiausia komandos istorijoje. Pastarąjį kartą „Suns“ tokį pasiekimą užfiksavo 2006-2007 m. sezone, kuomet ekipoje žaidė tokie krepšininkai kaip Steve'as Nashas ir Amare Stoudemire'as.

Likus 6,5 minutės iki rungtynių pabaigos komandas skyrė vos vienas taškas – minimalų pranašumą turėjo šeimininkai (90:89), tačiau į šturmą kilę „Suns“ surengė spurtą 10:2, o Landry Shametas tritaškiu likus minutei sukrovė dviženklį pranašumą (102:92).

Per likusį laiką „Warriors“ išsigelbėti nesugebėjo ir šeimininkai triumfavo.

Į pergalę Finikso klubą vedė Deandre Aytonas, kuris per 34 minutes pelnė 24 taškus (11/19 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei blokavo 2 metimus.

„Nemanau, kad Deandre supranta, koks dominuojantis žaidėjas jis yra, – po mačo savo komandos draugą gyrė Chrisas Paulas. – Jis gali mesti ir suteikia daug privalumų po krepšiu. Jo aktyvumas po krepšiu yra didžiulė jėga.“

Paulas pridėjo 15 taškų (6/10 dvit., 1/3 trit.), 6 atkovotus bei 5 perimtus kamuolius, 11 rezultatyvių perdavimų ir 2 klaidas.

„Geras jausmas, bet kai esi aikštelėje, tokius dalykus pamiršti, – 17 pergalių seriją komentavo CP3. – Mes tiesiog žaidžiame krepšinį. Kiekvienoms rungtynės ruošiamės vienodai. Kai tai darai, formuojasi įpročiai. Tai yra trečia mano komanda, kuri laimėjo 17 kartų paeiliui. Ir tai yra labai geras jausmas. Sunku visą mėnesį nė karto nepralaimėti.“

Daugiausia pataiko: Andrew Wiggins

Antrajame kėlinyje „Suns“ neteko Devino Bookerio, kuris verždamasis susižeidė kairę koją ir daugiau ant parketo nebepasirodė.

Visgi po pergalės 10 taškų pelnęs krepšininkas nestokojo geros nuotaikos.

„Jokių pralaimėjimų lapkritį“, – tviteryje rašė Bookeris.

San Fransisko ekipos gretose išsiskyrė Jordanas Poole'as, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 28 taškai (3/3 dvit., 6/12 trit., 4/5 baud.), 5 atkovoti kamuoliai ir 3 rezultatyvūs perdavimai.

Mačas nesusiklostė Stephui Curry. Snaiperis per 36 minutes surinko 12 taškų, realizavo 1 dvitaškį iš 7, vos 3 tritaškius iš 14, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir dusyk suklydo.

„Suns“: Deandre Aytonas 24 (11/19 dvit., 11 atk. kam., 2 blok.), Chrisas Paulas 15 (6/10 dvit., 6 atk. kam., 11 rez. perd., 5 per. kam.), Jae Crowderis (4/9 trit., 6 atk. kam.) ir Cameronas Johnsoasn (3/7 trit.) po 14, Devinas Bookeris 10 (4/7 dvit.), Landry Shametas 9 (2/7 trit.), JaVale'as McGee 8 (4/4 dvit.).

„Warriors“: Jordanas Poole'as 28 (6/12 trit., 5 atk. kam., 4 kld.), Otto Porteris 16 (4/8 trit., 6 atk. kam.), Stephenas Curry 12 (1/7 dvit., 3/14 trit.), Andrew Wigginsas 10 (4/11 dvit.), Draymondas Greenas (4/8 dvit., 11 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.) ir Gary Paytonas (4/4 dvit., 7 atk. kam.) po 8.