Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Gytis Vilius teisėjavo ketvirtadienio rungtynėse Mardride tarp „Real“ ir Tel Avivo „Maccabi“, o šis mačas atsidūrė po padidinamuoju stiklu.

Rezultatyvūs perdavimai 1

Eurolyga išplatino pranešimą apie klaidas, padarytas šiame mače, kurį „Real“ laimėjo 72:70.

„Po spekuliacijų dėl keitimo ketvirtojo kėlinio pabaigoje Madrido „Real“ ir Tel Avivo „Maccabi“ rungtynėse 2021 m. gruodžio 2 dieną Eurolygos išvados yra tokios:

Ketvirtajame ketvirtyje likus 40 sekundžių, kamuolys paliko aikštelę ir atiteko „Maccabi“ ekipai. Prieš išsimetant kamuolį „Maccabi“ buvo suteikta minutės pertraukėlė, per kurią Thomasą Heurtelį „Real“ komandoje pakeitė Jeffery Tayloras. Po minutės pertraukėlės Scottie Wilbekinas bandė išsimesti kamuolį, tačiau per 5 sekundes to nepadarė. Tai buvo teisingas teisėjo sprendimas. Netrukus Heurtelis pakeitė Taylorą. Šios klaidos nepastebėjo nei arbitrai, nei sekretoriatas. Kadangi tarp keitimų nebuvo praėję žaidimo laiko. Nei keitimas per minutės pertraukėlę, nei keitimas po „Maccabi“ klaidos, negalėjo būti leidžiamas“, – rašė Eurolyga.

Būtent į aikštelę gražintas Heurtelis netrukus smeigė tritaškį ir suteikė „Real“ 3 taškų pranašumą (70:67). Svečiai atsakė 3 taškais (70:70), tačiau pergalę dvitaškiu išplėšė Guerschonas Yabusele (72:70).

Šiame mače Vilius nebuvo vyr. teisėjas. Brigadai vadovavo Robertas Lottermoseris.

Pirmosios Viliaus, kaip vyr. teisėjo, rungtynės įvyko lapkričio 28-ąją, kuomet ginklus surėmė „Monaco“ ir Vilerbano ASVEL.

Tada diskusijų kilo dėl Williamo Howardo lemiamo metimo iš vidurio, ar jis buvo atliktas laiku.

Po tyrimo Eurolyga išplatino pranešimą, kad teisėjai buvo teisūs, įskaitydami ASVEL puolėjo tritaškį (85:84).