Nuotr.: Roman Kruchinin/Euroleague Basketball via Getty Images

Dramatišką pergalę Eurolygoje iškovojo Pirėjo „Olympiakos“ (9-5) ekipa.

Taškai 22
Taiklumas 6-10
Atkovoti kamuoliai 7
Rezultatyvūs perdavimai 3

Georgios Bartzoko auklėtiniai išvykoje per pratęsimą 87:84 (17:20, 25:20, 17:22, 18:15, 10:7) palaužė Kazanės UNIKS (7-6) krepšininkus bei nutraukė Rusijos klubo 4 pergalių iš eilės seriją.

Laimėję „Olympiakos“ pakilo į trečiąją turnyrinės lentelės vietą.

Visas rungtynes pirmaujanti komanda keitėsi, o likus 2,5 minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos rezultatas buvo lygus – 72:72.

Netrukus Tyleris Dorsey smeigė tritaškį (75:72), o minute nė viena, nė kita komanda nesugebėjo pasižymėti, kol taškų tylą likus 68 sekundėms tritaškiu nutraukė Isaiah Caananas, vėl išlygindamas rezultatą (75:75).

Likus 45 sekundėms Moustapha Fallas įmetė iš po krepšio (77:75), Caananas prametė, tačiau kamuolį atkovojęs Tonye Jekiri likus 12 sekundžių išlygino rezultatą (77:77). Lemiamas „Olympiakos“ išpuolis nebuvo tikslus ir viskas persikėlė į pratęsimą.

Pridėto laiko atkarpą svečiai pradėjo 4 taškais paeiliui (81:77) ir praėjus 3 minutėms UNIKS vis dar buvo be taškų, tačiau netrukus pasižymėjęs Lorenzo Brownas kiek sušvelnino deficitą (79:81).

Likus minutei Giannoulis Larentzakis pelnė sudėtingą dvitaškį (83:79), Brownas atsakė tuo pačiu (81:83), o Vezenkovas ir Caananas apsikeitė tritaškiais (86:84). Taktine pražanga sustabdytas Kostas Sloukas likus 6 sekundėms stojo prie baudų linijos.

Graikas prametė pirmąją baudą, įmetė antrąją (86:83) ir UNIKS dar turėjo šansą, tačiau sudėtingas Mario Hezonjos tolimas šūvis tikslo nepasiekė.

Siautėjęs Vezenkovas per 38 minutes surinko 22 taškus (3/3 dvit., 3/7 trit., 7/7 baud.), 8 atkovotus bei 4 perimtus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas, 2 blokus ir 36 naudingumo balus.

Nuo pralaimėjimo rusų neišgelbėjo Browno ir Caanano tandemas.

Brownas pelnė 21 tašką (9/12 dvit., 0/2 trit., 3/3 baud.), atkovojo 4 bei prarado 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Caananas pridėjo 20 taškų (0/6 dvit., 6/9 trit., 2/4 baud.), 2 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą ir 16 naudingumo balų.

UNIKS: Lorenzo Brownas 21 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.), Isaiah Canaanas 20 (6/9 trit.), Mario Hezonja (2/8 trit., 7 atk. kam.) ir Johnas Brownas po 11.

„Olympiakos“: Aleksandras Vezenkovas 22 (3/7 trit., 8 atk. kam., 36 naud. bal.), Kostas Sloukas 12 (8 rez. perd.), Moustapha Fallas (5 atk. kam.) ir Giannoulis Larentzakis (6 atk. kam., 5 rez. perd.) po 10.