R.Kurtinaitis džiaugėsi tik krepšininkų valia

2005-07-16 22:02
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas, Čechovas

Nuotr. FIBA Europe
„Neįtikėtina“, „Neįsivaizduoju, kaip tai atsitiko“, – tokiais žodžiais „BasketNews.lt“ korespondentą Čechove su Lietuvos rinktinės sėkme sveikino kolegos žurnalistai. Visas rungtynes jie diskutavo tik apie vieną – Lietuvos rinktinės žaidimą, kuris, jų akimis, buvo neįtikėtinai prastas.

Neblizgėjo abi ekipos

Įpusėjus ketvirtajam mačo ketvirčiui Izraelio krepšininkai turėjo 10 taškų pranašumą ir net nebuvo jokios prošvaistės, kad Lietuvos rinktinės krepšininkai, darydami vieną klaidą po kitos bei būdami laisvi nepataikydami ne tik iš trijų taškų zonos, bet ir iš po krepšio, galėtų laimėti šias rungtynes.

Tiesa, žydai irgi neblizgėjo – ketvirtajame kėlinuke Lietuvos rinktinė atliko dvi labai panašias atakas – lietuviai atakuodavo krepšį iš toli laisvi, atkovodavo kamuolį, ir tą patį kartodavo dar keletą kartų tol, kol suklysdavo arba atšokęs nuo lanko kamuolys nukrisdavo tiesiai žydams į rankas.

Vis dėlto fortūna šį kartą šypsojosi lietuviams. Pataikę du tolimus metimus iš eilės jie sušvelnino skirtumą iki 2 taškų ir sukaupę paskutines jėgas laimėjo rungtynes.

Suprastėjęs lietuvių taiklumas

Įpusėjus ketvirtajam mačo ketvirčiui Izraelio krepšininkai pirmavo 10 taškų. Tačiau fortūna šį kartą šypsojosi lietuviams
Nuotr. FIBA Europe
„Noriu padėkoti vyrams už parodytą valią, už tai, kad jie parodė charakterį ir įrodė, kad esame krepšinio šalis. Mums pavyko laimėti nepaisant visiškos žaidimo disharmonijos“, – krepšinio tinklapiui „BasketNews.lt“ konstatavo rinktinės treneris Rimas Kurtinaitis.

„Mūsų gynybą žydeliai visiškai sudaužė. Matau, kad jie tam kruopščiai ruošėsi. Vis dėlto mes kitaip gintis negalėjome, nes neturime vidurio puolėjų. Jeigu būtume bandę jų lyderius spausti dviese, nežinau, kuo būtų pasibaigę“, – liūdnai kalbėjo R.Kurtinaitis.

Treneris teigė, kad iki finalo rungtynių žaidėjai atsigaus, tačiau pažymėjo, jog jį labai neramina jau kelias rungtynes iš eilės ypač prastas taiklumas metant iš toli (per rungtynes su Izraelio lietuviai pataikė tik 6 tritaškius iš 29 – 20,7 proc., – Red.), nes tai yra pagrindinis mūsų ginklas – po krepšiu jėgos juk neturime. Anksčiau mes krepšį iš toli atakuodavome apie 15 kartų, o pataikydavome 6-7 kartus. Dabar metėme dvigubai daugiau, o pataikėme tiek pat“, – krimtosi strategas.

"Centrai" nebeatitinka varžybų lygio

Treneris tvirtino, kad lietuviams patekus tarp aukštesnio lygio komandų, ekipos „centrai“ ėmė nebepakelti pernelyg aukšto lygio: „Mūsų vidurio puolėjai J.Ramanauskas ir A.Truškauskas yra per silpni žaisti tokiu lygiu, todėl į 4-5 pozicijas esu priverstas statyti Mačiulį ir Jomantą, kurie savo komandose žaidžia gynėjais. Tačiau galiu pasakyti, kad jie tose pozicijose žaidė labai gerai. Jomantas jų vidurio puolėją nesunkiai apžaidė, nes yra daug judresnis. Taigi buvo problemų, bet buvo ir teigiamų dalykų“, – tinklapiui „BasketNews.lt“ sakė R.Kurtinaitis.

A.Jomantas ėmėsi lyderio vaidmens, nors buvo traumuotas
Nuotr. FIBA Europe
Jis taip pat buvo nusivylęs ir baudų metimų taiklumu (nuo baudų metimo linijos lietuviai pataikė tik 15 iš 28 metimų – 53,6 proc., – Red.). „Jei būtume nepataikę tik 5 baudų, kai būna įprastai, rungtynės nebūtų tokios nervingos“, – tikino treneris.

A.Jomantas žaidė nepaisydamas traumos

Tinklapiui „BasketNews.lt“ paklausus, kas atsitiko A.Jomantui, kuris „Olympiyski“ krepšinio areną paliko nežymiai šlubčiodamas, R.Kurtinaitis prisiminė, kad krepšininkas koją pasisuko pirmojo ketvirčio pabaigoje: „Jis yra žemaitis ir aš jam visada sakau: „Tu man su savo skausmais nesirodyk, nes aš treneris. Skausmus gydytis galima pas daktarą. Mums čia reikia žaisti, todėl nenoriu girdėti apie jokius skausmus“, – atšovė Lietuvos rinktinės strategas.

Jis mano, kad A.Jomantas galės žaisti finalo rungtynes, nes patempimas nėra sunkus. Šiandien ir rytoj krepšininkui bus atliekamos procedūros ir jis turėtų išbėgti į aikštelę.

Pripažįsta Rusijos rinktinės jėgą, tačiau kovos dėl aukso

Finalo rungtynių dieną Lietuvos jaunimo rinktinės treneriai žaidėjams leis ilgiau pamiegoti ir atgauti jėgas. Paprastai iš lovos keliami 8 valandą ryto, sekmadienį jie kelsis apie 10, pasižiūrės Rusijos rinktinės rungtynių vaizdo įrašą ir jį aptarinės su treneriais. Rytinės treniruotės sekmadienį nebus.

Nuoskaudą išgyvenęs Izraelio komanos lyderis L.Eliyahu sulaukë ir R.Seibučio dėmesio
Nuotr. FIBA Europe
„Šiuo metu rusai atrodo geriau už mus. Jie pagavo tą žaidimą, kurį jiems reikia žaisti, nors įpusėjus čempionatui jų komandoje buvo jaučiamas nerimas. Per pusfinalio rungtynes su serbais jie atrodė labai solidžiai, tačiau žiūrėsime, kaip bus. Finalas yra finalas, nors šiandien žaidėme pirmąjį finalą, rytoj stengsimės laimėti. Aišku, rusai yra šeimininkai ir jeigu teisėjai nebus jiems palankūs, galimybes galiu vertinti lygiai – 50 ir 50 procentų. Tai bus tik psichologinio pobūdžio varžybos. Esame nusiteikę kovoti dėl aukso“, – tinklapiui „BasketNews.lt“ žadėjo R.Kurtinaitis.  

Jis pažymėjo, kad pastarosios dvejos rungtynes, kuriose Lietuvos rinktinė žaidė labai vidutiniškai, komandai davė daug daugiau naudos nei tos, kurias laimi 30 taškų skirtumu.

Didysis čempionato finalas įvyks sekmadienį 16 valandą. Oficialiai patvirtinta, jog susitikimą tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija.
Rodyti komentarus
2005-07-17 17:51
Nikus vaizdas paziurejus finalines rungtynes. Nesinori tiketi, kad taip musu rinktine zaide ir iki finalo
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-17 17:48
...pazhiurejus i komandu taikluma verkti norisi
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-17 17:47
jo jei taip zaide visalaik tai keistokai kad i finala pateko...
zaidimus nykus, vien trajekais paremtas, o kai jie nelenda tai ir sakes.. is po kases nepataiko, nes trajekus tik metit moka, baudos ir ziauriu..
zaidziant toki zaidima, tai antra vieta daugiau nei gerai!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-17 17:20
vejames po truputi...liko -2...sekmes Lietuviai!!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-17 17:12
Tragiškai mėto metimus musiškiai, rusai sunkius meta , bet pataiko, o musiškiai laisvų visai nepataiko. Toks vaizdas, kad nejaučia kamuolio po štanginės. Ogal į kuloką stumdė nakti.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-17 16:53
Viskas normaliai kolkas. Tik kad is toli nepataikom... Ir teisejavimas neblogas. Viskas bus gerai :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-17 16:00
rusus butu imanoma nugalet, jei lostume ne pacioj rusijoj..... o db kai losi rusijoj pries rusus ir dar finale, nieko gero nelauk
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-17 15:36
tunderi, busim pirmi po rusu:) tokiai mazai saliai kaip mes su tokiu nedideliu ir vis mazejanciu gyventoju skaiciumi tai neabejotinai didziulis pasiekimas, kaip pasakytu garastas:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-17 15:12
Tokia rinktine turint, reikia butinai pirmiems buti, tik jei butu Kleiza, Pocius, Andriuskevicius tada 90% pirmi butume, dabar 60%.....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-17 15:00
pasibaigs tradiciskai, einam iki finalo, o ten liekam su barankos skyle, kas buvo paskutiniais metais, kai lose kleizos rinktines:)
alia vistiek daug nuejo, o centru nera, o eina pirmyn
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-17 14:40
fight for the gold.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-17 14:04
Laimes lietuviai ir pries RUSUS
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-17 08:54
koki dar auksa.. reikes dziaugtis, jei nepralos 40 tasku
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-17 00:23
Kažkaip man atrodo, kad Žalgiriui Seibutis būtų labai gerai :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-16 23:41
Nu Seibutis nebut Lyderis komandos ;) man jis kazkuom i Stomba uznesa nu nzn kuom ;) gal cia kad welus laikas ;)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-16 23:14
Bosas gal ne lietuviai kuo toliau, tuo blogiau zaidzia, bet ju priesininkai kuo toliau, tuo geriau pasiruosia varzyboms su mumis, susiduriame su pajegesnemis rinktinemis?
bet kokiu atveju, dziaugiuosi pergale.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-16 22:29
Tokia pergale.:) Kaip is dangaus i rankas. Reikia pasinaudot. Rusai per daug pizdit ant lietuvos, reikia jiems bent kasyje parodyt.:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-16 22:27
Jo su ruseliais bus sunku...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-16 22:27
Gal nebus kaip siandien Lietuvos ir Rusijos jauniu rinktiniu rungtynese... Bet rusai tikrai, kuo toliau tuo galingiau zaidzia. O lietuviai - atvirksciai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-07-16 22:23
Nu ryt reiks ziuret.. bet kazkaip sunkiai man rodos bus...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas