Nuotr.:

Joelio Embiido siautulys, Kelly Oubre liapsusas, Arvydas Sabonis sūnaus rungtynėse, gimtadieninė Giannio Antetokounmpo statistikos eilutė, tritaškiai NBA arenose – tai ir dar daugiau – gruodžio 7-osios NBA pulse.

Gruodžio 7-osios NBA pulsas

SIAUTĖJO. Joelis Embiidas Šarlotėje surengė sezono pasirodymą, pelnydamas 43 taškus (14/18 dvit., 1/2 trit., 12/14 baud.), atkovodamas 15 kamuolių ir atlikdamas 7 rezultatyvius perdavimus.

Filadelfijos „76ers“ per pratęsimą pelnė 8 taškus, iš kurių 6 surinko Embiidas, o prie likusių – Tobiaso Harriso dėjimo – prisidėjo rezultatyviu perdavimu.

„Būtent tai ir yra, ką aš turiu daryti, – po „76ers“ pergalės 127:124 komentavo Embiidas. – Treneriai pasitiki mane ir leidžia žaisti tokiais momentais. Kartais klystu, bet jaučiu, jog lemiamomis akimirkomis pasirodau vis geriau. Šįkart tiesiog atlikau gerus sprendimus ir pataikiau kelis metimus.“

Šarlotės komanda dėl COVID-19 protokolo vertėsi be keturių žaidėjų, įskaitant startinio penketo krepšininkus LaMelo Ballą, Terry Rozierą ir Masoną Plumlee, tačiau Arnoldas Kulboka nepakilo nuo suolo.

APSIKVAILINO. Pratęsimo pradžioje po atkovoto ginčo kamuolio Kelly Oubre liko vienas prieš krepšį, tačiau sugebėjo nepataikyti. Puolėjas per stipriai atliko metimą, o kamuolys nuskriejo atsimušęs į lentą.

25-erių krepšininkas buvo rezultatyviausias „Hornets“ žaidėjas su 35 pelnytais taškais (7/11 dvit., 6/13 trit., 3/4 baud.).

FANTASTIŠKA PRADŽIA. „Hornets“ naujokas J.T. Thoras įspūdingu būdu atsidarė savo taškų sąskaitą NBA lygoje.

Palei galinę liniją įkirtęs 19-metis nepabūgo Andre Drummondo bei pakilęs į baudos aikštelę sugrūdo kamuolį iš viršaus.

Šarlotės ekipa šį jaunuolį pasirinko 37-u šaukimu.

NUTRAUKĖ. Oklahomos „Thunder“ Detroite trečiajame kėlinyje atsiliko 16 taškų deficitu, ketvirtojo ketvirčio pradžioje – 12 taškų, bet komanda išsigelbėjo sužaisdama triuškinamą atkarpą.

Marko Daigneaulto vadovaujama ekipa per paskutines penkias minutes spurtavo 25:8, ketvirtą kėlinį laimėjo net 42:22 ir 114:103 triumfavo prieš „Pistons“.

„Thunder“ tai buvo pirmoji pergalė po aštuonių nesėkmių iš eilės.

„Mūsų komanda antroje dvikovos pusėje parodė didelę širdį ir kovą, – komentavo Oklahomos klubo vairininkas. – Po tiek pralaimėtų rungtynių būtų buvę lengva palūžti, kai varžovai pataikė viską. Tačiau auklėtiniai nepasidavė.“

Shai Gilgeous-Alexanderis nugalėtojams surinko 30 taškų (9/18 dvit., 0/2 trit., 12/15 baud.) ir 13 rezultatyvių perdavimų.

Karjeros mačą sužaidusio „Pistons“ talento Cade’o Cunninghamo sąskaitoje – 28 taškai (5/13 dvit., 6/11 trit.), 11 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 6 klaidos.

PYKTIS PRIEŠ VAŠINGTONĄ. Tribūnose stebinti tėvui Arvydui Saboniui, Domantas surinko 30 taškų ir 10 atkovotų kamuolių bei ištempė Indianos „Pacers“ komandą į pergalę Vašingtone 116:110 prieš „Wizards“.

Lietuvio vedama „Pacers“ nutraukė keturių pralaimėjimų seriją prieš komandą, kuri gegužę eliminavo juos įkrintamųjų serijoje.

25-erių puolėjas realizavo 11 iš 14 dvitaškių ir 8 iš 8 baudų, prametė vienintelį mestą tritaškį, taip pat išdalino 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir 3 kartus suklydo.

„Domantas – stiprios valios vyras ir šiąnakt jis nepasidavė, – komentavo „Pacers“ vyr. treneris Rickas Carlisle’as. – Kai kuriais momentais buvo daug kontaktinės kovos ir tai kėlė frustraciją, bet Sabonis po krepšiu sužaidė galingas rungtynes.“

Sabonis kartu su Jonu Valančiūnu išlieka NBA lyderiais pagal dvigubus dublius: Domantas praėjusią naktį įsirašė 19-ą dvigubą dublį, Jonas šią žymą pasiekė naktį iš sekmadienio į pirmadienį. Abu Lietuvos bokštai šį rezultatą užfiksavo per 26 rungtynes.

Toliau už jų rikiuojasi prancūzas Rudy Gobertas su 17 dvigubų dublių (per 23 mačus) bei Clintas Capela su Nikola Jokičiumi, kurių sąskaitose – po 15 dvigubų dublių.

STIPRYBĖ. Čikagos „Bulls“ dėl COVID-19 prarado rezultatyviausią žaidėją DeMarą DeRozaną (vid. po 26,4 tšk.), tačiau tai nesutrukdė komandai išlikti pergalingame kelyje.

Zachas LaVine’as suvertė 32 taškus bei „Bulls“ namie 109:97 patiesė Denverio „Nuggets“. Pastarajai tai buvo jau aštuntasis pralaimėjimas per paskutines 10 rungtynių.

Negelbėjo ir lygos MVP Nikola Jokičius, surinkęs trigubą dublį – 17 taškų, 15 rezultatyvių perdavimų (asmeninis sezono rekordas) ir 12 atkovotų kamuolių.

Ketvirtąkart paeiliui laimėjusi „Bulls“ (17-8) Rytų konferencijoje užima pirmąją vietą. Bruklino „Nets“ (16-8) turi pergale mažiau bei yra sužaidusi dvejomis rungtynėmis mažiau.

27-27-27. Gimtadienį minėjęs Giannis Antetokounmpo surengė simbolinį pasirodymą. Graikijos superžvaigždė per 27-ą sukaktį rungtyniavo 27 minutes bei įmetė 27 taškus (6/16 dvit., 3/3 trit., 6/7 baud.).

Paskutines dvejas rungtynes dėl blauzdos traumos praleidęs puolėjas pataikė visus 3 mestus tritaškius, ketvirtajame kėlinyje surinko 15 taškų, o „Bucks“ 112:104 laimėjo prieš Klivlando „Cavaliers“ ir iškovojo 10-ą pergalę per 11 rungtynių.

„Vyrai žaidžia išvien ir su dideliu pasitikėjimu, – komentavo Giannis. – Gynyboje dirbame vieningai. Šiuo metu esame labai labai gerame kelyje.“

SUŠAUDĖ. Minesotoje užsiliepsnojusi Atlantos „Hawks“ rekordiniu ritmu liejo tritaškius į „Timberwolves“ krepšį.

Svečiai pataikė net 25 tolimus metimus iš 49 (51 proc.) ir užfiksavo sezono rekordą.

Karjeros pasiekimą įsirašęs Timothe Luwawu-Cabarrot įmetė 7 tritaškius iš 14, Trae Youngas ir Danilo Gallinari – po 4, Johnas Collinsas ir Gorgui Diengas – po 3, Kevinas Huerteris – 2, Delonas Wrightas ir Lou Williamsas – po 1.

Vienintelis tritaškio nemetė 208 cm ūgio šveicaras Clintas Capela, sugriebęs 16 kamuolių ir surinkęs 9 taškus.

„Turime toliau šitaip atakuoti krepšį, – kalbėjo Youngas, pelnęs 29 taškus, atlikęs 11 rezultatyvių perdavimų ir sugriebęs 7 kamuolius. – Jie kris toliau, tad mes turime tiesiog mesti. Šį vakarą susikūrėme geras progas, sėkmingai išpildėme kombinacijas ir skaitėme žaidimą. Tai buvo vienas iš vakarų, kai metimai sukrito.“

NESUTRIKO. Po 18-os pergalių eilės „Golden State Warriors“ nukenksminta Finikso „Suns“ atsitiesė jau kitose rungtynėse.

NBA vicečempionai savo aikštėje 108:104 pranoko San Antonijaus „Spurs“ ir pasiekė 19-ą laimėjimą per pastaruosius 20 mačų.

ŠĖLSMAS. Stephenas Curry ir Andrew Wigginsas siautėjo namų arenoje priimdami Orlando „Magic“ su Ignu Brazdeikiu.

Wigginsas susmeigė net 8 tritaškius iš 10, Curry pridėjo 7 iš 13 bei kartu pelnė daugiau tolimų metimų (15 iš 23) nei visa varžovų komanda (11 iš 38).

Wigginsas pagerino asmeninį pataikytų tritaškių karjeros rekordą ir sumetė 28 taškus. Curry sąskaitoje – 31 taškas ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

„Warriors“ gynėjas pirmąjį kėlinį užbaigė metimu nuo vidurio aikštės aidint sirenai. Snaiperis per karjerą yra pataikęs 2,958 tritaškius ir vejasi Ray Alleną, kuris sumetė 2,973 tolimus metimus.

SULAUKĖ. „Magic“ atsilikinėjant 88:109, ketvirtajame kėlinyje nuo suolo pakilo Ignas Brazdeikis. Dvyliktąsias sezono rungtynes žaidęs 22-ejų lietuvis aikštėje praleido pusšeštos minutės, prametė vienintelį mestą tritaškį, atliko rezultatyvų perdavimą ir sykį prasižengė.

POKYČIAI. Legendinė „Staples Center“ arena po 22 metų keičia pavadinimą. Prie Los Andžele pastatytų rūmų buvo pastebėti darbuotojai, nukrapštantys pavadinimo raides. Tai – naujo etapo pradžia.

Objektas nuo Kalėdų vadinsis „Crypto.com“ arena. Šiame komplekse namų rungtynes žaidžia Los Andželo „Lakers“ ir „Clippers“ klubai, WNBA komanda „Sparks“ ir ledo ritulio ekipa „Kings“.