Rusijos jaunimo rinktinė aukso medaliais pasipuošė pirmą kartą šalies istorijoje
Nuotr. FIBA Europe
Europos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) čempionatas baigėsi šeimininkų triumfu. Rusijos krepšininkai sekmadienį (07.17) finale 61:53 įveikė lietuvius ir pirmą kartą pasipuošė aukso medaliais.

Bronza atikeko Serbijos ir Juodkalnijos rinktinei. Paskutinę turnyro dieną paaiškėjo galutinė ekipų rikiuotė. Praėjusių metų čempionai slovėnai liko dešimti, sidabro medalio laimėtojai žydai šį kartą užėmė ketvirtą vietą, o bronzą laimėję lietuviai šiemet kope laipteliu aukščiau.

Dėl 3 vietos: Serbija ir Juodkalnija – Izraelis 63:45 (19:10, 22:11, 12:14, 10:10).

Izraelio krepšininkai sužaidė dar vienas bejėgiškas rungtynes. Žydams, atrodo, šis turnyras buvo labiausiai nusisekęs. Iš aštuonerių rungtynių laimėjusi vos trejas Izraelio jaunimo rinktinė užėmė aukštą ketvirtą vietą.

Nuo pat rungtynių pabaigos Serbijos ir Juodkalnijos rinktinė atitrūko ir po dviejų ketvirčių pirmavo 41:21. Skirtumą serbai nesunkiai išlaikė iki mačo pabaigos.

Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkai iškovojo bronzos medalius
Kaip įprasta žydų žaidumui, iš šiame mače netrūko grubių pražangų. Izraelio krepšininkams buvo skirtos dvi nesportinės pražangos, o jų treneris užsidirbo ir techninę pražangą.

Serbija ir Juodkalnija: Luka Bogdanovičius 17 taškų (7 atkovoti kamuoliai), Nikola Pekovičius 17 (10 atk. kam., 7 blokai), Tadija Dragicevičius 12 (14 atk. kam.).
Izraelis: Jonatanas Niras 16 (6 atk. kam.), Antonas Kazarnovskis 10 (6 atk. kam.).

Dėl 5 vietos: Graikija – Prancūzija 78:77 (13:18, 15:9, 20:19, 18:20, 12:11).

Nuo rungtynių pradžios į priekį 7:0 pabėgę prancūzai diktavo tempą visą pirmą kėlinį. Tačiau antrajame kėlinyje graikai išlygino rezultatą. Nė viena komanda nesugebėjo atsiplėšti iki pat mačo pabaigos.

Likus 20 sekundžių iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Dimitrios .Mavroeidis pataikė tik vieną baudą, nors galėjo graikus išvesti į priekį – 66:66. Aidint finalinei sirenai prancūzo Yanicko Bokolo tritaškis skriejo pro šalį.

Graikai (balta apranga) įveikė prancūzus ir iškovojo penktąją vietą
Pratęsimo pabaigoje Dimitrios Kalaitzidis išvedė graikus į priekį, kai likus 20 sekundžių realizavo vieną baudos metimą – 78:77. Aidint finalinei sirenai krepšį iš dviejų taškų zonos atakavęs Y.Bokolo vėl buvo netaiklus.

Graikija: Dimitrios Mavroeidis 20 (9 atk. kam.), Ntousanas Sakota 13, Igkoras Milosevitas 12, Thrasyvoulos Sfeikos 11.
Prancūzija: Thomas Larrouquisas 19, Pape-Philippe Amagou 15, Kevinas Corre 14 (9 atk. kam.), Ianas Mahinmi 10 (9 atk. kam.).

Dėl 7 vietos: Latvija – Italija 85:69 (20:16, 17:17, 26:17, 22:19).

Kasparo Bėrzinio vedama Latvijos jaunimo rinktinė užėmė 7-ąją vietą. Po didžiosios pertraukos į priekį pabėgę latviai išsaugojo pranašumą iki mačo pabaigos.

Latvija: Kasparas Bėrzinis 20 (10 atk. kam.), Agnis Cavaras 17, Martinas Kravčenka 10.
Italija: Luca Lechthaleras 20 (11 atk. kam.), Marco Belinelli 19.

Dėl 9 vietos: Slovėnija – Ispanija 69:80 (22:20, 17:12, 13:23, 17:25).

Pusę rungtynių pirmavę slovėnai iniciatyvą prarado po didžiosios pertraukos. Antrą rungtynių pusę Ispanija laimėjo 48:30 ir iškovojo pergalę. Europos čempionų titulą gynę slovėnai liko tik 10-oje vietoje.

Slovėnija: Goranas Dragičius 18, Mirza Begičius 15 (9 atk. kam.), Luka Maroltas 12, Jure Močnikas 11 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld.).
Ispanija: Marcas Gasolis 20, Carlo Suarezas 19 (9 atk. kam.), Saulas Blanco 16.

Dėl 11 vietos: Kroatija – Turkija 83:65 (25:15, 16:15, 25:17, 17:18).

Kroatijos jaunimo rinktinė iškovojo nesunkią pergalę kovoje dėl 11 vietos. Turkai pirmavo tik tris pirmas mačo minutes. Vėliau iniciatyvą perėmė kroatai, kurie neleido net suabejoti savo pranašumu.

Kroatija: Hrvoje Kovačevičius 20, Krunoslavas Simonas 19 (10 atk. kam.), Damiras Markota 15 (8 atk. kam., 6 rezultatyvūs perdavimai), Rokas Stipcevičius 12.
Turkija: Barisas Ermis 17 (8 klaidos), Hakanas Demirelis 12, Serhatas Cetinas 10.

Dėl 13 vietos: Vokietija – Baltarusija 59:54 (17:10, 13:17, 13:15, 16:12).

Pergalę vokiečiai užsitikrino tris minutes rungtynių pabaigoje nepraleidę nė taško ir atsiplėšę 59:51. Baltarusijos rinktinė tritaškį įmetė likus 9 sekundėms, tačiau jis įtakos rungtynių baigčiai neturėjo.

Vokietija: Philipas Zwieneris 15 (8 atk. kam.), Dominikas Bahiense de Mello 15, Jorge Schmidtas 13.
Baltarusija: Dzmitrijus Akulichas 13, Jurijus Mišuka 9.

Dėl 15 vietos: Ukraina – Čekija 76:50 (25:16, 19:10, 19:3, 13:21).

Ukrainiečiai nepasigailėjo čekų kovoje dėl 15 vietos. Nuo mačo pradžios į priekį pabėgusi Ukrainos rinktinė po trijų ketvirčių pirmavo 34 taškais, per trečią kėlinį praleidę vos 3 taškus.

Čempionatą čekai baigė nelaimėję nė vienerių rungtynių. Čekijos jaunimo komanda patyrė visas aštuonias nesėkmes.

Ukraina: Andrejus Agafonovas 15, Volodimias Orlenka 14 (11 atk. kam., 6 kld.), Igoris Loktionovas 13 (6 perimti kamuoliai, 6 kld.).
Čekija: Ondrejus Prochazka 13, Vladimiras Sismilichas 7.

2005-07-18 20:11