Nuotr.: BasketNews.lt/D.Repečka
Nuotr.: BasketNews/D. Repečka
Nuotr.: BasketNews/D.Repečka

Kauno „Žalgiris“ (3-12) dar sykį skaudžiai nudegė Eurolygoje. Šį kartą žaliai balti liko toli nuo Jure Zdovco keliamo uždavinio – patvarios gynybos ir daugiausiai 70 praleistų taškų.

Fotogalerija

„Monaco“ (6-9) į Kauną atsivežė krūvą puolimo meistrų. Tai – labai pažeidžiama komanda gynyboje, bet vien Mike'as Jamesas savo dieną galėtų nukauti Eurolygos grandus. Daug ką pasako faktas, kad ekipa 9 iš 15 turų surinko daugiau nei 80 taškų, o kai tai padarė, pasiekė 4 iš 6 savo pergalių.

Individualaus talento stokojantys žalgiriečiai šį sezoną nelaimės, jei nesigins. Tai jau parodė visos trys pergalės, kai daugiausiai praleisti buvo 75 taškai. Reikia pripažinti, kad taškų lenktynėse kauniečiai nebuvo pajėgūs galynėtis su „Monaco“ ir pralaimėjo pelnytai.

„Blogai žaidėme šiandien, – pralaimėjimą per pratęsimą 98:107 reziumavo Edgaras Ulanovas. – Nežinau, kiek nusipelnėme pratęsimo, tai apie pergalę dar sunkiau kalbėti.

Atrodė, kad šansas buvo, bet pirmoje pusėje susirinkome kaip į laidotuves. Nei energijos, kurios nori iš mūsų treneris ir sirgaliai. To trūko iš mūsų pusės. Esame paskutiniai Eurolygoje, LKL irgi nesiklosto taip, kaip norėtųsi.

Paprasčiausiai negalima taip išeiti ir žaisti. Pratęsimas, dar kažkas, teisėjai... ne čia buvo pralaimėtos rungtynės. Strigo gynyba, energija, komunikacija. Puolime, taip, buvo gerų momentų, jie irgi neblizgėjo.

Galiausiai žiūrime į save, praleidome 107 taškus, ketvirtas kėlinys 34. Blogai.“

Ulė nebuvo taiklus (1/4 dvit., 1/3 trit.), bet savo momentą turėjo – likus 1,2 sek. pratęsimą išplėšė dvitaškiu po atkovoto kamuolio puolime. Tačiau tai neatperka didžiausios bėdos.

Rezultatyvūs perdavimai 14

Tiek Edgarui, tiek visai perimetro linijai nepavyko išgaudyti savo tiesioginių oponentų. Jei Jameso 20 taškų (6/11 dvit., 1/4 trit.) pasirodymas dar neskamba taip blogai, kaip galėtų būti, tai 14 rezultatyvių perdavimų yra esminis skaičius, kurį žalgiriečiai pavėlavo pristabdyti.

Iš viso amerikietis prisidėjo prie 54 taškų iš 107 komandos taškų – daugiau nei pusės.

Jamesas yra „Monaco“ žmogus-orkestras. Kartais bus dienų, kai jis suvers 30 taškų, bet išjungti kitus žaidėjus yra būtina. Deja, taip nenutiko.

Pirmiausia, reikia išskirti Yakuba Ouattara, kuris 7 iš 11 taškų susirinko pirmoje mačo pusėje. Akivaizdžiai nerizikuotinas snaiperis gavo savo metimus ir tapo pirmąja „Monaco“ puolimo liepsna. Tada jau tik spėk gaudyti.

Dar 7 taškus pirmoje pusėje pridėjo Dwayne'as Baconas. NBA savo vaidmenį turėjęs ir gan netikėtai į Europą persikėlęs amerikietis baigė rungtynes su geriausiais sezono skaičiais – 19 taškų (6/13 dvit., 2/6 trit.) ir 4 atkovoti kamuoliai.

Prie Zvezdano Mitrovičiaus gynybines užduotis daugiausiai įgyvendinęs Alpha Diallo net sužibo puolime – 13 taškų ir 17 naudingumo balų.

Sunkoka patikėti, kad „Žalgiris“ sugebėjo CSKA išlaikyti su 73 taškais, kai lakstė Aleksejus Švedas, Iffe Lundbergas, Marius Grigonis, Danielis Hackettas. Nelabai skiriasi „Monaco“ ir Maskvos klubo taškų vidurkiai (81,7 prieš 79,2).

„Nesitikėjau, kad jie pelnys tiek daug taškų, – panarinęs galvą spaudos konferencijoje liūdėjo Jure Zdovcas. – Buvo ir sėkmės, tačiau mes startavome ne taip, kaip planavome. Buvome per minkšti. Žinojome, kad būsime agresyviai atakuojami vienas prieš vieną, bet praleidome per daug taškų be kontakto ir pasipriešinimo.“

Priekaištus treneriui žerti būtų neteisinga, kai sudėtyje tiesiog stinga individualios gynybos. Didžiąją rungtynių dalį kartu žaidė Lukas Lekavičius ir Janis Strelnieks – puikiai suprantama, kad su tokia gynėjų linija tavo gynybą turi atsverti puolimas.

Pasvarstymo vertas momentas gali būti Lekavičiaus išsekimas lemiamu momentu. Tai jau matėme porą kartų šį sezoną, tad Zdovcas turės perskirstyti „Žalgirio“ vijurko minutes.

Puikiai pataikančiam „Žalgiriui“ labiau reikėjo Manto Kalniečio? 13 minučių sužaidęs veteranas galimai būtų lygiai tokia pati bėda gynyboje, kaip Lekavičius, nors pastarajam akivaizdžiai buvo reikalingas poilsis.

Kalniečio minutės pastaruoju metu tirpsta. Prieš „Fenerbahče“ jis žaidė 28 minutes, o nuo tada per ketverias rungtynes praleistas laikas iki dviejų dešimčių nebepakilo.

Išties, trenerio pasikeitimas Monako Kunigaikštystėje buvo kur kas efektyvesnis nei Kaune. Saša Obradovičius jau pirmajame savo mače pavogė šventę, o Zdovcui teko kentėti septynis kartus, kalbėtis su ištikimiausiais fanais ir – kaip pats sakė – bijoti pėsčiomis kulniuoti į areną.

Penkis pralaimėjimus iš eilės iki vakar patyręs „Monaco“, pagerindamas Eurolygos sezono taškų rekordą, iškėlė į paviršių visas kiek primirštas bėdas. Laiko nėra daug, o jau penktadienį laukia mūšis prieš dar vieną puolimo siaubūnę Kazanės UNIKS.

Rezervų po tokio mačo galima ieškoti dūrus į suolelį. Visų pirma, kur dingo naujokai?

Būkime teisingi, Artūras Milaknis ir Janis Strelnieks kas vakarą nesumes po 5 tritaškius. Vargu, ar visada varžovai net leis tiek išmesti. Postūmio reikėjo laukti iš kitų, ypač naujokų. Pasirašyti trys nauji žaidėjai, bet trečiadienį vakare jie plaukiojo.

Tai Websteris ir toliau efektyvesnis džiugindamas nuotraukomis fanus (3 tšk., 1/3 dvit., 0/2 trit.), Zoranas Dragičius trečiąsias rungtynes iš eilės baigė su nuliniu arba minusiniu naudingumu (7 min., -2 naud. bal.), o Regimantui Miniotui didelius lūkesčius net kelti sunku, kai prieš metus jį matėme Prienuose (2 min., 0 tšk.).

10 iš 13 „Žalgirio“ tritaškių suleidę Milaknis ir Strelnieks gerokai išpūtė „Žalgirio“ puolimo skaičius. Rungtynių kontrolės nebuvo, pergalė slydo dėsningai, o teisėjo sprendimas lemiamu metu gal ir buvo abejotinas, bet kaip sakė Ulanovas: „Ne čia buvo pralaimėtos rungtynės“.

„Kažkaip pamiršome, kaip gintis, – apie antirekordinį sezono kėlinį, kuriame „Žalgiris“ praleido 34 taškus, kalbėjo Milaknis. – Galbūt pastarąją savaitę daugiau buvo dirbama ties puolimu prieš besikeičiančią gynybą, nes turime problemų prieš ją. Galbūt kažkiek primiršome pagrindines gynybos taisykles, iš kurios pusės ateina pagalba. Būtinai reikės vėl atnaujinti darbą treniruotėse.

Šiemet esame tokia komanda, jog reikia visada kartoti ir dirbti. Negalime taip atsipalaiduoti. Kai kurios pagalbos buvo stipriai pavėluotos, iš stipriosios pusės. Buvo ir gerų epizodų, bet net ir be pratęsimo jie pelnė 95 taškus. Jau stipriai per daug.“

Penktadienį lengviau nebus. UNIKS per pastarąsias šešerias rungtynes renka po 89,5 taško ir pasiekė penkias pergales.

Atrinkti (0) Visi (5)
Sveikiname! Jūs buvote pasirinktas dalyvauti naujame finansiniame projekte, kurio stabilios pajamos yra iki tūkstančio dolerių (1000 USD) per savaitę. Jūsų kvietimas nuoroda yra aktyvus vieną dieną: https://bit.ly/3qULk7S
2022-01-10
na nėra ko norėti Žalgiris silpnas šį sezona ir yra antra komanda Lietuvoje po Ryto, jei Rytas tuo nepasinaudos tai patys bus kalti kartu ir Žibėnas, šį sezona realūs Ryto šansai nukalti silpna Žalgiri jei nenukals tai reiks kito šanso Rytui reiks vėl laukti kokius 10 metų...
2021-12-16
-2
Koks pelnytas? Jus ka nematet teiseju darbo, ta prasme i viena puse svilpe. Taip, 4tam keliny tragiskai gynesi, bet nepasidave iki paskutines sekundes, bet su neaiskia prazanaga Tyler'io bei technine uz perziuros prasyma treneriui yra gedinga!!!
2021-12-16
+3
Negi taip sunku surizikuoti ir pirkti viena stipru zaideja? Dabar blaskosi su sitais grybais. Oi kaip sake jog reikia sezona gelbeti ir imtis pokyciu dabar. Nu ir kaip sekasi? Vel klasikinis Zalgiris su kasmet besikeicianciais treneriais. Tik sikart didesni biudzeta turi nei 10 m. atgal.
2021-12-16
+6
Kaip gali krepšininkas pamiršti pagrindines gynybos taisykles ? Juk ant to dirbi ne vieną sezoną. Iš vis komanda nesigynė, nebuvo didelės motyvacijos kažką įrodyti, Mike James 14 rezultatyvių perdavimų padarė, tai prieš jį matyt nelabai ir buvo gynybos. Ulanovas 5 taškai ir 5 naudingumo balai, jei ne tas įmestas dvitaškis gale, tai išvis būtų eilines prastas varžybas sužaidęs. Kam tie imti naujokai buvo, jei naudos visiškai nulis. Giffley irgi atrodo neranda vietos. Reikėjo Motiejūnui ieškoti vieno brangesnio PG žaidėjo, o ne dviejų inkarų.