Nuotr.: Seffi Magriso/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Seffi Magriso/Euroleague Basketball via Getty Images

Atkakliose Eurolygos rungtynėse 26 taškus surinkęs Shane'as Larkinas ištempė Stambulo „Anadolu Efes“ (8-8) į pergalę.

Rezultatyvūs perdavimai 6

Stambulo klubas išvykoje 92:78 (20:27, 30:20, 20:16, 22:15) įveikė Tel Avivo „Maccabi“ (7-9) krepšininkus, kuriems tai buvo šeštoji nesėkmė paeiliui.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje po Jameso Nunnally baudų metimų įgijo 7 taškų pranašumą (27:20).

Visgi Eurolygos čempionai sugebėjo reabilituotis, sužaidė puikų kėlinį 30:20, o Krunoslavas Simonas tritaškiu prieš pat pertrauką išvedė „Anadolu Efes“ į priekį (50:47).

Trečiajame kėlinyje „Maccabi“ atkakliai mėgino perlaužti rungtynes ir buvo priartėję prie varžovų per minimalų deficitą (57:58), tačiau Larkinas susmeigė du tritaškius iš eilės, kurie leido svečiams iš Stambulo lengviau atsikvėpti (64:57).

Tiksint paskutinėms 5 rungtynių minutėms Keenanas Evansas pataikė tritaškį, kuris įžiebė rungtynių intrigą (71:75), bet Larkinas reikalingiausiu momentu ir vėl pasireiškė tolimu metimu, inicijuodamas „Efes“ spurtą 9:0 (84:71).

Per likusias 2,5 minutės Tel Avivo ekipa dvigubo deficito nepanaikino ir Senojo žemyno čempionate patyrė šeštąjį pralaimėjimą paeiliui.

Stambulo pergalės kalviu tapo Larkinas. jo sąskaitoje per 30 minučių buvo 26 taškai (3/7 dvit., 6/7 trit., 2/2 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 37 naudingumo balai.

Tel Avivo komandai Ante Žižičius per 30 minučių pelnė 23 taškus (9/11 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius bei surinko 31 naudingumo balą.

„Maccabi“: Ante Žižičius 23 (9/11 dvit., 5/6 baud., 6 atk. kam., 2 blok., 31 naud.), Jamesas Nunnally 14 (4/6 dvit., 6/6 baud.), Keenanas Evansas 12 (2/4 trit., 5 atk. kam., 9 rez. perd.), Scottie Wilbekinas 10 (1/8 trit., 4 rez. perd.).

„Anadalu Efes“: Shane'as Larkinas 26 (3/7 dvit., 6/7 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 37 naud.), Tiboras Pleissas 15 (7/8 dvit.), Adrienas Moermanas (2/5 trit., 8 atk. kam.), Elijah Bryantas ir Krunoslavas Simonas (2/3 trit., 7 rez. perd.) po 10, Bryantas Dunstonas 7 (5 atk. kam.).