R.Kurtinaitis liko patenkintas čempionatu

2005-07-17 21:10
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas, Čechovas

Europos jaunimo krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė užėmė antrąją vietą, kuria vyriausiasis rinktinės treneris Rimas Kurtinaitis liko patenkintas, nors, kaip tvirtino, norėjo aukso medalių.

J.Ramanauskui (kairėje) sunkiai sekėsi stabdyt vieną naudingiausių finalo žaidėjų N.Šabalkiną
Nuotr. FIBA Europe
„Negaliu nieko prikišti žaidėjams, kurie dirbo iš paskutinių jėgų. Pasakysiu atvirai – su šita komanda mes pasiekėme maksimumą. Mes neturėjome pajėgių vidurio puolėjų, kad galėtume daugiau žaisti baudos aikštelėje ir jos prieigose. Jeigu matėte, visas mūsų žaidimas buvo pagrįstas gera gynyba ir greitomis kontratakomis arba metimais iš toli“, – komandos žaidimo stilių apibūdino R.Kurtinaitis.

Paklaustas apie finalinį susitikimą jis kalbėjo: „Šiandien puikiai sužaidėme gynyboje, nors gerai gynėmės visą čempionatą – beveik visada praleisdavome ne daugiau kaip 60 taškų, tačiau turėjome problemų puolime. Visą čempionatą turėjome prastą vidurio puolėjų žaidimą, kurį kompensuodavome agresyviu greitu puolimu, ką bandėme padaryti ir šiandien“.

Jis tvirtino, kad pagrindinės pralaimėjimo priežastys buvo pirmą kartą pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių bei prastas tolimų metimų taiklumas – lietuviai pataikė vos 5 tritaškius iš 29.

R.Kurtinaičio teigimu, lietuviai pasiekė maksimumą
Nuotr. FIBA Europe
„Aišku, galima paklausti, kodėl mes tiek daug jų metėme, tačiau jie yra pagrindinis mūsų puolimo ginklas. Jeigu jų nemestume, tada apskritai galėtume neiti į aikštelę“, – aiškino strategas.

R.Kurtinaitis taip pat nebuvo patenkintas baudų metimų taiklumu, kurių taiklumas buvo didelė lietuvių problema per visą čempionatą. Treneris tvirtino, kad negalima tikėtis laimėti atkaklių rungtynių, jeigu baudas meti vos 50 procentų taiklumu, kai svarbus yra kiekvienas taškas.

R.Kurtinaitis gyrė Rusijos rinktinę, kuri, anot jo, šį čempionatą sužaidė labai tvarkingai. „Anksčiau rusai tiesiog lakstė ir svaidė tritaškius, o dabar yra protingesni, žaidžia komandinį krepšinį. Tam daug įtakos turėjo ir Jevgenijus Pašutinas, kuris anksčiau žaidė įžaidėju, o dabar tą tvarką pernešė ir į komandą“.

Lietuvių treneris gyrė čempionais tapusius rusus, kurie, anot R.Kurtinaičio, šį čempionatą žaidė labai tvarkingai
Nuotr. FIBA Europe
Lietuvos jaunimo rinktinės strategas džiaugėsi ekipos progresu. Jis prisiminė, kad praėjusiais metais komanda liko trečia, šiemet – antra ir užsiminė, jog kitą sezoną belieka užimti tą pirmąją vietą.

„Jeigu mums pavyktų susigrąžinti M.Andriuškevičių, tada su 1986 metų rinktine gal galėtume laimėti ir pirmąją vietą. Šiemet neturėdami komandoje jo ir L.Kleizos turėjome persiorientuoti į visiškai kitą žaidimo stilių“.

Paklaustas, kas buvo kalbama per priėmimą pas Maskvos srities vadovą V.Gromovą, R.Kurtinaitis atsakė: „Visos komandos žavėjosi mūsų žaidimo stiliumi. Daugiau laiko buvo kalbama apie Lietuvą negu apie Rusiją. J.Pašutinas taip pat džiaugėsi, kad jie turėjo galimybę žaisti finale ir pamatyti visai kitą krepšinį“.

Pasidomėjus, kurie žaidėjai pateisino R.Kurtinaičio viltis, jis išskyrė tris komandos lyderius – Artūrą Jomantą, Renaldą Seibutį ir Joną Mačiulį. „Daugiau tikėjausi iš Ruikio. Mes jį į čempionatą paėmėme, kad jis ekstra atvejais mums pagelbėtų savo taikliais metimais. Tą jis gerai darė tik turnyro pradžioje ir kelis kartus gerai pataikė per rungtynes su žydais. Kadangi gynyboje juo remtis per daug negali, norėtume, kad jis efektyviau atidirbtų puolime. Čia nėra koks nors Lietuvos ar Vokietijos klubas, kuriame išėjęs į aikštelę jis gali svaidyti kiek nori. Čia jis turi įžengti į aikštę ir parodyti rezultatą. Nesakau, kad jis mus nuvylė, bet nepadėjo tiek, kiek tikėjausi“.

J.Mačiulis buvo vienas iš trijų, kurie pateisino trenerio lūkesčius
Nuotr. FIBA Europe
Taip pat rinktinės treneris daugiau tikėjosi ir iš Laimono Kisieliaus, iš kurio norėjo daugiau agresyvumo. Daugiau treneris tikėjosi ir iš Martyno Mažeikos. „Žaidėjui nepavyko prisitaikyti prie mūsų gynybinių sistemų – pastaruosius metus jis dirbo visai ne ta linkme. Aš jį pažinojau kitokį. Vokietijoje prisiaugino raumenų, kurie anaiptol nepadeda žaisti. Krepšininkas prarado judrumą, staigumą ir plastiškumą. Manau, čia buvo fizinio trenerio klaida, nes norint žaisti krepšinį neužtenka vien pakilnoti svorius“, – mano R.Kurtinaitis.

Treneris prisipažino niekada negiriantis komandos, tačiau šiai rinktinei jis visą čempionatą bandė įteigti, jog ji yra geriausia: „Ji turėjo pajusti tą nugalėtojų mentalitetą“, – paaiškino R.Kurtinaitis.

Grįžęs į Lietuvą jis jau antradienį vyks į Lietuvos jaunimo (gim 1984 m. ir vėliau) krepšinio rinktinės, besiruošiančios pasaulio čempionatui, stovyklą Druskininkuose. Strategas tvirtino, kad į rinktinę patekti pretenduoja trys ekipos lyderiai bei Rolandas Alijevas bei M.Ruikis.

Lietuvos krepšininkai į Lietuvą grįžta pirmadienį. 11 val. įvyks jų sutikimas Vilniaus oro uoste.


Rodyti komentarus
1 2  »
2005-07-19 01:14
Mldc , rinktine . TIk PAGYRTI SAUNUOLIAI . 2 - Sidabras Piuiku kas galejo tep pamanyti ?:)) Saunuoliai tep ir toliau lietuva su Krepsiniu , Garsus busim .
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 18:00
Oi ne, Dabkus 84..........
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 17:58
O kodel visi sako, kad gaila, kad nebuvo Kleizos, Andriuskeviciaus, Pociaus...........?!
O kur Dabkus, jis taigi jau praeitais metais ULEB CUP lose........
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 16:56
pocius ir afrikoj pocius.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 15:17
nepasiduodantis,
nieks nepaneigs, kad Pocius yra be galo talentingas, bet siai rinktinei netruko geru gyneju. Truko priekines linijos! Todel Kleizos ir Andriuskeviciaus netektis buvo skaudesne.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 12:38
zmones jus kalbat tik apie kleiza ir andriuskeviciu nepamirskit ir pociaus jis irgi tikrai puikus leituvos talentas ir irgi vienas is lietuvos lyderiu :) taigi laukime pasaulio cempionato ir tikekimes ten atsiimsim uz pralaimejima europos cempionate ;)
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 12:31
Sidabars yra puikus pasiekimas. Dabar tik belieka atsivezti auksa is Argentinos - pasaulio cempionato.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 11:29
"šiai rinktinei jis visą čempionatą bandė įteigti, jog ji yra geriausia"
Kaip gerai kad nors vieninteli syki po pralaimejimo nebuvo teisintasi, kad mes ir taip geri nors musu "tik trys milijonai"...
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 11:25
stai tokio mastymo ir noro reiketu ir Sireikai: rinktine "turėjo pajusti tą nugalėtojų mentalitetą“, – paaiškino R.Kurtinaitis."
Reikia krauti be gailescio kada kraunasi...
Kurtis augina kovotojus.
Is dvieju skyliu musu kaseje (izaidejai ir treneriai) gal viena greitai uzsipildys.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 11:03
nu andriusa asku nera super bet kaip tokiai komandai kaip musu kuri neturejo normalaus centro jis tikrai butu labai naudingas!
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 09:57
Kleizos labaj truko, o Andriuskewiciaus nelabaj...
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 09:57
Belieka tik paploti vyrukams ir Kurčiui. Šaunu! O 1 vietų dar tikrai bus. Beje, radikaliai pakeičiau nuomonę apie Seibutį. Gal po metų kitų tikrai galės LR žaisti.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
-3
2005-07-18 09:15
"Anksčiau rusai tiesiog lakstė ir svaidė tritaškius, o dabar yra protingesni, žaidžia komandinį krepšinį" o dabar mes lakstem ir svaidem tritaskius :) nors ir antra vieta tikrai geras pasekimas
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 08:49
Is 4 politiniu - strateginiu rungtyniu 2:2. Neblogai. Del bendro rezultato - 2 vt, aisku yra pirmoji tarp pralaimejusiu, taciau is kitos puses - aiskus zenklas, kad tobulejimas dar nepasibaige.. Sekmes vyrams toliau, pergales su jais dar svesime.. Veliau..
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 08:10
apskritai tai saunuoliai, o visiska svente kad sebai sumusti, rusai rusais jie visada stiprus buvo
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 07:49
Bravo vyrukams, smagu kad LRT parode finalines varzybas, smagu kad auga gera pamaina nacionalines komandos zaidejams....
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 00:34
Jeigu butu bent Kleiza buves tada musiskiai ruskius butu kaip vaikus apzaide. Kleiza kelis kartu per Sokolova idetu ir viskas butu baigta.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-18 00:24
Kurtis Geras treneris, pats buvo protingas žaidėjas, dabar vaikinukams tai perduoda. Manau, kad be Andriuchos ir be Kleizos jie išspaudė maksimumą, ruskeliai tiesiog šiuo metu stipresni.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
-2
2005-07-17 23:55
saunuoliai vyrai, parodet tikra ciampioniska charakteri, tik ne visada geriausi laimi!!! Aciu JUMS
dar butu galima pagalvoti jei KLEIZA ir andriusa butu:)
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-07-17 23:25
saunouliai! as galvojau kad net to nepasieks
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 23

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas