Nuotr.: Alfonso Cannavacciuolo/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Alfonso Cannavacciuolo/Euroleague Basketball via Getty Images

Eurolygoje ginklus surėmė lietuviai. „Monaco“ (6-8) su Donatu Motiejūnu priėmė Mindaugo Kuzminsko ir Artūro Gudaičio atstovaujamą Sankt Peterburgo „Zenit“ (9-6).

Rezultatyvūs perdavimai 3

Pergalę įtemptose rungtynėse išvykoje 85:74 (31:14, 14:29, 11:14, 29:17) iškovojo Xavi Pascualio auklėtiniai.

Driokstelėjęs Gudaitis sužaidė sezono mačą. Aukštaūgis per 23,5 minutės surinko 15 taškų (5/7 dvit., 5/6 baud.), 7 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus ir 23 naudingumo balus.

Kuzminskas per 24,5 minutės pridėjo 5 taškus (1/4 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), 1 perimtą bei prarastą kamuolį, 3 išprovokuotas pražangas, 3 asmenines nuobaudas ir mačą baigė su 0 naudingumo balų.

D-Mo per 14 minučių pelnė 6 taškus (3/8 dvit., 0/1 trit., 0/2 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 2 kamuolius, sykį suklydo, blokavo varžovo metimą ir surinko 5 naudingumo balus.

Rungtynes kur kas geriau pradėjo svečiai, kurie pirmajame kėlinyje spurtavo 31:14 ir pasiuntė „Monaco“ į nokdauną.

Tačiau D-Mo ir kompanija sugebėjo atsitiesti, atsakė galinga atkarpa (29:12), o Dwayne'as Baconas antrojo kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą (43:43).

Likus 7 minutėms iki rungtynių pabaigos trapų pranašumą ir iniciatyvą savo rankose laikė šeimininkai, kurie po Bacono tritaškio pirmavo 4 taškais (65:61), tačiau svečiai smogė atkarpa 10:0, o Jordanas Loydas tritaškiu likus 3,5 minutės sukrovė rusams 7 taškų persvarą (72:65).

Saša Obradovičiaus kariauna ginklų sudėti nežadėjo: Mike'as Jamesas pelnė dvitaškį su pražanga (68:72), Donta Hallas pridėjo dvitaškį ir skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (70:74).

Visgi pergalės rusai iš savo rankų nepaleido. Loydas surinko 6 taškus paeiliui, baudas pridėjo Kuzminskas (85:74) ir „Zenit“ triumfavo.

Nugalėtojų gretose ryškiausiai žibėjo Loydas, per 25 minutes pelnęs 20 taškų (1/6 dvit., 5/5 trit., 3/3 baud.). Jis taip pat atkovojo 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

Monako komandai Baconas per 29 minutes pelnė 21 tašką (5/10 dvit., 3/7 trit., 2/2 baud.), atkovojo 1 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 13 naudingumo balų.

„Monaco“: Dwayne'as Baconas 21 (5/10 dvit., 3/7 trit.), Danilo Andjusičius 15 (2/4 trit., 5/6 baud.), Mike'as Jamesas 8 (2/8 dvit., 9 rez. perd., 4 kld.).

„Zenit“: Jordanas Loydas 20 (5/5 trit.), Billy Baronas 19 (5/8 trit.), Artūras Gudaitis 15 (5/7 dvit., 5/6 baud., 7 atk. kam.), Alexas Poythressas 9 (4/5 dvit., 5 atk. kam.), Mateušas Ponitka 7 (7 atk. kam., 5 rez. perd.).