Didžiausia Dimitrio Itoudžio šio sezono baimė yra išgirsti skambantį telefoną, o jame pamatyti gydytojo pavardę. Dauguma atvejų tai reiškia blogas naujienas.
Maskvos CSKA / Tvarkaraštis
Maskvos CSKA, kuri yra viena pagrindinių pretendenčių laimėti Eurolygą, neturėjo visos sudėties per pirmąsias 13 iš 34 reguliariojo sezono rungtynių.
Nikola Milutinovas, Tornike Šengelija ir Marius Grigonis buvo iškritę ilgesniam laikui, o Danielis Hackettas praleido didžiąją dalį pasirengimo sezonui, kuomet turėjo atsistatyti po operacijos.
Taigi, vyriausiasis CSKA treneris Itoudis turėjo labiau pasikliauti kitais žaidėjais, nes visos rungtynės Eurolygoje yra svarbios.
Ir čia reikia pokyčių, sako graikas.
CSKA vyriausiasis treneris, kalbėdamas su tinklalapiu BasketNews, pakartojo savo mintį pakeisti dabartinį Eurolygos formatą, kad komandos per daug neprarastų, jei jas išretintų traumos.
Trenerio idėjos:
Plėsti komandų skaičių Eurolygoje;
Padalinti jas į dvi grupes;
Žaisti daugiau rungtynių Eurolygoje, mažiau – nacionaliniuose čempionatuose.
„Kiekvienos rungtynės yra beveik kaip finalas kiekvienai komandai, – kalbėjo Itoudis. – Nesvarbu, su kuo žaidi. Tai gali būti turnyrinės lentelės dugno, vidurio, arba pirmąją vietą užimanti komanda.
Ir tai nėra sveika, nors turnyrui naudinga, kuomet kiekvienose rungtynėse komandos kovoja.
Su visa pagarba, visų pirma, manau, Eurolyga yra geriausias čempionatas (su daugiausia kokybės), bet tokios komandos kaip mes, Ispanijos ekipos ar kiti klubai, turi daug įsipareigojimų savo šalių lygose.
Nacionaliniuose čempionatuose mes varžomės su komandomis, kurios taip pat galėtų žaisti aukščiausiame lygyje. Reikia daug keliauti, ne visų komandų žaidėjams tenka vienodas krūvis.
Anksčiau turėjome 16 komandų, o 50 proc. ekipų patekdavo į kitą etapą – atkrintamąsias. Dabar pridėjome dar dvi komandas, o pateksiančių į atkrintamąsias liko aštuonios, o tai yra mažiau nei 50 proc.
Jei lyginsime su NBA, ten yra 30 komandų ir 16 keliauja į kitą etapą, o tai yra daugiau nei 50 proc. Skaičiuojant su įkrintamųjų turnyru, tai yra dar didesnis kaičius. Ir aš nekritikuoju, aš stengiuosi padėti.
Manau, kad galbūt mums reikia pagalvoti apie kitokį formatą. Turime pridėti daugiau komandų. Tikiu, kad yra ekipų, kurios gali rungtyniauti Eurolygos lygyje, kurios turi stabilumą, viziją, gerą areną ir visus reikalingus komponentus, kad galėtų žaisti aukščiausiame lygyje.
Taigi, jei reguliariajame sezone komandos būtų suskirstytos į dvi grupes, būtų daugiau laiko daryti korekcijas ir žaisti su skirtingais krepšininkais. Tokiu atveju pralaimėjimai nebūtų tokie brangūs.
Taip yra NBA. Kai turi 80 rungtynių, žinai, kad gali sau leisti neturėti kelių žaidėjų. Jeigu kai kurių krepšininkų nėra, galima žaisti skirtingomis rotacijomis. Čia negali to sau leisti, tavo rankos yra surištos.
Kuomet žaidėjai varžosi vietinėse lygose, jų motyvacija ir pastangos skiriasi. Taigi, manau, kad turime rimtai pagalvoti apie formato pakeitimą ir padaryti taip, kad projektas būtų labai patrauklus fanams.
Konkurencija Eurolygoje ir visa organizacija yra puiki, bet gero priešas yra geresnis arba geriausias. Taigi, reikia žengti žingsnius, kad taptum geresnis.“
Kaip komandos būtų suskirstytos į grupes?
„Jas būtų galima suskirstyti pagal regioną, atstumą, o tuomet žaisti visiems kartu. NBA yra šeši divizionai. Priklausant nuo pakrantės, kuriame NBA klubas yra įsikūręs, vienoje iš jų žaidi mažiau rungtynių. Eurolygoje taip pat galima rasti formatą, kuriam reikėtų daugiau rungtynių.
Aš prašau daugiau rungtynių, tačiau komandos turėtų žaisti šiek tiek mažiau vietiniuose čempionatuose.
Aš nesipriešinu vietinėms lygoms, jos yra labai svarbios ir jas reikia gerbti, bet turime rasti aukso viduriuką, nes aš jums sakau – žaidėjai yra apkrauti, apkrauti, apkrauti. O didžiausias dalykas šiame sporte yra žaidėjai. Dėmesio centre turėtų būti žaidėjai“, – užbaigė graikas.
Visas pokalbis:
Audio versija:
Prenumeruokite BasketNews ir gaukite išskirtinį turinį.