Nuotr.: Zuma Press - Scanpix
Nuotr. Zuma Press - Scanpix

Vienuoliktąją pergalę Eurolygoje išvargo Mindaugo Kuzminsko ir Artūro Gudaičio atstovaujama Sankt Peterburgo „Zenit“ (11-6) ekipa.

Rezultatyvūs perdavimai 1

Xavi Pascualio auklėtiniai namuose dramatiškoje kovoje 73:71 (25:10, 16:16, 15:21, 17:24) parklupdė Tel Avivo „Maccabi“ (7-10) krepšininkus, kuriems tai buvo septintoji nesėkmė paeiliui.

Gudaitis per 26,5 minutės surinko 10 taškų (5/6 dvit., 0/1 baud.), 3 atkovotus kamuolius, bloką, 2 išprovokuotas pražangas ir 12 naudingumo balų.

Kuzminskas per 13 minučių taškais nepasižymėjo (0/1 dvit., 0/2 trit.), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, blokavo metimą, 2 kartus pažeidė taisykles ir mačą baigė su 0 naudingumo balų.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie, vedami 6 taškus surinkusio Gudaičio, galingai spurtavo ir pirmajame kėlinyje įgijo 15 taškų pranašumą (25:10) bei jį išlaikė iki pat pertraukos (41:26).

Likus 3 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos „Zenit“ pirmavo 13 taškų (51:38), tačiau tuomet „Maccabi“ kilo į šturmą, spurtavo 9:2, o Derrickas Williamsas baudų metimais priartino svečius iki 6 taškų (47:53).

Tel Avivo ekipos gerą atkarpą šiek tiek prislopino Dimitrijus Kulaginas, su trečiojo ketvirčio sirena įsmegęs tritaškį (56:47).

Tempiami Jaleno Reynoldso, likus 5 minutėms svečiai sumažino skirtumą iki 6 taškų (57:63), tačiau bangą pagavęs Kulaginas surinko 7 taškus paeiliui ir sugrąžino „Zenit“ dviženklį pranašumą (67:57).

Į tai „Maccabi“ atsakė įspūdingu spurtu 14:3: likus 20 sekundžių Kulaginas suklydo, o kitoje pusėje galingai kamuolį į krepšį sugrūdęs Derrickas Williamsas persvėrė rezultatą (71:70).

Likus 10 sekundžių kamuolį gavęs Billy Baronas smeigė tritaškį ir persvėrė svarstykles „Zenit“ pusėn (73:71). Lemiamą ataką „Maccabi“ patikėjo Wilbekinui, tačiau jo sudėtingas dvitaškis tikslo nepasiekė.

Sankt Peterburgo komandai Alexas Poythressas per 14 minučių pelnė 14 taškų (5/5 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 19 naudingumo balų.

Tel Avivo ekipos gretose išsiskyrė nesulaikomai žaidęs Reynoldsas, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 24 taškai (10/16 dvit., 4/5 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyvus perdavimas bei 28 naudingumo balai.

„Zenit“: Alexas Poythressas 14 (5/5 dvit.), Billy Baronas 12 (3/6 trit.), Artūras Gudaitis (5/6 dvit.) ir Dmitrijus Kulaginas (2/3 trit., 4 rez. perd.) po 10, Andrejus Zubkovas 9 (3/5 trit.), Jordanas Loydas 7 (2/8 dvit., 6 rez. perd., 5 kld.).

„Maccabi“: Jalenas Reynoldsas 24 (10/16 dvit., 11 atk. kam., 28 naud.), Derrickas Williamsas 14 (4/5 dvit.), Scottie Wilbekinas 8 (2/5 trit., 8 rez. perd., 3 per. kam.), Jamesas Nunnally 7 (5 rez. perd.).