Nuotr.: Romain Biard/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Romain Biard/Euroleague Basketball via Getty Images

Prieškalėdinėse Eurolygos rungtynėse po atkaklios kovos pergalę įsirašė ir nesėkmių seriją nutraukė Vilerbano ASVEL (8-9).

Rezultatyvūs perdavimai 3

Vilerbano klubas namuose 84:82 (21:20, 22:26, 21:14, 20:22) paskutinių sekundžių trileryje nugalėjo Stambulo „Fenerbahče“ (7-10).

Nė vienai komandai pirmoje rungtynių pusėje nepavyko susikrauti apčiuopiamo pranašumo – po Williamo Howardo baudų metimų ASVEL turėjo 6 taškų persvarą (17:11), tačiau antrame kėlinyje tokiu pačiu pranašumu galėjo pasigirti ir svečiai iš Stambulo (39:33).

Antrajame kėlinyje traumą patyrė Stambulo ekipos lyderis Nando De Colo.

Po ilgosios pertraukos prie traumuotų žaidėjų sąrašo prisijungė ir Janas Vesely. Blokuodamas metimą čekas skaudžiai nusileido ant kojos ir susiėmė už čiurnos, todėl paliko aikštelę ir į ją daugiau nebegrįžo.

Iškritus dviem puolimo lyderiams Turkijos klubas trečiajame kėlinyje blaškėsi puolime – pralaimėjo kėlinį 14:21.

„Fenerbahče“ reikalingiausiu momentu atrado jėgų puolime ir po Dyshawno Pierre‘o baudų metimų vėl buvo pirmaujanti komanda (75:74), tačiau netrukus Howardas tritaškiu nuliūdino Stambulo sirgalius (77:75).

Tiksint paskutinei minutei Achille Polonara sukūrė 2+1 situaciją, kurią išnaudojęs išlygino rezultatą (81:81), o Chrisas Jonesas į tai atsakė solo reidu iki krepšio (83:81).

Kitoje aikštės pusėje Marko Guduričius pametė kamuolį ir paliko varžovams 17 sekundžių, kurias jie turėdami persvarą galėjo tiesiog išdeginti.

Svečiai iš Stambulo baudų metimais dar bandė gelbėtis, bet ASVEL šturmą atlaikė ir tokiu būdu nutraukė savo 4 pralaimėtų rungtynių seriją.

Šiame mače „Fenerbahče“ ekipai ypatingai nekrito tritaškiai (21 proc.) – jie pataikė vos 6 iš 28.

Abi komandos rezgė greitus išpuolius, tačiau dažnai klydo – ASVEL 15 sykių, o Stambulo komanda 18.

Vilerbano komandai Chrisas Jonesas per 29 minutes pelnė 27 taškus (6/8 dvit., 3/4 trit., 6/7 baud.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.

Stambulo ekipos gretose išsiskyrė Achille Polonara, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 23 taškai (6/8 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 33 naudingumo balai.

ASVEL: Chrisas Jonesas 27 (6/8 dvit., 3/4 trit., 6/7 baud., 30 naud.), Elie Okobo 14 (6/10 dvit., 5 kld.), Williamas Howardas 12 (2/3 trit., 5 atk. kam.), Jamesas Gistas 10 (5/8 dvit.), Marcosas Knightas 8 (2/3 trit., 3 per. kam.).

„Fenerbahce“: Achille Polonara 23 (6/8 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud., 11 atk. kam., 33 naud.), Dyshawne'as Pierre'as 17 (7/8 dvit., 7 atk. kam.), Pierria Henry (6 kld.) ir Marko Guduričius (2/7 trit.) po 10.