Nuotr.: AP-SCANPIX
Nuotr. AP-SCANPIX

Fantastiniais pasirodymais pažymėtas kalėdinis Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) grandų mačas baigėsi svečių naudai.

Rezultatyvūs perdavimai 7

Los Andželo „Lakers“ (16-18) nesulaikė siautėjusio dueto ir namie 115:122 (23:38, 39:28, 20:36, 33:20) nusileido Bruklino „Nets“ (22-9).

Tai buvo paskutinis vakaras, kai „Lakers“ namų arena vadinosi „Staples Center“. Nuo šiol ši ne vieną įsimintiną pergalę menanti vieta bus vadinama „Crypto.com Arena“.

Nepaisant praradimų abiejų ekipų gretose, įsimintinų pasirodymų tikrai netrūko.

Los Andželo komandai LeBronas Jamesas per 39 minutes pelnė 39 taškus (11/16 dvit., 3/9 trit., 8/9 baudų), atkovojo 9 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Tai – rezultatyviausios Karaliaus sezono rungtynės.

„Iš tikrųjų, man nėra svarbu, kaip aš pasirodžiau, jei pralaimėjome“, – kuklinosi lygos žvaigždė.

Jamesas šiuo pasirodymu pagerino Kobe Bryantui priklausiusį rekordą. Keturiskart NBA čempionas užfiksavo rezultatyviausią visų laikų Kalėdų rungtynių pasirodymą.

Tačiau vienas lauke ne karys. „Nets“ išsitraukė du dar reikšmingesnius kozirius, kurie kartu suvertė net 70 taškų.

Bruklino ekipos gretose išsiskyrė Patrickas Millsas, kurio sąskaitoje per 35 minutes buvo 34 taškai (3/4 dvit., 8/13 trit., 4/4 baudų), 2 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai.

Svečių gretose rezultatyviausias buvo Jamesas Hardenas, per 38 minutes pelnęs 36 taškus (7/17 dvit., 3/8 trit.). Jis taip pat atkovojo 10 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Abiem „Nets“ vedliams tai – rezultatyviausios sezono rungtynės. Hardenui tai jau penktasis sezono trigubas dublis. Pastarasis šiose rungtynėse sugrįžo iš COVID-19 protokolo.

GM: 27

„Kol ši situacija baigsis, vėl būsime visos sudėties, mūsų moto yra: rasti būdą laimėti“, – kalbėjo Hardenas.

Trigubą dublį sukaupė ir „Lakers“ atstovas Russellas Westbrookas, kuris per 36 minutes pelnė 13 taškų (4/17 dvit., 0/3 trit., 5/6 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

„Lakers“ patyrė penktąją nesėkmę iš eilės ir nukrito į 8 vietą Vakaruose. „Nets“ laimėjo 4 iš 5 pastarųjų mačų ir lyderiauja Rytuose.

Dominavę nuo mačo pradžios „Nets“ dar antrajame kėlinyje smaugė šeimininkus (53:40). „Lakers“ pastangos taisyti situaciją buvo nevaisingos ir po pertraukos – prieš lemiamą ketvirtį deficitas išaugo iki 20 taškų (82:102).

„Lakers“ atkuto, kai to labiausiai reikėjo. Atkarpa 17:0 leido sugrįžti į rungtynes (101:107).

Likus 45 sek. Malikas Monkas dvitaškiu išlygino rezultatą (115:115), bet daugiau šeimininkai nebepajėgė priešintis. Nicas Claxtonas krovė iš viršaus su LeBrono pražanga, o rungtynes uždarė keturi iš eilės Hardeno baudos metimai.

Šeimininkams dėl įvairių problemų šiame mače negalėjo padėti Anthony Davisas, Kendrickas Nunnas, Kentas Bazemore'as, Austinas Reavesas, Trevoras Ariza ir Avery Bradley.

„Nets“ negalėjo padėti Kevinas Durantas, Joe Harris, Day'Ronas Sharpe'as, LaMarcusas Aldridge'as, Davidas Duke'as, Kessleris Edwardsas, Camas Thomasas ir Kyrie Irvingas.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 39 (11/16 dvit., 3/9 trit., 8/9 baud., 9 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam.), Malikas Monkas 20 (5/6 dvit., 3/7 trit.), Carmelo Anthony 17 (4/8 dvit., 2/7 trit., 11 atk. kam., 4 rez. perd., 3 blok.), Talenas Hortonas-Tuckeris 14 (5/10 dvit.), Russellas Westbrookas 13 (4/17 dvit., 5/6 baud., 12 atk. kam., 11 rez. perd.), Stanley Johnsonas 7.

„Nets“: Jamesas Hardenas 36 (7/17 dvit., 3/8 trit., 13/17 baud., 10 atk. kam., 10 rez. perd., 3 blok., 4 kld.), Patrickas Millsas 34 (8/13 trit., 7 rez. perd., 34 naud.), Bruce'as Brownas 16 (6/8 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), DeAndre Bembry 15 (3/3 trit., 5 atk. kam.), Nicolas Claxtonas 9 (4/9 dvit., 6 atk. kam., 5 blok.), Jamesas Johnsonas 8 (4/7 dvit.).