Nuotr.: AP-SCANPIX
Nuotr. AP-SCANPIX

LeBronas Jamesas sužaidė sezono rungtynes, o Los Andželo „Lakers“ (18-19) sutriuškino varžovus Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).

Rezultatyvūs perdavimai 4

„Lakers“ namuose 139:106 (43:28, 26:26, 32:23, 38:29) sudorojo Portlando „Trail Blazers“ (13-22).

Jamesas per 29 minutes suvertė 43 taškus (11/16 dvit., 5/10 trit., 6/9 baudų), atkovojo 14 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 metimus, kartą prasižengė ir nė sykio nesuklydo.

Gruodžio 30 d. 37-ąjį gimtadienį atšventęs Karalius pagerino savo šio sezono rezultatyvumo rekordą. Buvęs geriausias rezultatas – po 39 taškus į „Nets“ ir „Pacers“ krepšius.

„Sportsradar“ duomenimis, LeBronas tapo vyriausiu NBA žaidėju, kuris surinko 40-14 statistiką. Būdamas 35-erių 49 taškus ir 14 atkovotų kamuolių sukaupė Larry Birdas.

Jamesas užfiksavo 67-ąjį karjeros 40 arba daugiau taškų pasirodymą. Per paskutines 7 rungtynes jis renka po 36 taškus ir iš žaidimo atakuoja 58 proc. tikslumu.

„Nesijaučia, kad lygoje išbuvau 19 metų, – kalbėjo Jamesas. – Nebent žmonės man kasdien tai primena. Kartais reikia priminti visiems, kad vis dar esi pajėgus padaryti tai, ką žinai, kad gali.“

Jamesas dar iki pertraukos įmetė 27 taškus, o „Lakers“ į ilgąją pertrauką išsinešė solidų pranašumą (69:54). Apsukų nemažinę šeimininkai pasiekė triuškinančią pergalę.

„Tai tiesiog LeBronas Jamesas žaidžiantis superiniame lygyje, – džiaugėsi ir iš izoliacijos sugrįžęs „Lakers“ strategas Frankas Vogelis. – Kol Anthony Davisas nežaidžia, jis nori padaryti viską, kad komanda laimėtų.“

„Trail Blazers“ ekipai Benas McLemore'as per 30 minučių pelnė 28 taškus (3/8 dvit., 6/14 trit., 4/4 baudų) ir atkovojo 4 kamuolius. Damianas Lillardas per 32 minutes pelnė 18 taškų, bet pataikė tik 1 tritaškį iš 8.

Šeimininkai šiame mače vertėsi be Daviso ir Kendricko Nunno.

Svečiams nepadėjo C.J. McCollumas, Jusufas Nurkičius, Cody Zelleris, Trendonas Watfordas, Robertas Covingtonas, Keljinas Blevinsas ir Anfernee Simonsas.

„Lakers“ Vakaruose žengia 8 vietoje, o „Trail Blazers“ nusmuko 12-13 pozicijas.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 43, Malikas Monkas 18, Carmelo Anthony 16, Russellas Westbrookas 15 (13 atk. kam., 12 rez. perd.), Talenas Hortonas-Tuckeris, Stanley Johnsonas ir Austinas Reavesas po 10.

„Trail Blazers“: Benas McLemore'as 28, Damianas Lillardas 18, Larry Nance'as 13, Normanas Powellas 12.