Nuotr.: AP - Scanpix
Nuotr. AP - Scanpix

Cade‘as Cunninghamas sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes, o jo vedama Detroito „Pistons“ (9-30) iškovojo devintąją pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje.

Rezultatyvūs perdavimai 1

Detroito klubas savo aikštėje 126:116 (21:35, 27:26, 40:23, 38:32) įveikė Vakarų konferencijoje trečioje turnyrinės lentelės vietoje įsitaisiusius Jutos „Jazz“ (28-13) krepšininkus.

Nugalėtojų gretose vienas iš rezultatyviausių buvo pirmasis naujokų biržos šaukimas Cunninghamas, per 38 minutes pelnęs 29 taškus (5/8 dvit., 5/9 trit., 4/4 baudų).

29 taškai – naujasis Cunninghamo karjeros rekordas. Prieš tai 20-metis 203 cm ūgio įžaidėjas daugiausiai buvo įmetęs 28 taškus.

Jis taip pat atliko 8 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir perėmė 2 kamuolius.

NBA naujoko sezono vidurkiai yra 15,7 taško, 5,7 atkovoto kamuolio bei 5,4 rezultatyvaus perdavimo.

„Visus laurus turiu atiduoti savo komandos draugams, kurie mane nuolat drąsino ir davė kamuolį, – po mačo sakė Cunninghamas. – Esu naujokas šioje lygoje, bet jau seniai žaidžiu krepšinį. Žinau, ką galiu padaryti, kad padėčiau komandai laimėti, kai tik įgaunu ritmą.“

Šiame susitikime vyriausiojo trenerio Dwane‘o Casey nebuvo, nes jis yra įtrauktas į COVID-19 protokolą. Casey pavadavo pagrindinis asistentas Rexas Kalamianas.

„Tai pirmasis mano gautas kamuolys per 28 metus, – po mačo sakė nuo 1995 m. NBA trenerio asistentu dirbantis Kalamianas. – Norėjau iškovoti pergalę žaidėjams, bet jausmas gauti pirmąjį kamuolį kaip vyriausiajam treneriui taip pat yra puikus.“

Iki pat antrojo kėlinio vidurio Jutos ekipa kontroliavo rungtynes ir turėjo 22 taškų pranašumą (54:32). Visgi ekipa subyrėjo trečiajame kėlinyje – jį pralaimėjo 23:40, todėl pradėjo atsilikti (84:88).

Lemiamo kėlinio pradžioje svečiai iš Jutos persvėrė rezultatą (93:90), bet tuomet „Pistons“ spurtavo atkarpa 21:8 (111:101) ir nepaliko lygos lyderiams jokių vilčių perlaužti rungtynes.

Cunninghamas prametė pirmuosius savo 5 metimus, tačiau iš paskutinių 12 jam įkrito 10.

„Aš tikrai didžiuojuosi tuo, ką padarė Cade'as, nes jis yra naujokas, kuris nepataikė savo pirmųjų penkių metimų, – sakė Kalamianas. – Kai žaidėjai prastai pradeda, jie turi užmiršti tai. Jei jie prameta pirmuosius keturis metimus, jie turi sutelkti dėmesį į kitus keturis, kad pasiektų 4 metimus iš 8. Šį vakarą būtent taip Cade'as ir pasielgė.“

Detroito komandai Saddiqas Bey per 36 minutes pelnė 29 taškus (5/7 dvit., 5/7 trit., 4/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Jazz“ ekipos gretose išsiskyrė Hassanas Whiteside'as, kurio sąskaitoje per 33 minutes buvo 21 taškas (10/15 dvit., 1/2 baud.), 14 atkovotų kamuolių bei 1 rezultatyvus perdavimas.

„Pistons“: Cade'as Cunninghamas (5/8 dvit., 5/9 trit., 8 rez. perd., 2 blok., 5 kld.) ir Saddiqas Bey (5/7 dvit., 5/7 trit., 6 atk. kam.) po 29, Cory Josephas 16 (4/4 trit., 4 rez. perd.), Trey Lylesas 14 (4/8 dvit., 2/8 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Joshas Jacksonas 11 (4/7 dvit., 6 atk. kam.), Hamidou Diallo 10 (8 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 31 (8/17 dvit., 3/8 trit., 6/7 baud., 4 rez. perd., 4 kld.), Hassanas Whiteside'as 21 (10/15 dvit., 14 atk. kam., 3 blok.), Jordanas Clarksonas 16 (4/9 trit., 5 atk. kam., 4 kld.), Mike'as Conley (2/6 trit., 5 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Ericas Paschallas (4/5 dvit., 5/6 baud.) po 13, Bojanas Bogdanovičiaus 12 (5/5 dvit.), Royce'as O'Neale'as 7 (3 per. kam.).