Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Pergalingas LaMelo Ballo metimas, Cade'o Cunninghamo karjeros rekordas, Domanto Sabonio galingas pasirodymas, neeilinis Joelio Embiido pasiekimas, išvarytas Kevinas Porteris – tai ir dar daugiau – sausio 11-osios NBA pulse.

GM: 40

SUSITVARKĖ. Komandos draugų pasitikėjimo kertiniu metu sulaukęs LaMelo Ballas pataikė pergalingą Šarlotės „Hornets“ metimą. Lygos antrametis vienas prieš vieną įveikė Wesley Matthewsą ir įmetė dvitaškį, išvedusį „Hornets“ 101:99 prieš čempionę Milvokio „Bucks“.

Giannis Antetokounmpo suklydo kitoje atakoje, Milesas Bridgesas realizavo baudas ir „Hornets“ laimėjo namie 103:99.

Ballas per 35 minutes įmetė 23 taškus (4/7 dvit., 4/12 trit., 3/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 4 sykius suklydo.

Giannio Antetokounmpo sąskaitoje – 26 taškai (9/13 dvit., 1/5 trit., 5/8 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 8 rezultatyvūs perdavimai ir 6 klaidos.

PAGERINO. Praėjusių metų pirmasis šaukimas Cade’as Cunninghamas trečiajame ketvirtyje pelnė 18 iš 29 taškų ir užfiksavo naują karjeros rekordą.

20-metis gynėjas per 38 minutes realizavo 5 iš 8 dvitaškių, 5 iš 9 tritaškių ir 4 iš 4 baudų. Jis taip pat išdalino 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 metimus bei 5 kartus suklydo.

Jo vedama Detroito „Pistons“ panaikino 22 taškų deficitą ir namie 126:116 po ilgos pertraukos patiesė Jutos „Jazz“.

Prieš tai „Pistons“ prieš „Jazz“ buvo laimėjusi dar 2016 metų sausio pabaigoje.

„Visi nuopelnai – mano komandos draugams, kurie skatino mane ir suteikė progas, – komentavo Cunninghamas. – Esu naujokas lygoje, bet krepšinį žaidžiu jau labai ilgai. Žinau, ką sugebu ir kaip galiu padėti komandai laimėti, kai esu žaidimo ritme.“

Komanda: Indiana Pacers
Pozicija: PF, C
Amžius: 25
Ūgis: 211 cm
Svoris: 109 kg
Gimimo vieta: Portlandas, JAV

PAVIJO. Bostone po krepšiais dominavęs Domantas Sabonis atkovojo net 23 kamuolius, taip pat atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 11 taškų (3/12 dvit., 5/6 baud.). Indianos „Pacers“ lietuviui tai buvo trečiasis sezono trigubas dublis.

Tiek pat šį sezoną yra surinkę LeBronas Jamesas ir Luka Dončičius. Pagal šį rodiklį pirmauja Russellas Westbrookas (9), už jo rikiuojasi Jamesas Hardenas ir Nikola Jokičius (po 7) bei Dejounte Murray (6).

Sabonis per karjerą yra pasiekęs 16 trigubų dublių. Šis rezultatas – „Pacers“ rekordas.

23 sugriebti kamuoliai – antras geriausias Sabonio rezultatas karjeroje ir ketvirtas geriausias rodiklis „Pacers“ istorijoje.

Sabonis taip pat pagal atkovotus kamuolius NBA tapo vakaro lyderiu. Klivlando „Cavaliers“ centras Jarrettas Allenas sugriebė 17 kamuolių ir užfiksavo antrą vakaro rezultatą.

SUTVARKĖ REIKALUS. Jaysonas Tatumas ketvirtojo kėlinio pabaigoje išplėšė pratęsimą prieš Indianos „Pacers“, o vėliau kartu su Jaylenu Brownu nulėmė ir pergalę.

Pratęsime Tatumas pridėjo keturis taškus, Brownas – penkis ir „Celtics“ 101:98 įveikė Sabonio komandą.

Tatumas iš viso pelnė 24 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir 8 sykius suklydo, tuo metu Brownas surinko 26 taškus, 15 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvius perdavimus.

HEROJUS. „Knicks“ talentas R.J. Barrettas užkariauja Niujorko sirgalių širdis. Prieš tai įskraidinęs pergalingą metimą, šį kartą gynėjas surinko 31 tašką (9/16 dvit., 3/4 trit., 4/5 baud.) ir atvedė „Knicks“ į pergalę namie 111:96 prieš San Antonijaus „Spurs“.

Sirgaliai ėmė ne tik skanduoti Barretto vardą, bet prasidėjo ir šūkiai „MVP! MVP!“

„Neabejotinai, man tai reiškia daug, tačiau tuo pačiu jaučiu, jog mano įdedamas darbas pradėjo matytis, – komentavo Barrettas. – Jaučiu savo komandos draugus bei visi atiduodame save ant parketo. Taigi, matosi ne tik mano geras žaidimas, bet ir tai, kaip gerai rungtyniauja mūsų komanda.“

Dėl šlaunies traumos vieną mačą praleidęs prancūzas Evanas Fournier surinko 18 taškų (1/5 dvit., 4/7 trit., 4/5 baud.), 5 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius bei 2 rezultatyvius perdavimus.

KETURI PO 31. Joelis Embiidas septintąkart paeiliui peržengė 30-ies pelnytų taškų ribą bei net ketvirtą sykį iš eilės įmetė lygiai po 31 tašką. Filadelfijos „76ers“ lyderis tokį rezultatą NBA istorijoje užfiksavo antrasis.

Legenda Bobas McAdoo tokį pasiekimą įsirašė 1973 metais.

Aukštaūgis taip pat atkovojo 8 kamuolius bei išdalino 6 rezultatyvius perdavimus, o „76ers“ Hjustone 111:91 pranoko „Rockets“.

Filadelfijos komanda septynių pergalių iš eilės serija – ilgiausia Rytų konferencijoje ir antra ilgiausia visoje NBA. Memfio „Grizzlies“ yra laimėjusi devyniskart paeiliui.

Dalaso „Mavericks“ ir Toronto „Raptors“ fiksuoja šešių pergalių iš eilės serijas.

IŠVARYTAS. Aikštingajam Kevinui Porteriui rungtynės Hjustone baigėsi anksčiau laiko. Gynėjas pečiu nuskynė atskuodusį Charlie Browną, krito ir atskubėjęs „Rockets“ krepšininkas Joshas Christopheris.

Porteris ir Brownas po akimirkos apsikabino, o teisėjai ėjo peržiūrėti momento. Porterio veiksmas buvo prilygintas antro lygio nesportinei pražangai ir krepšininkas buvo pasiųstas į rūbinę.

2019 m. 30-as šaukimas per 28 minutes pelnė 8 taškus (2/4 dvit., 0/5 trit., 4/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei 4 kartus suklydo.

Sausio pradžioje Porteris dėl maišto komandoje buvo suspenduotas vienoms rungtynėms.

PAGERINO. Kylanti Klivlando „Cavaliers“ įpusėjus reguliariajam sezonui Sakramente pasiekė 23-ąją pergalę ir pagerino praėjusio sezono rezultatą, kai per 72 mačus laimėjo 22 kartus.

COVID-19 viruso iškraipytame 2019-2020 m. sezone „Cavaliers“ per 65 rungtynes iškovojo 19 pergalių, o 2018-2019 m. per 82 turus taip pat laimėjo tik 19 sykių.

„Cavaliers“ dabar su 23 pergalėmis ir 18 nesėkmių Rytuose rikiuojasi šeštoje pozicijoje.

PATIESĖ. Išretėjusi Portlando „Trail Blazers“ su Anfernee Simonsu priešakyje namie 114:108 nugalėjo be Jameso Hardeno žaidusią Bruklino „Nets“.

Portlande žibantis Simonsas per 38 minutes surinko 23 taškus (8/13 dvit., 2/11 trit., 1/2 baud.), 11 rezultatyvių perdavimų, 6 atkovotus kamuolius ir 3 klaidas.

„Blazers“ vis dar verčiasi be traumuoto Damiano Lillardo ir C.J. McCollumo, kuriam buvo pažeistas plautis. Normanas Powellas mačą praleido dėl COVID-19, o Larry Nance’as – dėl kelio skausmų.

„Nets“ žvaigždę Hardeną pristabdė kelio problemos. Kevinas Durantas įmetė 28 taškus (7/12 dvit., 2/7 trit., 8/8 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Antrose išvykos rungtynėse paeiliui žaidęs Kyrie Irvingas rungtyniavo 40 minučių, pelnė 22 taškus (6/13 dvit., 3/8 trit., 1/1 baud.), sugriebė 8 kamuolius ir išdalino 4 rezultatyvius.

PER PLAUKĄ. Irvingą užspaudęs Nassiras Little'as privertė „Nets“ žvaigždę prarasti kamuolio kontrolę. Kamuolys pasileido riedėti už šoninės linijos, o Irvingas ir Little'as – kautis dėl jo.

„Trail Blazers“ krepšininkas dar būdamas per kelis metrus šoko ant kamuolio ir palindo po Irvingu, kuris vos nepatyrė rimtos traumos. Little'as užgulė „Nets“ gynėjo čiurną, kuri šiek tiek pakrypo, o pakritęs Irvingas kurį laiką pragulėjo ant parketo.

Laimei, apie rimtesnę krepšininko traumą nepranešama.