Nuotr.: Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Pralaimėjimą reto grožio Eurolygos grandų dvikovoje patyrė „Barcelona“ (15-4).

Taškai 18
Taiklumas 7-12
Atkovoti kamuoliai 2
Rezultatyvūs perdavimai 4

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 73:75 (14:14, 14:20, 26:13, 19:28) nusileido Milano „Armani Exchange“ (11-6) krepšininkams.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje 7 taškų deficitą turėjusi (47:54) „Armani Exchange“ kilo į šturmą, surengė spurtą 9:2, o Kyle'as Hinesas likus 6 minutėms dvitaškiu išlygino rezultatą (56:56).

Vėliau abi komandos tiesiog tapo nevaldomomis puolime. Tiek vieni, tiek kiti smaigstė taiklius metimus ir likus 3 minutėms po Nikola Mirotičiaus dvitaškio rezultatas tapo lygus (65:65).

Netrukus Nicolo Melli pataikė dvitaškį, Benas Bentilas – vieną baudą (68:65), Devonas Hallas pridėjo dvitaškį ir likus minutei italai kontroliavo rungtynes (70:65).

Netrukus Brandonas Daviesas sumetė baudas (67:70), Hallas atsakė tik viena (71:67), o tritaškį smeigęs Kyle'as Kuričius likus 30 sekundžių sumažino deficitą iki minimumo (70:71).

Netrukus Malcolmas Delaney šaltakraujiškai smeigė tritaškį iš krašto ir likus 9 sekundėms nutolino savo ekipą per du metimus (74:70)

Visgi tuo pačiu akimirksniu atsakė ir Mirotičius, likus 5 sekundėms sumažindamas deficitą iki minimalaus (73:74).

Prie baudų linijos stojęs Melli pataikė tik vieną baudą (73:75) ir paliko šansą katalonams, tačiau lemiamas Mirotičiaus tritaškis nebuvo tikslus bei svečiai triumfavo.

„Barcai“ Jokubaitis per 22,5 minutės surinko 11 taškų (4/7 dvit., 1/1 trit.), 4 atkovotus bei 1 prarastą kamuolį, 6 rezultatyvius perdavimus ir 16 naudingumo balų.

Daugiausia pelno: Shavon Shields

Katalonų neišgelbėjo naudingiausias karjeros Eurolygoje rungtynes sužaidęs Kuričius. Gynėjas pelnė 22 taškus (5/5 dvit., 3/4 trit., 3/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 29 naudingumo balus.

Iki šiol Kuričiaus efektyvumo rekordas buvo 26.

Į pergalę „Armani Exchange“ vedė Sergio Rodriguezas. El Chacho per 21 minutę pelnė 18 taškų (3/6 dvit., 4/6 trit.), atkovojo 2 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo ir surinko 17 naudingumo balų.

Tai buvo pirmasis mačas šį sezoną, kuomet iššvaisčiusi dviženklį pranašumą „Barca“ pralaimėjo.

Po rungtynių žurnalistas prakalbo apie gerą katalonų energiją, tačiau Šaras greit jį nutraukė.

„Kokį pozityvą jūs matote? Mes pralaimėjome rungtynes namuose, kas čia pozityvaus? Kodėl mes turime sau meluoti? Mes patyrėme pralaimėjimą, nesekėme rungtynių plano, o mus išstūmė iš puolimo ritmo. Koks pozityvas?“ – piktai daug retorinių klausimų uždavė Šaras.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai ir nė vienai komandai nepavyko įgyti iniciatyvos. Milano ekipą pirmajame kėlinyje į priekį tempė Rodriguezas, kuris surinko 10 iš 14 komandos taškų, o po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje degė lygus rezultatas – 14:14.

Antrojo kėlinio viduryje Šaras buvo nepatenkintas, kuomet prieš Nicolasą Laprovittolą nebuvo sušvilpta pražanga ir argentinietis išbėgo už galinės linijos. Už tai latvis Olegs Latiševs nubaudė lietuvį technine pražanga.

Po Šaro techninės „Barca“ krito į duobę. Katalonai sugėrė varžovų spurtą 10:1 ir po Beno Bentilo dvitaškio prieš pertrauką Milano klubas turėjo 7 taškų pranašumą (32:25).

Pailsėję šeimininkai kaip reikiant užsikūrė. Šaro kariauna surengė 26 taškų trečiąjį kėlinį, varžovams leido įmesti perpus mažiau ir po spurto 26:11 bei Jokubaičio dvitaškio prieš lemiamą ketvirtį laikė iniciatyvą savo rankose (54:47).

Per trečiąjį kėlinį „Barcelona“ įmetė beveik tiek pat taškų, kiek per pirmuosius du – 26 prieš 28.

„Barcelona“: Kyle'as Kuričius 22 (5/5 dvit., 3/4 trit., 5 atk. kam., 29 naud.), Nikola Mirotičius 18 (4/5 dvit., 3/5 trit., 4 kld.), Brandonas Daviesas (5/8 dvit.) ir Rokas Jokubaitis (4/7 dvit., 6 rez. perd.) po 11.

„Armani Exchange“: Sergio Rodriguezas 18 (4/6 trit., 4 rez. perd., 4 kld.), Malcolmas Delaney 15 (4/5 trit.), Benjaminas Bentilas (4 per. kam.), Nicolo Melli , Kyle'as Hinesas (3/7 dvit.) ir Devonas Hallas po 8.

Atrinkti (0) Visi (12)
Jokubaite uzdare paskutinej atakoj, turejo Hayesas perimt. Ataka pries tai ant pumpfake Kuricas pasimove, irgi lengvi taskai. Kaltu daug gali rast, zaide abi komandos gerai, laimejo geresne. Siandien. Kas serija laimetu neaisku.
2022-01-12
+1
MVai
tas šaro pozityvumas tikrai padeda komandai ;)
2022-01-12
+1
cia ir yra skirtumas tarp nugaletoju ir luzeriu. saras isiutes o zdovcui viskas gerai, losia solidziai nors ir yra absoliuti dugno komanda. aciu tau sarai kad pakelei taip zalgiri, tik beda kad is tokiu aukstybiu tas kritimas i buvusi lygi ar dar zemiau yra labai skaudus.