Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL

Virginijus Šeškus šiandien rėmėsi vos penkiais pagrindiniais krepšininkais, tačiau jo vadovaujama Jonavos „CBet“ (7-9) šiandien pademonstravo kovotojų charakterį ir 2,5 kėlinio kibo Vilniaus „Rytui“ (15-1) į atlapus.

Fotogalerija

Visgi po pertraukos aukštesnę pavarą įjungę vilniečiai pratęsė pergalių seriją iki trylikos.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai „Betsafe-LKL“ rungtynėse išvykoje 94:79 (20:19, 15:24, 31:11, 28:25) palaužė jonaviečius.

Šiose rungtynėse dėl koronaviruso „CBet“ nepadėjo Evaldas Šaulys, Kahlilas Thomasas, Edvinas Šeškus ir Tomas Zdanavičius. Negana to, dėl traumos vis dar negali žaisti Juanas Palaciosas.

Tuo metu sostinės klubo gretose nežaidė traumuotas Maurice‘as Ndouras ir ilsintas Arnas Butkevičius.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie antrajame kėlinyje, vedami 18 taškų pirmoje mačo pusėje surinkusio Manu Lecomte, galingai spurtavo 23:10 ir po Laimono Kisieliaus baudų metimų prieš pertrauką įgijo dviženklį pranašumą (43:33).

Visgi po pertraukos Jonavos krepšininkai pradėjo rodyti nuovargio ženklus, o tuo pasinaudojęs „Rytas“ pradėjo tritaškių fiestą. Vilniečiai per trečiąjį ketvirtį susmeigė 7 tolimus metimus, spurtavo 29:7 ir po Luko Ulecko šūvio trečiojo kėlinio pabaigoje įgijo 14 taškų pranašumą (64:50).

Bendras ketvirčio rezultatas – 31:10.

Ketvirtasis kėlinys tapo formalumu. Vilniečiai padidino persvarą ir triumfavo.

Į tokį slogų pasirodymą sureagavo ir sostinės ekipos vyr. treneris Žibėnas, kuris spaudos konferencijoje negailėjo kritikos savo auklėtiniams.

„Prieš rungtynes žaidėjams buvo pasakyta. Nenoriu atskleisti rūbinės detalių atskleisti, bet jiems buvo pasakyta daug teisingų dalykų. Šiandien mes neatpažinome žaidėjų tiek prieš pertrauką, tiek po jos. Vienintelis geras dalykas, kad sužaidėme gerą trečią kėlinį. Taip, kaip privalome žaisti. Šiandien žaidėjai nusprendė pasiimti laisvą dieną.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Požiūris paskutinėse treniruotėse buvo prastas. Kaip tu dirbi, ruošiesi, taip tu ir atrodai rungtynėse. Šiandien žaidėjai nesuprato, kad yra privilegija žaisti Vilniuje. Tą privalome vertinti. Mes šiandien to nevertinome. Jeigu turėsime tokį požiūrį, toli neisime“, – dėstė treneris.

Įspūdingą pasirodymą pergalingame mače surengė Ivanas Buva. Kroatas per 26 minutes surinko 30 taškų (12/14 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), 15 atkovotų bei 1 perimtą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus, klaidą, 6 išprovokuotas pražangas ir 49 naudingumo balus.

49 balai – tiek Buvos karjeros, tiek šio sezono LKL rekordas, iki šiol priklausęs buvusiam žalgiriečiui Emmanueliui Mudiay, kuris prieš „Dzūkiją“ surinko 44 naudingumo balus.

„Rytas“ šiose rungtynėse pavydėtinai taikliai metė tritaškius – 20 iš 33 (61 proc.).

„CBet“ šiame mače rėmėsi penkiais pagrindiniais žaidėjais ir dviem jaunaisiais krepšininkais. Nedas Rauluševičius ant parketo praleido 8 minutes, Mantas Masiliūnas – 3.

Į priekį „CBet“ ekipą tempė Lecomte ir Vitalijaus Kozio duetas.

Lecomte per 40 minučių pelnė 27 taškus (6/8 dvit., 4/8 trit., 3/5 baud.), atkovojo 4 bei prarado 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

Karjeros mačą sužaidęs Kozys pridėjo 23 taškus (5/11 dvit., 3/8 trit., 4/5 baud.), 9 atkovotus bei 3 perimtus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 27 naudingumo balus.

Tuo metu beveik pusės komandos šiose rungtynėse neturėjęs „CBet“ vyr. treneris Šeškus džiaugėsi savo komandos kovingumu ir jo veide spindėjo šypsena.

„Aš tikėjausi, kad mes tikrai blogesnes rungtynes sužaisime, nes savaitę nesportavome, penki žmonės. Aš galvoju, kad mes šiandien žaidėme tą žaidimą, kuris buvo prieš du mėnesius. Nėra čia ką komentuoti. Manau, kad varžovų treneris daugiau pasakys.

Galiu tik padėkoti vyrams už tą kovą. Smagu, kad nepralaimėjome 40 taškų skirtumu. Buvome pasiruošę zoninę gynybą. Matėsi, kad truputį išmušėme „Rytą“, – dėstė specialistas.

„CBet“: Manu Lecomte 27 (6/8 dvit., 4/8 trit., 6 rez. perd., 5 kld., 27 naud.), Vitalijus Kozys 23 (5/11 dvit., 3/8 trit., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam., 4 kld., 27 naud.), Lachlanas Andersonas 13 (3/6 trit., 3 per. kam.), Justinas Ramanauskas (2/6 trit.) ir Laimonas Kisielius (8 atk. kam.) po 8.

„Rytas“: Ivanas Buva 30 (12/14 dvit., 15 atk. kam., 49 naud.), Lukas Uleckas 17 (5/9 trit., 5 atk. kam.), Margiris Normantas 12 (2/8 trit.), Kenny Smithas 11 (3/6 trit., 7 rez. perd., 4 kld.), Tanneris Leissneris 10 (1/5 trit., 6 atk. kam.), Gytis Radzevičius 8 (1/5 trit., 9 atk. kam.).