Nuotr.: ZUMAPRESS – Scanpix
Nuotr. ZUMAPRESS – Scanpix

Praėjusio sezono Eurolygos finalo pakartojime dramatišką pergalę iškovojo „Barca“ (16-4).

Rezultatyvūs perdavimai 1

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 82:77 (19:17, 21:24, 21:15, 21:21) palaužė čempionų titulą ginantį Stambulo „Anadolu Efes“ (9-10).

Septynių taškų deficitą (60:67) ketvirtojo kėlinio pradžioje turėję svečiai nepasidavė. „Anadolu Efes“ spurtavo 12:6 ir likus 3 minutėms po Shane'o Larkino tritaškio sumažino skirtumą iki minimumo (72:73).

„Barca“ smogė atgal: Rokas Jokubaitis pelnė dvitaškį, Brandonas Daviesas bei Nikola Mirotičius taip pat pridėjo po du taškus ir likus 2 minutėms atstatė saugų pranašumą (80:72).

Turkai sugebėjo sugrįžti, atsakė mini spurtu 5:0 ir po Vasilije Micičiaus dvitaškio sumažino skirtumą iki vieno metimo (77:80).

Mačą įšaldė Jokubaitis, kuris pelnė sudėtingą dvitaškį su pražangą ir katalonai triumfavo (82:77).

Jokubaičio metimas:

Jokubaitis per 21 minutę surinko 16 taškų (3/6 dvit., 3/4 trit., 1/3 baud.), 2 atkovotus bei 4 prarastus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 11 naudingumo balų.

Labiausiai 20-metis blizgėjo per paskutines šešias mačo minutes, kuomet pelnė 7 iš 16 savo taškų.

Rezultatyviausią karjeros mačą Eurolygoje sužaidęs Rokas buvo pripažintas geriausiu rungtynių žaidėju.

Įžaidėjas iš Lietuvos per pastarąsias ketverias rungtynes renka bent po 11 taškų.

Pergalingą metimą lietuvis buvo pataikęs ir pirmoje tarpusavio akistatoje su „Anadolu Efes“ šį sezoną.

„Mums labai reikėjo pergalės, ją pasiėmėme, visi esame laimingi ir važiuojame toliau – po mačo sakė Rokas. – Visos rungtynės Eurolygoje yra sunkios. Mes stengiamės kovoti ir laimėti kiekvieną mačą. Nesame pačios geriausios formos, bet pasiėmėme labai svarbią pergalę.“

„Tai buvo neįtikėtina kova, – po rungtynių dėstė Šaras. – Labai geras dalykas, kad visuomet turėjome kažkokį pranašumą. Galėjome rungtynes uždaryti anksčiau, žaisdami protingiau, bet tai padaryti yra sunku.

„Anadolu Efes“ yra labai gera komanda, gynėjai – vieni geriausių Europoje. Detalės pabaigoje lemia viską. Tai yra labai svarbi pergalė po tiek daug pralaimėjimų.“

Stambulo ekipos gretose išsiskyrė Micičius, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 18 taškų (3/5 dvit., 0/3 trit., 12/15 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, klaida, 1 rezultatyvus perdavimas bei 17 naudingumo balų.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie po Mirotičiaus dvitaškio antrojo kėlinio viduryje įgijo 7 taškų pranašumą (16:9).

Visgi į tai „Anadolu Efes“ atsakė galingu spurtu 20:8 ir perėmė iniciatyvą (29:24).

Prieš pertrauką katalonai sugebėjo reabilituotis, Jokubaitis smeigė tritaškį, Mirotičius pridėjo dvitaškį ir po atkarpos 9:3 į pertrauką išėjo turėdami minimalų deficitą (40:41).

Per pirmuosius du kėlinius tiek „Barcos“ aukštaūgis  Daviesas, tiek „Anadolu Efes“ gynėjas Micičius uždirbo po tris asmenines pražangas.

Sužaidus vos tris minutes trečiajame kėlinyje iš aikštelės buvo išvarytas „Anadolu Efes“ strategas Erginas Atamanas, kuris užsidirbo dvi technines pražangas iš eilės.

Tiesa, Erginas neskubėjo palikti „Palau Plaugrana“ aikštelės, ilgai ginčijosi su teisėjais ir klausė, už ką jam buvo skirta antroji techninė nuobauda.

Galiausiai Atamanas pajudėjo link rūbinių, tačiau prieš tai suspaudęs kumščius užvedinėjo į Barseloną atvykusius „Anadolu Efes“ sirgalius ir sušuko: „Aš laimėjau taurę!“

Atamanas buvo išvarytas ir pirmosiose tarpusavio rungtynėse prieš „Barcą“ gruodžio 3-ąją. Dvikovą 95:93 per pratęsimą laimėjo katalonai.

Po turkų stratego išvarymo „Barca“ užbaigė spurtą 11:2 bei įgijo 8 taškų pranašumą (51:43) bei iniciatyvą išlaikė iki pat ketvirčio pabaigos (61:56).

Rungtynes stebėjo garsus lietuvių komikas Justinas Jankevičius.

„Barcelona“: Rokas Jokubaitis 16 (3/4 trit., 4 kld.), Nikola Mirotičius 15 (4/4 dvit., 2/4 trit.), Sertačas Šanli 13 (7 atk. kam.), Cory Higginsas 9 (5/6 baud.), Kyle'as Kuričius 8 (2/3 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Brandonas Daviesas 7.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 18 (12/15 baud.), Shane'as Larkinas 17 (3/7 trit., 6/7 baud., 4 rez. perd.), Krunoslavas Simonas (5/7 dvit.) ir Bryantas Dunstonas (6/7 baud., 6 atk. kam.) po 12.

Ergino Atamano išvarymas:

Atrinkti (0) Visi (21)
Zemaitis
Pyderai teisejai tempia ta barcelena
2022-01-14
X
ir dabar pasakymit, Jokubaitis čia tik dabar atsirado ? ar jau ir praėjusią vasarą turėjo būti numeris pirmas įžaidėjo pozicijoje rinktinėje.
2022-01-14
+4
Fas
pastabos apie klouną galėjome ir išvengti
2022-01-14
A.
noretusi pamatyti nauju klaidinanciu judesiu Jokubaicio. Šaras visgi geras jo mentorius, o ir kiti lietuviai dirbantys barcoje.
2022-01-14
+3
Madridista
Su Atamano isvarymu tikrai buvo perspausta, uz nieka ta antra technine dave, tai galima puikiai suprast kodel jis nenorejo iseiti o kai jau isejo tai isejo su fejerverkais.