Po daug metų trukusios netvarkos tiek biure, tiek trenerių štabe, Čikagos „Bulls“ prezidentas ir vyriausiasis operacijų vadovas Michaelas Reinsdorfas pasamdė Artūrą Karnišovą, kad šis pakeistų viską iš pamatų ir atgaivintų atkrintamųjų varžybų viltis.
Chicago Bulls / Tvarkaraštis
Kol kas rezultatai yra nuostabūs. Ilgus metus trukusios klaidos ir nepasitikėjimas organizacija greitai išblėso. Šį sezoną „Bulls“ tapo geriausia Rytų komanda.
„Kai pasamdėme Arturą, buvau įsitikinęs, kad jis padės viską pakeisti, bet tikrai nemaniau, jog viskas įvyks taip greitai, – ESPN sakė Reinsdorfas. – Nėra jokių problemų. Nėra dramos. Tiesiog visi nori patekti į kitą lygį. Tai yra geras jausmas.“
Prieš „Bulls“ (27-12) penktadienį savo aikštėje priimant „Golden State Warriors“ (30-11), Reinsdorfas tikina, kad kol kas apie kažkokius pasiekimus kalbėti anksti, tačiau pripažino: „Smagu, kai „Bulls“ vėl yra konkurencingi.“
Žiūrint į pastaruosius septynerius metus, atkrintamąsias „Bulls“ praleido šešis kartus, tačiau šį pavasarį, ko gero, tai pasikeis. Reinsdorfas mano, kad sprendimas pasamdyti Karnišovą, kai 2020 m. balandžio mėn. lyga buvo sustabdyta, suteikė jam galimybę paspartinti organizacinį atstatymą.

„Mes pasamdėme Artūrą COVID-19 pandemijos pradžioje, kai daug komandų nuo bet kokios veiklos susilaikė, – ESPN pasakojo Reinsdorfas. – Dažnai žmonės ateina ir iškart pradeda tvarkyti namus, tačiau Artūras neskubėjo. Jis skyrė laiko susipažinti su mūsų organizacijos žmonėmis.“
„Bulls“ nesugebėjo kvalifikuotis Orlando burbului ir galiausiai Karnišovas atleido buvusį trenerį Jimą Boyleną. Viskas pasikeitė, kai Billy Donovanas paliko Oklahomos „Thunder“, todėl Karnišovas pranešė Reinsdorfui, kad jis nedelsiant skrenda į Floridą susitikti su be darbo likusiu strategu.
„Tą minutę, kai Billy Donovanas paskelbė, kad negrįš treniruoti „Thunder“, Artūras buvo pasirengęs stovyklauti jo namuose, – teigė Reinsdorfas. – Biliy pasamdymas buvo esminis žingsnis „Bulls“ ekipai.“
Karnišovas ir Donovanas yra tarp pirmaujančių kandidatų į metų vadovo ir trenerio apdovanojimus. Dabar Reinsdorfas stebi tai, ko „Bulls“ viduje trūko daugelį metų: pasitikėjimą ir santykių kūrimą.
Donovanas garsėja neprilygstamu savo gebėjimu rasti bendrą kalbą su žaidėjais ir tai tapo didžiule gynėjo Zacho LaVine'o evoliucijos Čikagoje dalimi.
„Artūras ir Billy tikrai skyrė laiko susipažinti su Zachu LaVine'u ir žinojo, kad jis nori laimėti, – dėstė Reinsdorfas. – Zachas žaidė blogose komandose, ir kaip tai nebuvo Devino Bookerio kaltė, jog jis žaidė nekonkurencingame „Suns“ klube, tai taip pat nebuvo ir Zacho kaltė. Mums reikėjo jam padėti. Billy, Artūras ir Marcas Eversley praleidžia daug laiko su mūsų žaidėjais.
Tai ne tik žaidėjai, tai – žmonės. Vyrukams prireikė laiko suprasti, koks yra LaVine'as. Žmonėms iš išorės lengva sakyti: „Jis yra tik taškų rinkėjas ir daugiau niekas jam nerūpi.“ Tačiau tie vyrukai viską žinojo geriau, nes kartu su juo praleido daug laiko ir galėjo padiskutuoti ne tik apie krepšinį.“

Reinsdorfas prisiminė laisvųjų agentų rinkos pradžią praėjusį rugpjūtį, kuomet Karnišovas išsiuntė Eversley susitikti su franšizės taikiniu numeris vienas – DeMaru DeRozanu. Eversley ir DeRozanas turėjo bendrą istoriją dar nuo Toronto „Raptors“ laikų.
„Artūro ego nėra toks, kad jis turi būti pagrindinis žmogus kiekviename sandoryje, – sakė Reinsdorfas. – Praėjusiais metais jis buvo agresyvus bandant gauti Nikola Vučevičių ir visiems čia parodė, kad tuometinė situacija nebuvo labai gera. Tai buvo protinga, ir tai buvo įvykių grandinės, atvedusios mus į tai, kur esame šiandien, pradžia.
Rinkdami sudėtį, taip pat sutelkėme dėmesį į gynybą. Alexas Caruso padėjo. Lonzo Ballas buvo puikus papildymas. Taip pat 38-uoju šaukimu pasirinkome Ayo Dosunmu. Jis buvo aukščiau mūsų sąraše.
Mes dar nesukame pergalės ratų, bet malonu būti konkurencingiems ir varžytis dėl aukštų pozicijų. Turime daug darbo, bet džiaugiamės tuo, kur esame.“
ENBAS:
Prenumeruokite BasketNews ir naršykite be reklamų.