Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Atakų organizatoriaus žaidimo kokybė atsispindi pagal komandos rezultatus, mano įžaidėjas Donatas Sabeckis.

Šį sezoną metamos baudos

72%
13,7
Pataiko: 13,7
Taiklumas: 71,8%
Vieta lygoje: 6
Geriausias pasiekimas: 24
Blogiausias pasiekimas: 2
Daugiausia pataiko: Jon Elmore

Įpusėjus LKL reguliariajam sezonui „Šiauliai-7bet“ tvirtai žengia ketvirtoje vietoje (10-6), o KMT peršoko Utenos „Juventus“ barjerą bei pirmą kartą nuo 2014-2015 metų sezono taurės varžybose pasiekė pusfinalį.

Ne 28 minučių, 10 taškų ir 4,5 rezultatyvaus perdavimo asmeniniai rodikliai, o tokie komandos rezultatai Sabeckiui kelia šypseną.

„Kai komanda laimi, visada yra gerai, – interviu tinklalapiui BasketNews pasakojo 29-erių Sabeckis. – Įžaidėjo darbas atsispindi komandos rezultatuose. Jeigu komanda pralaimi, reiškia, įžaidėjas yra prastas, o jeigu laimi, tai viskas yra gerai. Kol kas galime džiaugtis, bet nereikia džiaugtis per anksti – dar liko pusė sezono.“

Sekmadienio vakarą „Šiauliai“ užfiksavo pasiekimą, kuris klubo istorijoje veikiausiai yra geriausias per pastaruosius šešerius metus, nuo tada, kai 2016 metais su treneriu Gediminu Petrausku buvo laimėta Baltijos krepšinio lyga.

Pats Sabeckis komandoje žaidžia trečią sezoną, o prieš tai komandos marškinėlius vilkėjo 2016-2018 m. Jau tada jis vieną sezoną dirbo su Antanu Sireika, o visa kompanija triukšmavo LKL.

Į „Šiaulius“ Sabeckis grįžo po trejų metų pertraukos ir dabar klubas žaidžia taip gerai, kad sunku pasakyti, ar atsakomajame KMT mače Utenoje buvo užfiksuota staigmena, ar dėsningas rezultatas.

Nepaisant to, jog Sireika rėmėsi aštuoniais žaidėjais bei neturėjo pagrindinio vidurio puolėjo Giedriaus Staniulio.

Donatas Sabeckis

Donatas  Sabeckis
Komanda: Šiaulių Šiauliai-7bet
Pozicija: PG
Amžius: 29
Ūgis: 198 cm
Svoris: 95 kg
Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

Tai buvo jau šeštoji šių komandų tarpusavio kova šį sezoną ir keturias iš jų laimėjo „Šiauliai“. Jie vakar svečiuose 92:86 palaužė „Juventus“ ir su 9 taškų persvara žengė į KMT pusfinalį.

Kol Arminas Urbutis yra traumuotas, Sabeckis užima komandos kapitono pareigas. Jis interviu tinklalapiui BasketNews papasakojo apie skambiausią sezono pergalę, puikią Sireikos komandų atmosferą, dušą treneriui, iššovusį komandos draugą ir kt.

– Donatai, žinojote, kad turėsite žaisti aštuoniese. Su kokiomis mintimis važiavote į Uteną?
– Komandoje visi buvo užsivedę ir važiavome laimėti. Dar likus trims dienoms žinojome, kad Giedrius (Staniulis) ir Ernestas (Jonkus) nežais. Dėl Giedriaus visi buvome labai nuliūdę, bet žinojome, kad Utena mums šį sezoną yra labai paranki komanda. Jeigu nori, visada gali pasiruošti rungtynėms ir su aštuoniais, septyniais ar šešiais žaidėjais, reikia tik noro. Visi buvo užsivedę, motyvuoti, dar nuo rūbinės atrodė, kad viskas bus gerai.

Kartais būna, kad vienas atsipalaidavęs, vienas ne, vienas savęs labiau žiūri, bet šįkart visi ėjo kovoti ir nežiūrėti asmeninių dalykų.

Nuotr. LKL

– Giedrius Staniulis statistiškai žaidžia geriausią karjeros sezoną. Ko netenkate be jo?
– Jis yra labai svarbus, netenkame gynybos, atkovotų kamuolių, kovos po krepšiu, raumenų. Vienas svarbiausių komandos narių.

– Likus be Staniulio, kai kuriems komandos nariams teko pakeisti pozicijas, pavyzdžiui, Paulius Danusevičius žaidė vidurio puolėjo pozicijoje, ko turbūt nebuvo daręs visą sezoną.
– Buvo žaidęs sezono pradžioje, kai Arminas (Urbutis) gavo traumą. Tada ieškojome papildymo, tai ir man tuomet teko pažaisti ketvirtoje pozicijoje, ir Pauliui penktoje. Kur padėsi, ten reikia eiti ir žaisti. Buvo svarbios rungtynės ir visi bandė daryti viską dėl pergalės. Manau, kad Paulius apskritai sužaidė geriausias sezono rungtynes.

– Kaip manote, kuo „Juventus“ „Šiauliams“ yra paranki?
– Nežinome, kodėl paranki, bet šį sezoną su jais žaidėme jau šeštą kartą, tad jaučiame, kad patogu su jais žaisti. Net nežinau, kaip tai gaunasi, nes jie turi ilgesnę rotaciją, sudėtis ant popieriaus atrodo stipresnė, bet kaskart yra patogu su jais žaisti.

– Jau pirmajame kėlinyje susikrovėte 10 taškų persvarą. Taip pavyko nusimesti įtampą?
– Nuo pat pradžių atrodė, kad mes išėjome laimėti, o Utena galbūt šiek tiek buvo išsigandusi, galbūt pajautė favoritų naštą ir bijojo pralaimėti. Mes neturėjome ko prarasti ir atrodė, jog nuo pirmųjų minučių žaidėme su kita energija.

– „Šiauliai“ šį sezoną taip pat žaidžia solidžiai, tad kodėl manote, kad „Juventus“ buvo favoritai?
– Jie perka didelius vardus, nėra paslaptis, kad jų biudžetas yra gerokai didesnis. Manau, kad automatiškai gaunasi, jog Utena yra laikomi favoritai. Nėra taip, kad mes jiems užkrauname naštą, galbūt jie patys tai sau užsikrauna.  

– Antanas Sireika jau po pirmųjų KMT rungtynių spaudos konferencijoje pasisakė, kad žino, jog „Šiauliai“ pateks į finalo ketvertą. Kaip jūs į tai reagavote?
– Tuo metu, kai treneris tai pasakė, ką tik buvome laimėję LKL ir KMT prieš Uteną. Taip ir reagavome – tikrai tikėjome, kad galime laimėti.

– Paskutinį kėlinį pradėjote su dviejų taškų persvara, bet po to ji išaugo ir iki 14 taškų. Kaip pavyko perlaužti rungtynes?
– Tiesiog žaidėme savo krepšinį ir darėme tai, ką mokėjome geriausiai. Po truputį, po truputį ėjome ir net rungtynių pabaigoje atrodė, kad aštuoniese turėjome daugiau jėgų nei jie.

– Po rungtynių rūbinėje trenerį pasitikote su dušu. Kam kilo ši idėja?
– Bendrai visi nusprendėme, ta tradicija iš JAV atėjusi. Visi buvome labai laimingi ir norėjome padaryti kažką tokio, kad treneriui būtų smagu.

– Anksčiau jau žaidėte Sireikos komandoje vieną sezoną, ar tokių dalykų pasitaikydavo?
– Tuomet, kai žaidžiau antrą sezoną „Šiauliuose“, kai turėjome Lauryną Birutį, komanda buvo labai gera, ir rūbinė buvo labai gera. Gal nebuvo daug ko taip švęsti, bet komanda buvo tikrai stipri. Laimėjome prieš „Žalgirį“, LKL atkrintamosiose prieš „Lietkabelį“ nedaug trūko, kad išeitume toliau. Gal tokių švenčių nebuvo, bet pas Antaną rūbinėje atmosfera visada būna gera.

– Kokia buvo paties Antano reakcija į pergalę ir dušą?
– Džiaugėsi, laimingas, jam Šiauliai yra labai svarbūs. Pasiekti tas pergales su „Šiauliais“ ir dar jaunimu... Manau, jam čia dviguba pergalė.

O dėl dušo sakė: „Labai šalta, vyrai, baikite“ (juokiasi).

– Kokį gaunate pasitikėjimą ir užduotis iš trenerio Sireikos?
– Yra laisvės, apskritai komandoje propaguojamas laisvesnis krepšinis, daugiau tritaškių. Ir jaunimui tai padeda, jie pataiko metimus ir atsipalaiduoja, atsiriša rankos. Jaučiasi iš trenerio pasitikėjimas, bet nėra taip, kad ateini ir darai, ką nori. Turime savo planą ir jį vykdome. Treneris galbūt suteikia pasitikėjimo duodamas minučių.

Jonas Elmore'as vis tiek yra pagrindinis komandos taškų rinkėjas, todėl man kartais reikia tiek jį, tiek visą komandą nuraminti, sujungti komandą, kad visi būtų įtraukti į žaidimą. Taip pat man daug užduočių yra gynyboje, reikia visiems padėti. Mano gynybinės užduotys galbūt net svarbesnės nei puolimo.

– Elmore'as yra didžiausia šio sezono LKL staigmena. Kaip su juo pasidalijate užduotimis?
– Šiais laikais daug komandų žaidžia su dviem gynėjais, kurie gali valdyti kamuolį. Mes su Jonu tokie ir esame. Galbūt Jonas daugiau yra taškų rinkėjas, bet jis taip pat gerai mato aikštę. Aš galbūt esu tas, kuris labiau įtraukia kitus, o ne pelno taškus, bet mes labai gerai vienas kitą papildome, pasidalijame vaidmenimis.

Nuotr. LKL

– Elmore'o vidurkiai LKL – 17,3 taško ir 6,1 rezultatyvaus perdavimo. Ar iškart sezono pradžioje supratote, kokio lygio tai žaidėjas?
– Jis atvažiavo ir po vienos dienos treniruočių mes važiavome į draugiškas rungtynes. Iškart matėsi, kad labai talentingas vaikis. Nors iš šukuosenos neatrodo, kad yra jaunas, bet yra jaunas, kaip krepšininkas (juokiasi).

– Pirmą kartą žaisite KMT finalo ketverte. Kokius tikslus keliatės?
– Žaidėme su „Žalgiriu“ prieš savaitę ir žinome, kad šiemet su jais galima žaisti. Žinoma, jie yra žymiai stipresnė komanda ir visi tai suprantame, bet taurė yra iš vienų rungtynių ir tokioms komandoms, kaip mums, yra didesnis pranašumas, neslėgs įtampa ir prie geros dienos – kodėl gi ne?

– Kaip jūs manote, kuo ši „Šiaulių“ komanda yra ypatinga?
– Sakyčiau, kad individualiai ar ant popieriaus nesame stiprūs, bet komandiškai vienas kitą papildome, komanda yra labai gerai sukomplektuota. Net sunku pasakyti, kaip vienas kitą papildome, bet viskas labai gerai veikia. Tiek rūbinėje sutariame, tiek aikštėje viskas gaunasi.

– Kaip turėtų baigtis sezonas, kad jis būtų labai geras?
– Niekas nemėgsta prisišnekėti. LKL pabaigti ketvirtoje vietoje arba pakliūti tarp Top 4 geriausių komandų reguliariajame sezone, o atkrintamosiose negali žinoti, kaip viskas klostysis. KMT irgi negali žinoti, tik vienos rungtynės. Reikia neprisišnekėti, eiti į rungtynes bandyti laimėti.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (4)
Vooova
Sabeckis - komandos lyderis ir siela. Daugiau tokiu zmoniu!!!
2022-01-18
+4
Atsakyti
Jo
Buvo kažkada pasportavęs, dabar rakytės riebaliukais apibėgusios
2022-01-18
Atsakyti
Koganas
Ajazau gi db kiek fanu TIPO atsirado Antano..o pries muse metu visi su zemem maise ji,vadino siauliu tironu,ir ten vos ne pedofilu atsiprsant,,o db gi ereliai visi tipo nieko nebuvo
2022-01-17
+10
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Donatas Sabeckis

Donatas  Sabeckis
Donatas  Sabeckis
MIN: 28.06
PTS: 9.69 (47.17%)
REB: 3.81
AS: 4.88
ST: 1.69
BS: 0.44
TO: 3
GM: 16