Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Antradienio vakarą Europos taurėje Panevėžio „Lietkabelis“ (5-5) vėl įspūdingai atakavo iš toli ir iškovojo penktąją pergalę Europos taurėje.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Nenado Čanako auklėtiniai „Cido“ arenoje 88:65 (29:19, 21:19, 17:9, 21:18) pranoko Vroclavo „Šlask“ (1-8) ekipą, kurią treniruoja buvęs Alytaus „Dzūkijos“ strategas Andrejus Urlepas.

Panevėžiečiai galingai pradėjo rungtynes, pataikydami 5 iš 7 dvitaškių ir 5 iš 10 tritaškių, tad anksti susikrovė dviženklę persvarą, kurią iki kėlinio pabaigos jiems pavyko išsaugoti (29:19).

Antrąjį ketvirtį geriau pradėjo svečiai iš Lenkijos, priartėję prie „Lietkabelio“ (24:29), tačiau tritaškiais ir toliau besišvaistę namų komandos snaiperiai atseikėjo dar 4 iš 8 tolimų metimų (50:31).

Po ilgosios pertraukos Panevėžio komanda vis labiau laužė puolimą per baudos aikštelę, kol „Šlask“ ekipa bandė gelbėtis tolimais metimais.

Net ir laisvi lenkų tritaškiai skriejo pro šalį – 1 iš 8. Čanako kariauna iki lemiamo kėlinio pasiekė rekordinę 20 taškų persvarą (67:47).

Paskutinis kėlinys liko tik formalumas – rimčiau pasipriešinti lenkams nepavyko.

Panevėžio klubo gretose taškais pasižymėjo visi dešimt krepšininkų, o šiame sezone tai didžiausia „Lietkabelio“ pergalė Europos taurėje.

Čanakas vertėsi be dviejų startinio penketo žaidėjų. Komanda prieš pat rungtynes pranešė, kad koronavirusu užsikrėtė Nikola Radičevičius, o Gediminas Orelikas vis dar gydosi dvigalvio raumens traumą.

Panevėžio komandai Vytenis Lipkevičius per 22 minutes pelnė 16 taškų (2/2 dvit., 3/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Panagiotis Kalaitzakis, per 27 minutes pelnęs 18 taškų (4/5 dvit., 3/6 trit.). Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 18 naudingumo balų.

Vroclavo ekipos gretose išsiskyrė Aleksandras Dziewa, kurio sąskaitoje per 26 minutes buvo 11 taškų (3/4 dvit., 5/5 baud.), 3 atkovoti kamuoliai bei 15 naudingumo balų.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 18 (4/5 dvit., 3/6 trit.), Vytenis Lipkevičius 16 (3/4 trit.), Džordže Gagičius 14 (5/9 dvit., 6 atk. kam.), Dovydas Giedraitis 10 (2/6 trit.), Kristupas Žemaitis (2/4 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Grantas Vasiliauskas po 8, Kasparas Berzinš 7 (5 atk. kam.).

„Šlask“: Kodi Justice'as 13 (3/8 trit.), Aleksandras Dziewa (5/5 baud.) ir Jakubas Karolakas (3/8 trit.) po 11, Cyrilas Langevine'as 9 (2 blok.), Ivanas Ramljakas 7 (5 atk. kam.).