Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Sausio 19 d. įvyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) Drausmės komisijos posėdis, kuriame pagal 56.7. LKL nuostatų punktą buvo nagrinėjamas LKL sporto direktoriaus prašymas pirmąja instancija pradėti tirti galimą Klaipėdos „Neptūno“ klubo pažeidimą dėl 2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ čempionato vykdymo nuostatų 46.1.2. ir 46.1.4. punktų nesilaikymo.

  • „46.1.2. LKL dalyviai privalo elgtis etiškai, skelbti tiktai tikslią, tikrą, pagrįstą ir teisingą informaciją etiška forma. LKL dalyviams draudžiama viešai (spaudos konferencijų metų, socialiniuose tinkluose ir socialinės medijos kanaluose, interviu, straipsniuose, pasisakymuose ir kt.) grasinti, įžeidinėti, reikšti nepagarbą ir kritiką kitiems LKL dalyviams, LKL klubams, žaidėjams, sirgaliams, teisėjams ar Lietuvos krepšinio lygai ir jos darbuotojams. Viešoje erdvėje, žiniasklaidoje privalo neeskaluoti ir nespręsti temų, kurios gali pakenkti LKL, LKL klubų įvaizdžiui ir reputacijai.“
     
  • „46.1.4. Kritika ir/ar pretenzijos dėl LKL dalyvių netinkamo elgesio ir/ar netinkamai atliekamų pareigų, nekompetentingai atliekamo darbo pirmiausia turi būti pateikiama/išdėstoma LKL organizacijos viduje, šiuose nuostatuose numatyta tvarka, o ne viešai.“

Šį sezoną metami tritaškiai

30%
6,4
Pataiko: 6,4
Taiklumas: 30,0%
Vieta lygoje: 10
Geriausias pasiekimas: 10
Blogiausias pasiekimas: 2
Daugiausia pataiko: Deividas Gailius

Posėdyje dalyvavo LKL Drausmės komisijos nariai: LKL prezidentas Remigijus Milašius, Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšinio klubo prezidentas Rimantas Endrijaitis, Panevėžio „Lietkabelio“ direktorius Martynas Purlys (svarstant klausimą ir priimant sprendimą nusišalino), LKL teisinio partnerio „Cobalt“ vyresnysis teisininkas Žygintas Voronavičius. Posėdyje nedalyvavo LKL Drausmės komisijos narys Tomas Pačėsas.

LKL drausmės komisija, įvertinusi surinktą medžiagą, nusprendė, jog Klaipėdos „Neptūno“ komanda akivaizdžiai pažeidė LKL nuostatų 46.1.2 ir 46.1.4 punktus šiais viešais veiksmais ir pareiškimais:

  • 2022 m. sausio 5 d. oficialioje klubo svetainėje paskelbdama neetiško turinio bei formos, taip pat tikrovės neatitinkančios informacijos turintį straipsnį;
  • Komandos vyr. trenerio Dainiaus Adomaičio pasisakymai spaudos konferencijoje, vykusioje po 2022 m. sausio 5 d. Citadele KMT rungtynių tarp „Neptūno“ ir „Lietkabelio“ komandų;
  • Klaipėdos komandos atstovo Viliaus Sukono 2022 m. sausio 4 ir 5 d. neetiški, nepagarbūs ir tikrovės neatitinkančios informacijos turintys įrašai socialiniame tinkle „Facebook“.

LKL Drausmės komisijos posėdyje dalyvavę (ir nenusišalinę) komisijos nariai bendru sutarimu nusprendė: už nuostatų 46.1.2. ir 46.1.4 punktų pažeidimą, vadovaujantis nuostatų 68.6. ir 68.7. punktais, Klaipėdos „Neptūno“ komandai skirti piniginę 1300 (vieno tūkstančio trijų šimtų) eurų baudą.

Jeigu nesutinka su šiuo LKL Drausmės komisijos sprendimu, Klaipėdos „Neptūnas“ gali per septynias dienas jį apskųsti LKF etikos ir drausmės komisijai.

Adomaičio spaudos konferencija po pirmųjų KMT ketvirtfinalio rungtynių:

„BasketNews.lt podkastas“:

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (14)
barca - kazan tiesiogiai per twitch.tv/gzeskax !!
2022-01-20
-2
Atsakyti
Anonimas
super
2022-01-20
+1
Atsakyti
Anonimas
Pigoka garbe
2022-01-20
+3
Atsakyti
Anonimas
FIBA Adomaicio nebaude LKL nubaude
2022-01-20
Atsakyti
Pačėsas nedalyvavo!😂😂😂 šitam marozui tik tokiose komisijose ir dalyvaut! 😎
2022-01-20
+6
Atsakyti
Hhhu
ble komisija tai topine
2022-01-20
+9
Atsakyti
O mes dar kalbame apie laisvą Lietuvą.Skiepytis verčia,pasisakyti apie varžovus nieko negalima,turi tylėti,kaip pelė po šluota,net nusipersti negalima.Ne už tokią laisvę mūsų tėvai ir seneliai kovojo,deja,bet ta vadinama laisvė pasirodo yra tik iliuzija.
2022-01-20
-12
Atsakyti
Serbentautas
Tikiuosi susimokės tas grybas ir nepermes klubui savo baudos.
2022-01-20
-5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.