Nuotr.: Roman Kruchinin/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Roman Kruchinin/Euroleague Basketball via Getty Images

Be savo lyderio sunkiai taškus krapščiusi „Barcelona“ (16-5) nesugebėjo išsivežti pergalės iš Rusijos gūdumos.

Rezultatyvūs perdavimai 8

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 64:70 (17:14, 14:21, 23:13, 16:16) nusileido Kazanės UNIKS (12-7).

Katalonai šiame mače vertėsi be naudingiausio ir rezultatyviausio savo žaidėjo Nikola Mirotičiaus. Jam nustatytas koronavirusas.

Svečius į neviltį varė puikų mačą sužaidęs Johnas Brownas. Universalusis puolėjas per 33,5 minutės įmetė 20 taškų (8/14 dvit., 4/7 baudų), atkovojo 4 ir perėmė net 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo, 4 kartus prasižengė ir sukaupė 21 naudingumo balą.

Johnas Brownas užfiksavo šio sezono Eurolygos perimtų kamuolių rekordą. Prieš tai jį dalinosi Nando De Colo, Nicolo Melli ir Danielis Hackettas, kurie buvo nugvelbę 6 kamuolius.

Browno pasirodymas:

Visų laikų rekordas priklauso Jeffui Trepagnier, kuris 2006 m. atstovaudamas „Ulker“ perėmė 11 kamuolių iš „Partizan“.

„Pergalės paslaptis – gynyba, – po mačo kalbėjo UNIKS strategas Velimiras Perasovičius. – Šiandien visas rungtynes puikiai gynėsi Johnas Brownas, kuris antroje pusėje prisidėjo ir puolime. Kiti vyrukai taip pat prisidėjo. Mario Hezonja, Isaiah Canaanas, Andrejus Voroncevičius, Tonye Jekiri ir taip toliau.“

Ne ką prasčiau pasirodė ir kitas UNIKS ekipos Brownas, vardu Lorenzo. Jis per 35 minutes pelnė 22 taškus (8/10 dvit., 1/3 trit., 3/4 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

Šaras šiandien vertėsi be savo dešiniosios rankos Dariaus Maskoliūno, kurio rungtynėse nebuvo. Kol kas „Barcelona“ priežasties nepateikė.

GM: 19

„Barca“ užfiksavo šūsnį savo sezono antirekordų: žemiausias rezultatyvumas, mažiausias puolimo efektyvumas (90,1), mažiausiai rezultatyvių perdavimų (10).

Rokas Jokubaitis sužaidė vieną prasčiausių mačų šiame sezone Eurolygoje. 21-erių įžaidėjas per 9,5 minutės pelnė 2 taškus (1/2 dvit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, keturiskart suklydo ir naudingumo balų nesurinko.

Blogiausias rungtynes lietuvis yra sužaidęs prieš Stambulo „Fenerbahče“ ir Pirėjo „Olympiakos“, kuomet surinko po -2 naudingumo balus.

„UNIKS buvo geresnė komanda, fiziškesnė, – pripažino Jasikevičius. – Kai tik bandydavome juos prisivyti, padarydavome kvailų klaidų, prasižengdavome prieš metantį žaidėją. Tai – didžiulis skirtumas prieš stiprias komandas.

Esame kažkiek iškritę iš ritmo, bet džiaugiamės, kad sugrįžo daug žaidėjų ir turime toliau dirbti.“

Rungtynes kiek geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje po Johno Browno baudų įgijo 3 taškų pranašumą (17:14).

Į tai „Barca“ atsakė spurtu 12:2 ir po Brandono Davieso dvitaškio susikrovė 7 taškų persvarą (26:19), o po 20 grynojo žaidimo minučių pirmavo 45:41.

Po pertraukos UNIKS smogė galingai: vedami 7 taškus trečiajame kėlinyje surinkusio Hezonjos, rusai surengė atkarpą 23:13 ir po kroato tolimo šūvio prieš lemiamą ketvirtį turėjo 6 taškų persvarą (54:48).

Ketvirtajame kėlinyje rusai laikėsi įsikibę trapaus pranašumo. Labai svarbų tritaškį smeigė Lorenzo Brownas, po kurio pranašumas išaugo iki 8 taškų (59:51). Likus 2 minutėms po Nigelio Hayeso-Daviso svečiai priartėjo (61:66), bet kitoje atakoje laisvas iš toli nepataikė Cory Higginsas.

Savo progą įplieksti intrigą praleidę katalonai nusiuntė Lorenzo Browną prie baudų metimo linijos ir 7 taškų persvarą įgiję šeimininkai išgyveno likusias pusantros minutės.

Barselonos ekipos gretose išsiskyrė Brandonas Daviesas, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 16 taškų (5/11 dvit., 1/1 trit., 3/4 baudų), 4 atkovoti kamuoliai bei 15 naudingumo balų.

UNIKS: Lorenzo Brownas 22 (8/10 dvit., 8 rez. perd., 29 naud.), Johnas Brownas 20 (8/14 dvit., 7 per. kam.), Mario Hezonja 11 (11 atk. kam., 7 kld.).

„Barcelona“: Cory Higginsas 17 (4/7 dvit., 2/5 trit.), Brandonas Daviesas 16 (5/11 dvit.), Nicolasas Laprovittola 8 (2/4 trit., 4 kld.).

Atrinkti (0) Visi (10)
MVai
kadangi zalgiris jau atzaide savo, teks sirgti uz uniksa!
2022-01-22
5
super komanda , kadangi zalgrybis beviltiskas teks sirgti uz uniks nors tai rusijos komanda bet paciu rusu labai nedaug
2022-01-21
+2
Tik grįžo Calathesas ir Roko minutės drastiškai nukrito.Nesakau,kad žaidęs ilgiau Jokubaitis būtų pakeitęs žaidimo eigą,tačiau formą gerą dabar buvo pagavęs,tai su juo ilgiau žaidžiančiu gal ir šansų būtų buvę daugiau.Bet reikia juk ir graiką į ritmą po traumos atstatyti,tai mūsiškio minutės bus apribotos.
2022-01-20
alioalio
kaip imanoma 7 komuolius perimti...kosmosas...John Brown paskutiniu 3 rungtyniu perimtu kamuoliu statistika....5,5,7