Nuotr.: Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images

Eurolygos čempionės titulą ginanti Stambulo „Anadolu Efes“ (10-10) prieš autsaiderius gelbėjosi paskutinėmis akimirkomis.

Rezultatyvūs perdavimai 0

Buksuojantys Ergino Atamano auklėtiniai 82:81 (17:12, 22:30, 26:20, 17:19) išgyveno prieš vieną prasčiausių šio sezono komandų Atėnų „Panathinaikos“ (4-15).

Stambulo ekipa nutraukė dviejų iš eilės nesėkmių seriją Eurolygoje. Čempionai po šio mačo išliko 8-toje pozicijoje, kuri garantuoja vietą atkrintamosiose. Į šią vietą dabar kėsinasi ir „Monaco“ (10-11).

PAO patyrė penktą nesėkmę paeiliui ir išlieka priešpaskutine komanda Eurolygoje. Graikai lenkia tik Kauno „Žalgirį“ (3-15).

Likus kiek daugiau nei minutei rezultatas buvo lygus (78:78). Tada dvitaškį smeigė graikų ekipos gynėjas Darylas Maconas (80:78). Kitoje atakoje prie baudų metimo linijos stojo Bryantas Dunstonas, tačiau pataikė vieną (79:80).

PAO savo atakos taškais nepavertė ir suteikė šansą Vasilije Micičiui. Serbas likus 15 sek. šveitė tritaškį, bet jis buvo netaiklus. Tada svečiams vieną baudos metimą pataikė Okaro White'as (81:79).

Po minutės pertraukėlęs grįžę „Anadolu Efes“ puikiai išvystė ataką, kurios smaigalyje atsidūrė Adrienas Moermanas. Prancūzas tritaškiu persvėrė rezultatą, o 1,1 sek. turėjusi PAO neišsikapstė.

Stambulo komandai Dunstonas per 32 minutes pelnė 14 taškų (6/8 dvit., 0/1 trit., 2/5 baudų), atkovojo 4 kamuolius bei surinko 20 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Micičius, per 33 minutes pelnęs 20 taškų (8/12 dvit., 0/7 trit., 4/4 baudų). Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.

Atėnų ekipos gretose išsiskyrė Nemanja Nedovičius, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 20 taškų (2/4 dvit., 4/8 trit., 4/4 baudų), 6 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 22 naudingumo balai.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 20 (8/12 dvit., 0/7 trit., 6 rez. perd.), Adrienas Moermanas 15 (3/6 trit., 5 atk. kam., 2 blok.), Bryantas Dunstonas 14 (6/8 dvit., 4 per. kam.), Shane'as Larkinas 11 (3/7 trit., 5 rez. perd.), Krunoslavas Simonas 10 (1/7 dvit., 5/5 baud., 5 atk. kam.).

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 20 (4/8 trit., 6 atk. kam., 4 kld.), Darylas Maconas 17 (4/6 dvit., 3/4 trit.), Okaro White'as 15 (2/4 trit., 5/8 baud., 8 atk. kam.), Vassilis Kavvadas 8 (4/6 dvit.), Ioannis Papapetrou 7 (1/5 trit.).