Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Panevėžio „Lietkabelio“ (12-5) komanda iškovojo penktąją pergalę iš eilės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“)

Nenado Čanako auklėtiniai namuose 87:69 (24:17, 20:16, 23:14, 20:22) įveikė koronaviruso išretintą Prienų „Labas GAS“ (1-16) klubą.

Prieniškiai vertėsi labai kuklia sudėtimi: žaidė Tahjus Eaddy, Vasilije Pušica, Ivanas Perasovičius, Juwanas Durhamas, Giedrius Stankevičius, Mantvydas Staniulis ir Edas Valenta. 2 minutėms ant parketo išbėgo ir Dominykas Jurgelionis.

Penktadienį paskelbta, jog prieniškių ekipoje užfiksuoti šeši koronaviruso atvejai.

Pušica ant parketo grįžo po daugiau nei dviejų mėnesių pertraukos ir per 31 minutę pelnė 16 taškų, atkovojo 2 kamuolius, rinko 11 naudingumo balų.

Gera Džordže Gagičiaus atkarpa leido „Lietkabeliui“ atitrūkti rungtynių pradžioje (24:15), tačiau prieniškiai pristabdė varžovus ir komandas galiausiai skyrė tik 5 taškai – 28:33.

Gagičius rengė fantastišką atkarpą, sparčiai rinko taškus ir skirtumą didino iki dviženklio (42:30), tad prieš ilgąją pertrauką „Lietkabelis“ pirmavo gana užtikrintai, situaciją apkartino tik Pušicos tritaškis – 44:33.

Gagičiaus pirmosios rungtynių dalies statistika buvo įspūdinga: per vos pusketvirtos minutės jis pelnė 12 taškų (5/5 dvit., 2/2 baud.), atkovojo kamuolį, provokavo 3 pražangas ir rinko net 16 naudingumo balų.

Beje, rezultatyvumu jam mažai nusileido tik Grantas Vasiliauskas (11 tšk., 3/3 trit.), rungtyniavęs gerokai ilgiau – 11 minučių.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ demonstravo, kad turi daugiau jėgų (50:33), o galiausiai skirtumas tapo triuškinamas 57:36. Prienų ekipą į priekį tempė legionieriai, tad šansai liko gyvi (52:69), tačiau žaidėjų stoka darė savo – labiau pasipriešinti „Lietkabeliui“ taip ir nepavyko.

„Lietkabelis“ vertėsi be Gedimino Oreliko ir Nikolos Radičevičiaus.

Panevėžio komandai Kristupas Žemaitis per 26 minutes pelnė 13 taškų (6/8 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 24 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Gagičius, per 13 minučių pelnęs 22 taškus (10/14 dvit., 2/2 baud.). Jis taip pat atkovojo 1 kamuolį bei surinko 17 naudingumo balų.

Prienai ekipos gretose išsiskyrė Juwanas Durhamas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 18 taškų (7/10 dvit., 4/6 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 20 naudingumo balų.

„Lietkabelis“: Džoržde Gagičius 22 (10/14 dvit.), Kristupas Žemaitis 13 (6/8 dvit., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Grantas Vasiliauskas 11 (3/4 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Gabrielius Maldūnas 10 (5/8 dvit., 5 atk. kam.), Karolis Giedraitis 9, Kaspars Berzins 8 (2/3 trit.), Panagiotis Kalaitzakis 7 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Labas GAS“: Juwanas Durhamas 18 (7/10 dvit., 6 atk. kam.), Vasilije Pušica 16 (3/7 trit.), Tahjus Eaddy 10 (3/7 dvit., 1/5 trit.), Ivanas Perasovičius (4/6 dvit., 6 atk. kam.) ir Giedrius Stankevičius (2/7 trit., 5 atk. kam., 2 blok.) po 9.